Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kudlatypawelek napisał:

To zapewne pytanie do @frisco - bo aktualnie jeździ na takich :D

 

@Herostrates Myślę że można by założyć prześwit na poziomie ok 14cm. Od kilku miesięcy faktycznie jeżdżę na zestawie różowych springów STI + B6. Teoretycznie te springi  obniżają o 15mm - tyle że wersje japońskie, które jednak fabrycznie stoją trochę inaczej niż EU/US. W moim przypadku (GT spec.B, nie H6) przód poszedł w dół o ponad 30mm, tył własnie o 15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, frisco napisał:

 

@Herostrates Myślę że można by założyć prześwit na poziomie ok 14cm. Od kilku miesięcy faktycznie jeżdżę na zestawie różowych springów STI + B6. Teoretycznie te springi  obniżają o 15mm - tyle że wersje japońskie, które jednak fabrycznie stoją trochę inaczej niż EU/US. W moim przypadku (GT spec.B, nie H6) przód poszedł w dół o ponad 30mm, tył własnie o 15mm.

Dzięki wielkie :) Masz jakieś fotki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzyżanocze napisał:

@frisco

Grzebałeś coś.przy stabilizatorach po tym obniżeniu o 15 ? Łączniki stabilizatora inne albo coś?

 

 

Z przodu jest zamontowany roll center/bump steer correction kit whiteline (KCA313), do tyłu włożony stab 20mm WL. Łączników nie zmieniałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydeszek się robi
Kolektory raptor resztę układu sam spawam 83670c7d94b422e1ecac09bb5e073791.jpg
12c31532598ca9195a6dcb0c53f8d427.jpg
3d4e10a2b945a34584644a69f032825d.jpg
e3d213453027736ceac1811f06f61dc9.jpg
7222aeddcff94339110030525882f3de.jpg
31cdf61a8244a5a4f7c4eeada6b7a064.jpg

Wysłane z mojego mądrego telefonu

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzixd -> piękna robota, jak ja "zazdraszczam" (i to w pozytywny sposób) ludziom co mają takie umiejętności i wiedzę umożliwiającą grzebanie samodzielnie przy samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to brzmi? :drool:
Jutro zakładam u brata i będzie wiadomo. Z samym centralnym tłumikiem gada jak mój ciągnik z 8 litrowym silnikiem. :biglol: Będzie filmik.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@Dzixd -> piękna robota, jak ja "zazdraszczam" (i to w pozytywny sposóB) ludziom co mają takie umiejętności i wiedzę umożliwiającą grzebanie samodzielnie przy samochodzie...


Umiejętności i wiedzę mam średnie, ale nadrabiam entuzjazmem :mrgreen:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 https://youtu.be/R9E1bGPOMog

 

 

Tutaj trochę dłuższy filmik. Ogólnie jest znośnie. W przedziale 2400-2700 rpm trochę przytyka uszy i przy przyspieszeniu na wysokim biegu od 2000 do 2500 rpm. A powyżej 3500 to już poezja. Potem zrobimy filmik jak jeździ.

 Edit coś link nie zabanglał. Teraz działa. :mrgreen:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu mu się dymi jakby na niebiesko, temu misiu?

Prawdopodobnie "uczył się" po resecie czyli po odłączeniu akumulatora. Potem jest bez dymka.

Brat mówi, że musi logi zczytać i dać do remapu.

 

Wysłane z mojego mądrego telefonu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 13:46, OWOC napisał:

I to jest prawdziwy Spec.B z krwi i kości! Jest piękny - SZTOS :wub::wub::wub:

image.png.6d796a8f1951759dd5cbd8ec13a327dd.png

image.png.8310679ff2c411220c8bd531fd8401e1.png

image.png.1536438ecd1c6c1a00f6710a7fb23ad3.png

image.png.8460e57a04ea2b7332983e9f2dba25cc.png

image.thumb.png.001d4858d3117ea0fec3868b0eca55ce.png

 

To moje. Pojechało na Słowację.

Powód zdjęcia na dojazdówce - prozaiczny. 15.08 miałem trochę wolnego czasu, więc wybrałem się na myjnię z zamiarem zrobienia zdjęć i umieszczenia ogłoszenia. Po drodze rozwaliłem oponę - myślałem, że szlag mnie trafi - zwłaszcza, że było Święto, a w weekend miałem wyjechać i małe szanse na naprawę. Pomyślałem, że jednak zrobię fotki, a potem podmienię zdjęcia prawej strony - w myśl zasady, że: "nie ważne jak o tobie mówią, ważne że mówią". ;) Nie chciałem tracić kolejnego tygodnia, bo zbliżał mi się termin odbioru nowej fury.

Specem jeździłem przez 9 lat i zrobiłem nim ponad 150 000 km. Był trochę sfatygowany (ja nie jestem przesadnym pedantem) - to było nasze rodzinne auto - "wychowałem" w nim dwóch synów i psa. ;)

Nigdy nas nie zawiódł!

To była piękna, motoryzacyjna przygoda - pewnie nie będę miał takiej drugiej w życiu...

 

p.s.

a kupił od nas auto, nomen omen,  Jaroslav z Bratysławy....

 

Edytowane przez Yaroslav
inna
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Yaroslav napisał:

a kupił od nas auto, nomen omen,  Jaroslav z Bratysławy....

Od Yaroslava do Jaroslava - śmiem twierdzić, że klienta nie wybrałeś przypadkowo. :D 

 

A odnośnie filmu od @Dzixd - mnie się to brzmienie podoba (konkrety od 14:00):

 

EDIT Albo tu:

 

Edytowane przez Dj Brabus
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2019 o 09:17, OWOC napisał:

Potwierdzam;)

 

Z tego co pamiętam to:

3.0R ma 15 cm

3.0R Spec.B M/T ma 15,5 cm

3,0R Spec.B A/T ma 16cm

 

Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie ta informacja. U mnie siedzą felgi 17" i opona o profilu 45, pewnie dlatego sprawia wrażenie niższego niż inne Legacy, które widywałem. :D 

 

Z ciekawostek - nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale moje wahacze nie są aluminiowe, a normalne - stalowe. Szukając w internecie dowiedziałem się, że podobno nie wszystkie Spec-B miały aluminiowe i najwięcej wersji ze stalowymi wahaczami jeździ w UK. Mój został przywieziony ze Szwajcarii. 

Edytowane przez grayfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grayfox napisał:

 

Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie ta informacja. U mnie siedzą felgi 17" i opona o profilu 45, pewnie dlatego sprawia wrażenie niższego niż inne Legacy, które widywałem. :D 

 

Z ciekawostek - nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale moje wahacze nie są aluminiowe, a normalne - stalowe. Szukając w internecie dowiedziałem się, że podobno nie wszystkie Spec-B miały aluminiowe i najwięcej wersji ze stalowymi wahaczami jeździ w UK. Mój został przywieziony ze Szwajcarii. 

Aluminiowe wahacze maja tylko wersje JDM i STI ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...