Jump to content

Spec.B grupa operacyjna

Recommended Posts

68 stron...

W prawym górnym rogu ekranu jest wyszukiwarka, która pomoże Ci wyszukać w tym wątku informacje, których potrzebujesz ... jeśli 68 stron to za dużo :mrgreen:

• Replies 4.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To i ja się przywitam Jestem posiadaczem od 3 tyg 2.0 gt spec.B tuned by STI już w wersji LHD. Z samochodu jestem mega zadowolony, tym bardziej ze przez ponad 8 lat jeździłem 2.0R, które też uwielbia

U mnie spec po kilku miesięcznej przerwie i remoncie silnika znów ożył    

Panowie samochody kupuje sie na dwa sposoby. Rachunkiem ekonomicznym lub sercem. Rachunek ekonomiczny mówi Skoda w leasingu, po dwoch latach papa. Kupowanie taniego speca do zrobienia ma sen

Posted Images

Może ktoś sprawdzić w instrukcji lub wie, czy jest osobny bezpiecznik na spryskiwacze reflektorów w Specu z 2006? Mam instrukcję, ale do modelu przed liftem - tam nie było spryskiwaczy...

Przestało działać spryskiwanie i nie wiem czy to kwestia pompki czy może bezpiecznika.

Może ktoś sprawdzić w instrukcji lub wie, czy jest osobny bezpiecznik na spryskiwacze reflektorów w Specu z 2006? Mam instrukcję, ale do modelu przed liftem - tam nie było spryskiwaczy... Przestało działać spryskiwanie i nie wiem czy to kwestia pompki czy może bezpiecznika.

Witam. Mam nadzieję, że przesłane schematy z mojego MY09 będą w jakiś sposób pomocne. Pozdrawiam.post-12895-0-56474400-1392326692_thumb.jpgpost-12895-0-62799100-1392326702_thumb.jpgpost-12895-0-89421900-1392326713_thumb.jpgpost-12895-0-76561500-1392326725_thumb.jpg

Witam. Mam nadzieję, że przesłane schematy z mojego MY09 będą w jakiś sposób pomocne. Pozdrawiam.

Sorki. Te żarówki to z nadgorliwości ;)

EXIT - dzięki za schematy. Wygląda na to, że nie ma dedykowanego bezpiecznika do spryskiwacza reflektorów. Pewnie padła pompka :-(

Wybieram się niedługo na przegląd to sprawa się wyjaśni.

Pozdrawiam

@@Pedros,daj znac co bylo przyczyna!

Spryskiwacze naprawiły się same :-) Cudownie ożyły! Może to była kwestia zamarzniętego płynu? Sam nie wiem. Próbowałem ich używać jak już było na plusie i nie działały.

Dziwna sprawa.

Spryskiwacze naprawiły się same :-) Cudownie ożyły! Może to była kwestia zamarzniętego płynu? Sam nie wiem. Próbowałem ich używać jak już było na plusie i nie działały. Dziwna sprawa.

Ja miałem podobnie, ale przy tych największych mrozach. Dokładnie tego nie sprawdzałem, ale miałem wrażenie, że działał tylko lewy spryskiwacz reflektora. Co więcej; przestawały również działać spryskiwacze szyby. Zrzucałem to na garb, być może jakiegoś chrzczonego, płynu do spryskiwaczy, mimo że był to zimowy shell. Po nocy w garażu podziemnym problem znikał. No i mam nadzieję zniknął już na dobre.

To faktycznie dziwna sprąwa. Nam kiedyś spryskiwacze zamarzły na autostradzie ale jak było -20*. Wtedy genialna mamusia wpadła na pomysł, żeby zatrzymać sie na stacji, wziąć kubek wrzątku i polewać przewody od spryskiwaczy, podczas gdy my faceci rozpaczalismy, ze to koniec podróży (bo szyba była tak strasznie zachlapana, ze nie było nic widać). Oczywiście zadziałało super!

:mrgreen:

Po czym poznajesz że to Spec B ??

1. czarna tapicerka - ale to jeszcze nie świadczy o tym, że jest to Spec

2. na jednym ze zdjęć widać charakterystyczną nakładkę na pedał gazu - teoretycznie można je dołożyć

3. kolejne zdjęcie (z boku) pokazuje jak dupka mocna mu siadła i odsłoniła żółte amorki bilstein - wg mnie za dużo zachodu by je montować do zwykłego H6

Ciekawy egzemplarz (abstrahując od jego stanu) - szczególnie, że z naszego salonu i właśnie Spec B w AT przedlitfowy - rzadka sztuka.

• 2 weeks later...

Zanim trafiłem na swojego Speca moją uwagę przykuł egzemplarz z Radomia, którego niestety (a może z perspektywy czasu to nawet dobrze) nie było mi dane obejrzeć, bo go ktoś właśnie kupił. Cena za niego to ok 30tys.zł świeżo sprowadzony więc + opłaty. Dziś znalazłem go ponownie: http://otomoto.pl/subaru-legacy-spec-b-C32468234.html, ale kosztuje już 52tys. Uważam zatem, że SPEC B to znakomita lokata kapitału :D

A tak poważnie: to wg mnie podzieli on losy tego: http://otomoto.pl/subaru-legacy-250km-niemiec-gaz-serwis-C30297892.html, który również startował z podobnego pułapu.

• 2 weeks later...

Witam.

Mam kilka pytań.

1.Wie może ktoś ile oleju wchodzi do przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego w MT? 

2.Czy w tylnym mechaniźmie jest szpera? Jeżeli tak to jakim olejem zalać (może być MOTUL Gear 300 LS)

• 2 weeks later...

Jak to nie wystepuje? Oczywiscie, ze wystepuje - nawet w oficjalnym katalogu akcesoriow! Wszystko od uchwytow, relingow po roznego rodzaju bagazniki od Thule :)

Sam mialem belki aluminiowe (takie ladne oplywowe) i bagaznik na rower "Barracuda". Zlozony czyli bez roweru, trzymal sie skubany nawet do 230kmh :mrgreen:

d6852742.jpg