Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś mam mentalną blokadę na dystanse, może niepotrzebnie, ale to jednak dodatkowy kawałek "żelastwa" między piastą, a otworem felgi. Dodatkowo moje oba komplety felg (17 i 18) mają standardowe ET=55, więc pewnie z dystansem będą obcierać nadkola/błotniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kudlatypawelek napisał:

Jakoś mam mentalną blokadę na dystanse, może niepotrzebnie, ale to jednak dodatkowy kawałek "żelastwa" między piastą, a otworem felgi. Dodatkowo moje oba komplety felg (17 i 18) mają standardowe ET=55, więc pewnie z dystansem będą obcierać nadkola/błotniki?

Zależy jaki ten dystans;) Może poniższy link pomoże (co prawda do USDM GT):

 

https://legacygt.com/forums/showthread.php/faq-offsets-sizes-rims-and-tires-gt-xenonk-version-closed-4426.html?s=6361ed6496b441e496a6ebc6721e42e3&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kudlatypawelek napisał:

Jakoś mam mentalną blokadę na dystanse, może niepotrzebnie, ale to jednak dodatkowy kawałek "żelastwa" między piastą, a otworem felgi. Dodatkowo moje oba komplety felg (17 i 18) mają standardowe ET=55, więc pewnie z dystansem będą obcierać nadkola/błotniki?

 

Dobrych jakościowo dystansów nie ma się co obawiać. Nawet Porsche stosuje dystanse jako akcesoria do 15mm. 

Eibachy które wybrałem wykonane są z aluminium (10mm). Fabryczne felgi w Legacy mają dosyć wysokie ET (55) więc z dystansem 10mm zmniejszasz tą wartość do 45. Przy fabrycznej szerokości felgi (7 cali) nie ma żadnego ryzyka tarcia opony o nadkole.

U mnie oba wcześniej zilustrowane zestawy lato (felga OEM BRZ) i zima (felga OEM Legacy Blitzen ) mają odpowiednio ET48 i 55, więc dla Brembo 10mm jest zarówno wystarczające jak i bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20190219-115432.thumb.png.32dd767abe5a75f4b14baabf21a6145c.png
Ja w połączeniu z zaciskami zamontowałem dystanse i dłuższe szpilki Eibach, więc koła zimowe i letnie zostały te same.
Screenshot_20190219-115519.thumb.png.0f2c731324b2c485ef2540bc1d38d982.png
Screenshot_20190219-115454.thumb.png.da4eb12d360fa212e00e068276421d66.png
Screenshot_20190219-071332.thumb.png.074932fe1758c89a3f183533845bc112.png
Screenshot_20190219-115612.thumb.png.f4367bc214b993f9c319426b11dd36f1.png

Co to za frontlip?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A te zimowe felgi to wyglądają jak z Audi lub VW, dobrze myślę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sredniaq napisał:


Co to za frontlip?

Lip STI, dedekowany do JDM 2.0 GT

1 godzinę temu, sredniaq napisał:

A te zimowe felgi to wyglądają jak z Audi lub VW, dobrze myślę?

 Z tym audi to może i nawet delikatnie trafiłeś, Audi i Porsche są całkiem "blisko".

Odmiana tej wersji nazywa sie Blitzen. Bodykit, grill, wkłady świateł, felgi, dodatki we wnętrzu oraz np. zmienne fazy rozrządu są efektem współpracy Subaru i Porsche.

 

blitzenEnkeiAlloys4.jpg

blitzenEnkeiAlloys1.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 14:20, AR2R_K19DLA napisał:

 

Ja w połączeniu z zaciskami zamontowałem dystanse i dłuższe szpilki Eibach, więc koła zimowe i letnie zostały te same.

Screenshot_20190219-115519.png

Screenshot_20190219-115454.png

 

Chciałem zapytać, gdzie zamówiłeś dystanse? To jest ten zestaw?

https://allegro.pl/oferta/dystanse-eibach-pro-spacer-subaru-impreza-10-20mm-7641047098

 

P.S. Świetna fura! :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dj Brabus napisał:

 

Chciałem zapytać, gdzie zamówiłeś dystanse? To jest ten zestaw?

https://allegro.pl/oferta/dystanse-eibach-pro-spacer-subaru-impreza-10-20mm-7641047098

Tak,  nr S90-6-10-003 sie zgadza ;)

 

13 minut temu, Dj Brabus napisał:

P.S. Świetna fura! :superhero:

Dzięki ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś może posiada wykres z hamowni H6? Interesują mnie dokładne wartości momentu w zakresie obrotów, na necie znalazłem coś, ale bez dokładnych wartości, przez co znam jedynie maksymalny moment obr w danej wartości obrotowej silnika (chyba 4200rpm), natomiast chciałbym zobaczyć dokładne wartości momentu także w innym zakresie, mając dokładne dane, a nie odczytując z wykresu "na oko".

 

Druga sprawa, to czy ktoś ma wiedzę, bądź informacje jakie mamy przełożenia w skrzyni 6MT? Chciałbym sobie w przybliżony sposób policzyć ile mamy momentu na kołach na danym biegu w danym zakresie obrotów.

 

Póki co nie pytajcie po co mi to :D

 

Pozdrowienia!

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, nysiopysio84 napisał:

Panowie, czy ktoś może posiada wykres z hamowni H6? Interesują mnie dokładne wartości momentu w zakresie obrotów, na necie znalazłem coś, ale bez dokładnych wartości, przez co znam jedynie maksymalny moment obr w danej wartości obrotowej silnika (chyba 4200rpm),

 

Pozdrowienia!

nie zapominaj że wyniki każdego silnika mogą być różne więc i twoje kalkulacje mogą się rozjechać :P

Tu masz po remapie kolegi z forum
2nbGMZ.jpg

 

 

 

 

To też ci się może przydać apropos avcs https://www.comeanddriveit.com/engine/subaru-avcs-explained
image.thumb.png.66fa3af7a6db29d39a8f66eb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kudlatypawelek napisał:

Niezbyt optymistyczne te wyniki, przecież to auto nawet nie trzymało serii, o ile KM to pół biedy ale moment ponad 20Nm mniejszy niż dane katalogowe?

to nie vag że możesz liczyć na bonusy od fabryki :P poza tym nie kreski jadą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie liczę na extra gifty, ale żeby to chociaż trzymało się w okolicach danych fabrycznych, a ten moment tak średnio wpasowuje się w moje wyobrażenia o naszych samochodzikach :P. No i jak nie cyferki jadą to co :D ? Jakoś na forum ludki pokazują wykresy z hamowni i podają parametry po zakuciu, więc chyba jednak nie jest to tak bez znaczenia ;).

Edytowane przez kudlatypawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferki to jak chwalenie się kto ma dłuższego ;)  i ewentualne połechtanie swojego ego, bo jak się kupę siana wpakowało w auto to już wynik musi być
ale najważniejszym czynnikiem jest bezduszna kupa złomu a ten który nią steruje

 

1296338407_by_kando_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...