Skocz do zawartości

Tajemnica oznaczen


555

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat intrygowal mnie od dawna. A chodzi o oznaczenia poszczegolnych modeli Subaryn. Skad one sie wziely, czy cos oznaczaja?. Jak wiadomo znamy wiele oznacze np. Subaru Impreza 22b, 44S, P8 czy model chocby Imprezy jaka bedzie jezdzic Kuzaj - F8. Jeszcze znam model Legaca oznaczony symbolem B4. Czy te oznaczenie sa tylko po to aby byly, czy maja jakas okreslona funkcje?. Jesli wiecie o co chodzi dajcie znac na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

B4 to symbol silnika (4-ro cylindrowy bokser), ale jednocześnie, z angielskiego "be for" - bądź z przodu (przed).

Legacy - też z angielskiego to "spadek". Został wprowadzony jako spadkobierca poprzedniego modelu, ale jednocześnie stał się spadkobiercą idei FHI koncentracji wyłącznie na produkcji samochodów ze stałym napędem wszystkich kół.

Forester - "leśnik" odzwierciedla typowe środowisko dla tego samochodu (a ponieważ z budową dróg jesteśmy jeszcze w Polsce "w lesie" stał się najpopularniejszym Subaru w naszym kraju)

Outback - to określenie (prawie) niezamieszkanych terenów w Australii - czyli symbolika dalekich podróży także po bezdrożach.

 

To tyle. Kto da więcej :?: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu już na forum się pojawiło, że 22B to 555 zapisane w systemie szesnastkowym... Coś takiego mi się przypomina.

 

Myślę, że F8 w nazwie Imprezy WRC Kuzaja ma coś wspólnego z określeniem "Step 8" (choć logicznie powinno być S8), czyli z wersją modelu WRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz wymienionych przez 555, skrotow jest jeszcze jeden, w ktorym akurat wiem o co chodzi: si RB 5

RB - richard burns

5 - nr startowy Burns'a w 1998 roku

 

co do innych skrotow to jeszcze jak mamy si wrx sti type RA - to sedan, R- to coupe :) ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jezeli 22B w trybie szesnastkowym oznacza 555, to co oznacza 44S :?:

 

Nic, sprawdzilem :D Wystarczy wlaczyc kalkulator, nastepnie przelaczyc do wersji "expert". Teraz w lewym gornym rogu zaznaczyc "HEX" i wpisac 44S - problem w tym, ze w systemie szesnastkowym nie ma litery S 8)

 

pozdrawiam,

ThanJu

 

P.S. oczywiscie z 22B dziala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Junior i wszystko jasne :) , heh to moze troche z innej "dziedziny" i zastanawia mnie dlaczego w znaku Subaru jest akurat 6 gwiazdek, podobniez, jak legenda mowi, wynika to z tego ze nazwa SUBARU ma szczesc liter, jakie macie o tej sprawie zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm idac dalszym tokiem zastanowila mnie sama nazwa Subaru, jest ona takze zwiazana z astronautyka, nawet jest taki teleskop o duzych rozmiarach, ale to nie koniec. Czytajac nazwe Subaru tj. Urabus dowiedzialem sie na jedenj stronce ze jest taki model samochodu(no moze nie model) :wink: , sklada sie z silnika od Legaca, a buda jest od VW, sami zobaczcie 8) http://www.cycoactive.com/Urabus/default.htm

dosyc dziwne to...

Co do telskopu to posylam wam fotke... http://www.jplnet.com/trip/subaru99/subaru.jpg

I jeszcze podaje link oficjalnej strony Teleskopu o nazwie Subaru http://www.subaru.naoj.org/

Heh swoja droga ciekawe czy te dwie branzy atronautyka i motoryzacja sa jakos powiazane ze soba, heh dobra koncze bo sie robi juz jak w archiwum X 8)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Thanusie Kopernicusie, pierwszy numer magazynu Subaru, za moją sprawą nazywa się BLEBLEJADY. Poza tym, trzeba być nawiedzonym Astronadamusem, żeby w tej kupie mrygadeł, odnaleźć te sześć odpowiedzialnych.

 

Siwus Prawdus Ochydus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Poza tym, trzeba być nawiedzonym Astronadamusem, żeby w tej kupie mrygadeł, odnaleźć te sześć odpowiedzialnych.

 

Siwus Prawdus Ochydus

 

Za co odpowiedzialnych? (I czy w ogóle jest jeszcze ktoś odpowiedzialny? ;))

 

Maruda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, trzeba być nawiedzonym Astronadamusem, żeby w tej kupie mrygadeł, odnaleźć te sześć odpowiedzialnych.

 

Siwus Prawdus Ochydus

 

Za co odpowiedzialnych? (I czy w ogóle jest jeszcze ktoś odpowiedzialny? ;))

 

Maruda

 

Marudo, chodzi o sześć gwiazd na niebie, które tworzą PLEJADY czyli po japońsku SUBARU.

 

Siwus astronomus ignorantus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ostatnio troszke glosniej sie zrobilo o liczbie 555 (vide. Waldemar Biela :wink: ), ponawiam pytanie ,gdyz nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi dlaczego 555 jest tak zwiazane z Subaru. Czy jest to rzeczywiscie nazwa papierosow oddzialu American Tabacos?? i jak jednoczesnie wiadomo sponsorem SWRT....Co mowil Than o tych trybach szesnastkowych to oznaczenie 555, juz o wiele wczesniej byla znana niz 22b...wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...