Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, bo to fajne rozwiązanie. Trochę dziwne, że w imprezach w tym roczniku to montowano a we flagowym modelu nie :shock:

U mnie też chyba nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baj due Uej, znalazlem darmowa i legalna metode apgrejdu 3.0R - wyjecie puszki rezonansowej (czy jak to sie nazywa...) Sprobuje w przyszlym tygodniu to wykonac - podobno efekt dzwiekowy powyzej 4 tys obr jest dosc wyrazny 8)

 

Pelna instrukcja ze zdjeciami: http://forum.liberty.asn.au/viewtopic.php?t=3908

 

 

 

A o ten element chodzi:

 

Airboxfronthalfremovedwithresonator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze dorwac jakiegos lip'a i zawias -3cm :)

A co to? Same równe drogi macie w "Lipków/Centrum/Anin"?

Ja już kilka razy zaorałem o "wydawałoby/się/takie/zwykłe" krawężniki... :x

Trzy centymetry niżej+frontlip - chyba tylko na tor... :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baj due Uej, znalazlem darmowa i legalna metode apgrejdu 3.0R - wyjecie puszki rezonansowej (czy jak to sie nazywa...) Sprobuje w przyszlym tygodniu to wykonac - podobno efekt dzwiekowy powyzej 4 tys obr jest dosc wyrazny 8)

 

15 minut roboty, a efekt dźwiękowy fantastyczny. :!: A najlepiej brzmi przy pełnym otwarciu przepustnicy na niskich obrotach - taki basowy pomruk. Cały dzień dzisiaj się tym bawiłem. :oops: :wink:

A teraz wątpliwości. Zostawiłem otwór po tej puszce niezaślepiony, a więc silnik ciągnie powietrze też od dołu, z nadkola, a nie tylko przez wlot. Ma to jakieś znaczenie? Czy może lepiej to czymś przesłonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wątpliwości. Zostawiłem otwór po tej puszce niezaślepiony, a więc silnik ciągnie powietrze też od dołu, z nadkola, a nie tylko przez wlot. Ma to jakieś znaczenie? Czy może lepiej to czymś przesłonić?

 

na legacygt.com czy jakos tak jeden pisal, ze zostawil otwarte i nic sie nie dzieje. Ja na pewno zaslepie i przy okazji caly dolot obkleje folia termoizolacyjna - powiedzmy, ze goscie ktorzy troche sie na tym znaja stwierdzili po takim zabiegu istotny spadek temperatury w rajdowce wiec w serii pewnie tez cos da 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii informacyjnej, nie było Spec B 2.5 GT w wersji kombi, był tylko sedan, takie dane podaje cars101.com, który raczej rzadko się myli.

Nie dawno się sprzedawał 'Spec B 2.5 GT sedan' egzemplarz z 2008 roku, z Inowrocławia za 51 tys zł (nie wiem czy to nie byłe auto Bart900, tak z pamięci, dużo ich nie było w Polsce).

 

Tak to jego auto - on je również teraz odkupił :)

 

-- 31 lip 2012, o 20:58 --

 

Baj due Uej, znalazlem darmowa i legalna metode apgrejdu 3.0R - wyjecie puszki rezonansowej (czy jak to sie nazywa...) Sprobuje w przyszlym tygodniu to wykonac - podobno efekt dzwiekowy powyzej 4 tys obr jest dosc wyrazny 8)

 

15 minut roboty, a efekt dźwiękowy fantastyczny. :!: A najlepiej brzmi przy pełnym otwarciu przepustnicy na niskich obrotach - taki basowy pomruk. Cały dzień dzisiaj się tym bawiłem. :oops: :wink:

A teraz wątpliwości. Zostawiłem otwór po tej puszce niezaślepiony, a więc silnik ciągnie powietrze też od dołu, z nadkola, a nie tylko przez wlot. Ma to jakieś znaczenie? Czy może lepiej to czymś przesłonić?

 

Możecie mi to trochę rozjaśnić o co chodzi, bo może tez sobie zapodam taki upgrade - macie może jakiś linku do nagrania dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi to trochę rozjaśnić o co chodzi, bo może tez sobie zapodam taki upgrade - macie może jakiś linku do nagrania dźwięku?

Naprawdę 15 min roboty dla niemechanika, żeby tę puszkę wywalić... Tu masz link: http://forum.liberty.asn.au/viewtopic.php?t=3908

Więcej roboty jest z nagraniem dźwięku, zrzuceniem go na kompa i opublikowaniem w sieci. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...