Skocz do zawartości

Tajemnica oznaczen


555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I czy może wiadomo coś, jaki status na rynku mają owe "cygarety". Jeśli się da, poproszę o porównanie do jakiejś marki w Polsce.

Coś między L&M a Marlboro, bliżej L&M, jeśli chodzi o pozycjonowanie jakości, coś między Camelem a L&M jeśli chodzi o smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Poza tym, trzeba być nawiedzonym Astronadamusem, żeby w tej kupie mrygadeł, odnaleźć te sześć odpowiedzialnych.

 

Siwus Prawdus Ochydus

 

Za co odpowiedzialnych? (I czy w ogóle jest jeszcze ktoś odpowiedzialny? ;))

 

Maruda

 

Marudo, chodzi o sześć gwiazd na niebie, które tworzą PLEJADY czyli po japońsku SUBARU.

 

Siwus astronomus ignorantus

 

No dobra... ;))

Jak przeczytałem to o "odpowiedzialnych gwiazdach", to mnie się trochę śmieszno zrobiło (hint: uśmieszek na końcu), a że z natury jestem czepliwy (a z zamiłowania purystą językowym), tom się począł prześmiewać z lekka.

("Odpowiedzialność" gwiazd jest tu raczej dziwnie -jak dla mnie- brzmiącym określeniem; lepszym byłoby -jak sądzę- "właściwe", "tworzące ów gwiazdozbiór". Mam zwyczaj "łapać ludzi za słówka", i stąd ten (ri)post... ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do poczatkowego watku... :wink: to moze ktos wie, co oznacza napis na tyle mojego samochodu: "2.5 4CAM"...

i zeby od razu wyjazsnic, to 2,5 udalo mi sie rozszyfrowac :lol::lol: Natomiast "4CAM" pozostaje dla mnie nadal tajemnica... :idea::idea:

Pozdravka

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkopolanin :) meczylo mnie to straaaasznie :) a wersji rozwiazan bylo wiele :) niektore dosc humorystyczne :lol::lol::lol:

Pozdrawiam

P.S. szkoda, ze jednak nie przyjechales do Srebrnej. Zygmunt mial miejsce dla Ciebie. A rajd Subarkiem Zygmunta w terenie byl jak zwykle niezapomniany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie nie pytaj, o co chodzi z tym górnym wałem rozrządu :)

 

Mysle, ze temat jest ciągle otwarty i wszelkie interpretacje mile widziane...

 

A propos Srebrnej Góry, to teraz jestem mocno zajęty, ale chetnie kiedyś (mam nadzieje, ze przy najblizszej okazji) wpadne :)

 

Serdeczne dzieki za zaproszenie. A tak poza tym, to gdzie jest Srebrna Góra?? :oops:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez jestem ciekaw... moze ktos wspomoze i dorzuci jakas interpretacje, tudziez wyjasni ten gorny wal rozrzadu :)

ja tez ostatnio bylem zajety - ale na szczescie mialem zalegly urlop i troche moglem pojezdzic na urlop - i to wlasnie do SG :)

Natomiast Srebrna Gora lezy na wlocie do Kotliny Klodzkiej - dokladnie 270 km od Poznania (z Naramowic bodajze 285 km - moj rekord to 2h45minut z domu, z Poznania i 2h20 minut od tabliczki Poznan do tabliczki SG... przez Wroclaw przelecialem w 17 minut... i nie bylo to Subaru... :shock: Wiem, ze nie ma co sie tu chwalic takimi "dziecinnymi" rekordami... ale sam bylem zaskoczony, ze to mi sie udalo... )

A wracajac - to jeszcze dokladniej to SG lezy pomiedzy Zabkowicami (trasa Wroclaw-Klodzko) a Nowa Ruda.

Pozdrawiam

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troszkę na różnych stronkach poświęconych Subaru i wymyśliłem własną wersję napisu 4CAM.

camshaft - wałek rozrządu

overhead - górny, na górze, czyli w głowicy. Starsze typy pojazdów były tak sprytnie pomyślane, że posiadały wałek rozrządu w kadłubie, np. maluch :D

Moja interpretacja: nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że Subaru Szymona (inne też) mają silnik boxer, który to wymaga osobnego napędu zaworów po lewej i prawej stronie silnika. Oczywiście można rozwiązać to za pomocą jednego wałka rozrządu na stronę (2xSOHC) lub też - co jest bardziej prawdopodobne w silniku 2.5l - za pomocą 2 wałków rozrządu na stronę (2xDOHC). No więc 4CAM to nic innego jak 4 wałki rozrządu (4CAMshaft), po 2 w głowicy z każdej strony. Według mnie skrót lepszy niż np. 2xDOHC. Tak to przynajmniej widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...