Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.12.2018 o 12:48, pigua napisał:

Pany,

czy ktoś ma doświadczenia z wymianą wału napędowego w specu kombi w automacie? 

warto inwestować w nowy czy używki się sprawdzają? regeneracja podobno nie wchodzi w grę bo potem problem z wyważeniem.

ktoś coś?

 

[zdiagnozowany luz na wale na podstawie szumu przy tylnym dyfrze przy dodawaniu gazu oraz metalicznych głośnych uderzeń przy przerzucaniu przekładni automatu z P na R czy D]

To ja podbije i napiszę jak to wygląda w manualu. U mnie zaczęło się od stukania w okolicach tylnego mostu przy ruszaniu, najpierw tylko przy mocniejszym przyspieszaniu, później już było tylko gorzej. Diagnoza MTS to tuleje mocujące dyfer ale zanim zamówili części itd to wał się rozsypał. I teraz kwestia pytania odnośnie wymiany. U mnie wpadła używka i pojawiły się wibracje przy 100-120 kmh, także stawiam na brak wyważenia. Kupiłem kolejną używkę i mam zamiar najpierw ją wyważyć, bo w sumie to chyba da się ogarnąć.

Nowy wał to koszt około 5000zł, używka 150-300zł. Ja zaryzykowałem bo te 5k PLN to troszkę sporawo. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

No i dorzucę pytanie: czy ktoś regenerował wał w swoim Subaru i ma jakieś doświadczenia?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie daje sobie ręki uciąć, ale zdaje się, że usłyszałem ją w ASO. Ogólnie do innych marek nowe wały OEM też chyba tanie nie są. Problem jest taki, że regeneracja wału do BMW, Mercedesa to nie problem bo jeździ tego dużo. Z Subaru ponoć zaczynają się schody, a akurat w przypadku wału regeneracja chyba ma duży sens, bo trzeba wymienić tylko przeguby. Tak na szybko patrzyłem teraz, to Dorman robi chyba zamienniki i nowy kosztuje ok. 500$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - jako użytkownik Plejad powinienem to wiedzieć :P, ale zadam to pytanie - skąd taka wysoka cena nowego wału - 5tys PLN to jakiś kosmos....



Z tego co się dowiadywałem w ASO to wał z Japonii jedzie, tu można upatrywać wysokiej ceny ale rzeczywiście chyba nie aż tak wysokiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A czy ktoś wie czy w specu wał różni się jakoś od takiego w zwykłym legasiu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu będę w MTS to spytam o dokładną cenę.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Dzwoniłem umówić się na wizytę w MTSie to i o cenę wału wypytałem. Dużo do 5 tysi nie brakuje, bo nowy wał kosztuje 3500zł netto. Jeśli chodzi o wyważanie, to Pan Marek mówi, że nie ma problemu, ma firmę z którą wpspółpracuje i oni to ogarniają.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wysiadła mi żarówka H7 - mijania w prawym reflektorze (długie chyba działają?) - jaką marke i model byście polecili - auto nie ma ksenonów bo to "przedlift". Zakładam, że najlepiej wymienić obie żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kudlatypawelek napisał:

Wysiadła mi żarówka H7 - mijania w prawym reflektorze (długie chyba działają?) - jaką marke i model byście polecili - auto nie ma ksenonów bo to "przedlift". Zakładam, że najlepiej wymienić obie żarówki?

Ja ostatnio zakładałem to https://www.philips.pl/c-p/12972RVS2/racingvision-zarowka-samochodowa

Świeci ładnie, ale nie wiem jak z trwałością. Najlepiej wymień obie, bo jak jedna padła, to druga niedługo też padnie.

Edytowane przez raci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że niestety te mocniejsze żarówki są krótkotrwałe, szybko zdychają. Wygrzebałem jeszcze jakieś Osram Night breaker - są słabsze, może podziałają dłużej. No i drugie pytanie - jak z montażem - dam radę to zrobić samemu mając 2 srubokręty (płaski + krzyżak) - obejrzałem na YT filmik i po obu stronach auta trzeba coś demontować z "osprzętu" :(, żeby dostać się do puszki od lampy

Edytowane przez kudlatypawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kudlatypawelek napisał:

Wygląda na to, że niestety te mocniejsze żarówki są krótkotrwałe, szybko zdychają. Wygrzebałem jeszcze jakieś Osram Night breaker - są słabsze, może podziałają dłużej. No i drugie pytanie - jak z montażem - dam radę to zrobić samemu mają 2 srubokręty (płaski + krzyżak) - obejrzałem na YT filmik i po obu stronach auta trzeba coś demontować z "osprzętu" :(, żeby dostać się do puszki od lampy

 

po prawej musisz zdemontowac dolot do filtra. Dwa zatezaski i po sprawie. Jest małe ryzyko że ułamiesz zatrzask. Po lewej polecam odpiąć szyjkę wlewu płynu do spryskiwaczy (jeden zatrzask), oraz odkręcic a w zasadzie bardziej poluzować mocowanie od akumulatora - samego akumulatora nie trzeba wyjmować. Generalnie prosta sprawa o ile godzisz się na trochę ekwilibrystyki w wymianie żarówek. Gdybyś chciał mieć lepsze dojście to pewnie by trzeba puszkę filtra powietrza wyjąc i akumulator.

 

BTW; swiatla w legacy faktycznie takie se. Ktoś ma porównanie czy poliftowe robią znaczną różnice? Ktoś przekładał? Wiem że to nie taka trywialna sprawa ale da się ogarnąć bez srogiej dłubaniny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić osram night breaker laser - zakładałem cały komplet ostatnio do mojego GT speca. Jest lepiej aczkolwiek dalej raczej średnio. To po prostu są lampy starego typu. Pewnie nie zaszkodziłoby oddać odbłyśniki do regeneracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
po prawej musisz zdemontowac dolot do filtra. Dwa zatezaski i po sprawie. Jest małe ryzyko że ułamiesz zatrzask. Po lewej polecam odpiąć szyjkę wlewu płynu do spryskiwaczy (jeden zatrzask), oraz odkręcic a w zasadzie bardziej poluzować mocowanie od akumulatora - samego akumulatora nie trzeba wyjmować. Generalnie prosta sprawa o ile godzisz się na trochę ekwilibrystyki w wymianie żarówek. Gdybyś chciał mieć lepsze dojście to pewnie by trzeba puszkę filtra powietrza wyjąc i akumulator.
 
BTW; swiatla w legacy faktycznie takie se. Ktoś ma porównanie czy poliftowe robią znaczną różnice? Ktoś przekładał? Wiem że to nie taka trywialna sprawa ale da się ogarnąć bez srogiej dłubaniny? 
Polift ma inne blotniki, maskę i zderzak. No i lampy inne. chyba wiązka do świateł jest inna ale Je

Jeszcze nie zdążyłem sprawdzić. W puszce bezpieczników wystarczy że włożysz bezpieczniki.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliftowe lampy swoim kształtem wymusiły przeprojektowanie błotników, nie wiem jak jest z maską i zderzakiem, ale skoro przedmówca tak twierdzi to  pewnie tak jest. Do tego trzeba gdzieś podpiąć "poziomowanie" ksenonów i obsługę spryskiwaczy reflektorów...

Edytowane przez kudlatypawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tinuviel napisał:

myślałem żs to tylko lampy, zderzak poziomowanie, natrysk i ewntualnie wiązka ale jak dochodzą jeszcze błotniki i maska to już chyba nie warto. Dzieki za info 

Maska się nie zmieniła poza tym że od pewnego rocznika pojawiły się także metalowe zamiast alu. Zmieniły się za to błotniki, lampy, zderzak i grill. Temat przerabiałem ze znajomym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kudlatypawelek osram nightbraker dają wyraźnie lepszy efekt na drodze (barwa, zasięg) od "zwykłych" żarówek. Niestety coś za coś - ja musiałem wymieniać co 6-8 miesięcy. Wymiana to żaden problem, tak jak napisał Tinuviel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, pytałem o wał napędowy, zapytam i o pompę wspomagania. Czy to prawda ze w specach wspomaganie jest inne niż w regularnych Legasiach? Jeśli tak to czy pompa tez jest inna? Jest sens wkładać używana pompę? Są w ogóle w miarę dostępne używki?
Nowa chyba coś ok 3-4k moja pompa już się odzywa wiec powoli przymierzam sie do wymiany. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym?
Noworoczne pozdro!! :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa w 3.0 H6 jest inna niż w pozostałych wersjach silnikowych, także jak już masz zamiar rozglądać się za używką, to sukaj do tego silnika. Ja trafiłem używaną też wyjącą, także zależy jak Ci się uda.

Nowa z tego co pamiętam to 2.5k, także troszkę taniej niż piszesz. Może na początek spróbuj ze sławetnym oringiem pod króćcem zasilającym w pompie, ewentualnie uszczelnienie węża zasiląjącego, bo może być już bardziej plastikowy niż gumowy. Są tacy, którym ponoć pomogło..

Ja obecnie skłaniam się ku regenerowanej z rockauto.com https://www.rockauto.com/en/moreinfo.php?pk=1286803&cc=1430736&jsn=373

cena 150$ plus cło i vat, ale jak z jakością to nie powiem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Czy ktoś z was może kasował EGR w swoim H6?
Mam silnik z Japonii i jest zaślepiona dziura na egr. Najchętniej nie zabrudzałbym sobie kolektora w przyszłości i nie instalował tego na siłę. Chciałbym wyłączyć tą funkcję w ECU. Ktoś coś, do kogo się zwrócić?4408a0ef16448e1221258cbc40297721.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2019 o 10:45, Krzyżanocze napisał:

Najchętniej nie zabrudzałbym sobie kolektora w przyszłości i nie instalował tego na siłę.

 

Usunąć można jak najbardziej, ale po co podnosić spalanie?

 

EGR nie jest bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...