Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

ostatnio stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem Spec B 2005 6MT z polskiej sieci dilerskiej. Auto zakupiłem od usera @kab, który pare razy odzywał się w tym wątku. Niestety auto już w drodze do domu wykazało oznaki "zepsucia" - przy prędkościach powyżej 120km/h wiało w kabinie zimnym powietrzem, jak zwolniłem grzanie wracało i tak w kółko aż do Poznania. Mechanior jeszcze nie wie co jest grane, ale z jego obserwacji wynika, że objawy bardziej uzależnione są od prędkości obrotowej silnika, aniżeli prędkości poruszania się.

 

Moje pytanie dotyczy jednak innego obszaru (choć jak znacie przyczynę mojej usterki to smiało :P , nie mówcie mi tylko że to UPG, bo motor był składany niemal od nowa w 2017 i kolejna uszczeleczka to już by byla gruba przesada ;) ) - ile osób z tego wątku zrobiło faktyczny swap hamulców na BBK, bo czeka mnie zakup ogumienia na zimę i nie wiem, czy kupić same opony 18" i potem dokupować sukcesywnie obręcze mieszczące BBK (18"), czy dać sobie zupełnie z tym spokój i kupić 17" opony oraz stockowe felgi używane również w rozmiarze 17". Wiem że OEM 18" felgi nie mieszczą BBK, także cały ten swap to byłby spory koszt i nie mam pojęcia, czy warto się w to pchać? Aktualnie czuję nieprzyjemne wibracje na kierownicy przy hamowaniu i "na szybko" planuję przetoczyć obecne tarcze (mają jeszcze "mięsko"), a w przyszłym roku myślę coś podziałać z układem - rozważam też zwyczajnie wymianę tarcz i klocków (opcji jak wiadomo jest kilka) plus płyn.

 

I druga sprawa - tylny dyfer można zalać Motulem 300 75W90 (tak mi mówi mechanik) bez dopisku LS? Z tego co wyczytałem w tym wątku i nie tylko do 2007 z tyłu było montowane wisko szczelnie zamknięte w oleju silikonowym...Am I right?

 

Jak mi się jeszcze coś przypomni to będę skrobał w tym wątku dalej :D

Edytowane przez kudlatypawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
ostatnio stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem Spec B 2005 6MT z polskiej sieci dilerskiej. Auto zakupiłem od usera [mention=28452]kab[/mention], który pare razy odzywał się w tym wątku. Niestety auto już w drodze do domu wykazało oznaki "zepsucia" - przy prędkościach powyżej 120km/h wiało w kabinie zimnym powietrzem, jak zwolniłem grzanie wracało i tak w kółko aż do Poznania. Mechanior jeszcze nie wie co jest grane, ale z jego obserwacji wynika, że objawy bardziej uzależnione są od prędkości obrotowej silnika, aniżeli prędkości poruszania się.
 
Moje pytanie dotyczy jednak innego obszaru (choć jak znacie przyczynę mojej usterki to smiało , nie mówcie mi tylko że to UPG, bo motor był składany niemal od nowa w 2017 i kolejna uszczeleczka to już by byla gruba przesada ) - ile osób z tego wątku zrobiło faktyczny swap hamulców na BBK, bo czeka mnie zakup ogumienia na zimę i nie wiem, czy kupić same opony 18" i potem dokupować sukcesywnie obręcze mieszczące BBK (18"), czy dać sobie zupełnie z tym spokój i kupić 17" opony oraz stockowe felgi używane również w rozmiarze 17". Wiem że OEM 18" felgi nie mieszczą BBK, także cały ten swap to byłby spory koszt i nie mam pojęcia, czy warto się w to pchać? Aktualnie czuję nieprzyjemne wibracje na kierownicy przy hamowaniu i "na szybko" planuję przetoczyć obecne tarcze (mają jeszcze "mięsko"), a w przyszłym roku myślę coś podziałać z układem - rozważam też zwyczajnie wymianę tarcz i klocków (opcji jak wiadomo jest kilka) plus płyn.
 
I druga sprawa - tylny dyfer można zalać Motulem 300 75W90 (tak mi mówi mechanik) bez dopisku LS? Z tego co wyczytałem w tym wątku i nie tylko do 2007 z tyłu było montowane wisko szczelnie zamknięte w oleju silikonowym...Am I right?
 
Jak mi się jeszcze coś przypomni to będę skrobał w tym wątku dalej
Skoro wg mechanika przypadłość zależy od obrotów silnika, to może z pompą wody coś jest nie tak?

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści, pytanie mam.

Ręczny. Zimą. Jak jest zimno to ręczny nie zaskakuje i spada. Wajcha hamuje, ale sie nie trzyma. Jak sie przejade to wszystko dziala. Latem tego problemu nie mam.

Oczywiscie przy najblizszej wizycie u lekarza zapytam o to, ale może ktos ma pomysł cóż to za "termozależna" przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 1,5 roku i 17kkm od zakupu i już nadszedł czas na wymianę tarcz i klocków hamulcowych. Jeszcze są zdrowe, ale po rozgrzaniu czuć mocne bicie. Mechanik poleca mi TRW. W wyszukiwarce do Legacy IV 3.0 tarcze są 296mm, ale trochę potrzebałem i znalazłem - TRW nr części DF6923S 316mm. Teraz jeszcze muszę dopasować do nich klocki. Może ktoś mi podpowie jakiej marki kupić i bardzo bym prosił o nr części.
A może ktoś poleci jakiś inny zestaw?
Dodam tylko, że nie upalam auta, ale jeżdżę dynamicznie.
Druga sprawa to jaki zalać płyn hamulcowy. Dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Szurik napisał:

Mechanik poleca mi TRW

Nie ma doświadczenia w H6. Poszukaj, już było.

Klocki Hawk HPS lub HPS 5.0 i tarcze najlepiej nacinane.

 

TRW z przodu w Subaru to przepis na bicie hamulców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma doświadczenia w H6. Poszukaj, już było.

Klocki Hawk HPS lub HPS 5.0 i tarcze najlepiej nacinane.

 

TRW z przodu w Subaru to przepis na bicie hamulców...

Ciut przybogato. Klocki za 550zl? Ja planowałem na tarcze tyle wydać. Na razie mam sporo ważniejszych wydatków.

A mechanik miał prywatnie H6, sprzedał, ale nadal go serwisuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szurik napisał:

Ja planowałem na tarcze tyle wydać.

 

Zrób jak uważasz. Prosiłeś o poradę, to proponuję pewnik.

A jak chcesz taniej, to w zakresie prędkości przepisowych w naszym kraju, oraz przy niezbyt nerwowym stylu jazdy wystarczy zapewne tańsze rozwiązanie.

 

Pamiętaj jednak, że na temat hamulców w Legacy H6 napisano już na tym forum wiele słów.... większość niepochlebna.

 

4 godziny temu, msi napisał:

No to może OEM, nic mi nigdy nie biło

 

a "mnie" biło.....

Edytowane przez house_1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szurik napisał:

W wyszukiwarce do Legacy IV 3.0 tarcze są 296mm,

W Spec B są tarcze 316mm przód, 290mm tył :D

Najlepsze tarcze to chyba DBA, ale cenowo robi się bardzo nieciekawie. Często polecane jest gładkie Brembo, więc z dobrym klockiem powinno dać radę ;)

U siebie mam gładkie tarcze Zimmermann + klocek Textar + płyn Motul RBF660 i na co dzień jest ok. Jedynie czasem przy częstym hamowaniu z dużych prędkości (180km/h) mam wrażenie jakby się pokrzywiły tarcze, jednak gdy tarcze wystygną, to wszystko wraca do normy :huh:. Myślę, że jak na klocki za 170zł to nie jest źle, jednak jak ktoś chce coś lepszego to klocki Hawk będą dobrym wyborem :yahoo:

Ostatnio znalazłem takie klocki na OLXie w dobrej cenie (w Subaraku - 420zł), ale nie mam pojęcia, jak to hamuje. Może ktoś się wypowie na ten temat :)

https://www.olx.pl/oferta/klocki-sportowe-przod-subaru-wrx-levorg-forester-outback-CID767-IDoN802.html

 

A tak przy okazji, mam w planach robić hamulce z tyłu, moglibyście coś doradzić w temacie tarcz i klocków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oczkoo15 napisał:

Jedynie czasem przy częstym hamowaniu z dużych prędkości (180km/h) mam wrażenie jakby się pokrzywiły tarcze, jednak gdy tarcze wystygną, to wszystko wraca do normy :huh:

Ja mam tak samo i właśnie z tego powodu chcę zmienić. To może nic narazie nie będę ruszał, pojeżdżę przez zimę, a na wiosnę zakupię coś porządnego.

 

A propos, oem tarcze + klocki na przód w ASO 1350zl.

 

Komplet nawiercane Zimmermann + klocki na alledrogo 750zl

 

Komplet gładkie TRW + klocki TRW w zwyczajnym sklepie motoryzacyjnym 630zl.

 

A najtańsze DBA + klocki HAWK to około 2000zl.( jak 3 komplety TRW)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szurik napisał:

Komplet nawiercane Zimmermann

Spotkałem się z opinią, że nawiercane Zimmermanny mają tendencję do pękania. Dlatego też wziąłem gładkie :yahoo:

 

2 godziny temu, Szurik napisał:

A najtańsze DBA + klocki HAWK to około 2000zl.( jak 3 komplety TRW)

Tu masz za 1690zł komplet:

https://www.subarak.pl/hamulce/1335-tarcze-hamulcowe-dba-street-t2-subaru-tribeca-legacy-outback-h6-316-mm-przod.html

https://www.subarak.pl/hamulce/224-klocki-hamulcowe-hawk-performance-hps-subaru-forester-legacyobk-gt-tribeca-przod-.html

Choć osobiście nie skusiłbym się na taki wydatek, już chyba wolałbym tarcze Brembo/Zimmermann + klocki Hawk + przewody w oplocie + sportowy płyn ;) (wychodzi mniej więcej tyle samo) 

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Oczkoo15 napisał:

sportowy płyn ;)

:biglol:

Swoją drogą dzięki za link, tych tarcz nie widziałem. Przewody w oplocie do cywilnej jazdy:huh:, imho - nie warto, nie poczujesz różnicy. Ale wymiana płynu - tak i owszem.

Czytałem trochę ruskie forum i tam też polecają zestaw DBA + HAWK, ale również chwalą Brembo nawiercane, znalazłem  https://hamulcesklep.pl/o/09.A870.1X

Ma ktoś takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Krzyżanocze napisał:

Cześć. Orientujecie się czy ktoś ściąga np. z Japonii lub innych krajów silniki H6 245kuca z małym przebiegiem?
Mój wyzionął ducha i wymielilo panewy

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

raczej to mało opłacalne, szybciej kupisz całe auto  w UK https://www.ebay.co.uk/itm/Subaru-Outback-3-0-RN-Automatic-ONLY-75k-miles-4-wheel-drive-4x4-estate-low-tax/202526651361?hash=item2f278773e1:g:PPIAAOSwS4VcBuQI

albo polift
https://www.ebay.co.uk/itm/2006-Subaru-Legacy-3-0-R-spec-B-Sports-Tourer-5dr-Petrol-Automatic-Nav/401644398779?hash=item5d83df28bb:g:A5sAAOSwcnJb-pq9

Patrząc na cenę pierwszego lepszego silnika w JP to nieopłacalne https://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/v593422816

Edytowane przez Bartosz-B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzyżanocze napisał:

Widziałem ten japoński. Ma 17tysi przebiegu dlatego miazga z ceną. Zaraz zerknę co w UK piszczy

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

W uk piszczy całe auto za "grosze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Orientujecie się czy ktoś ściąga np. z Japonii lub innych krajów silniki H6 245kuca z małym przebiegiem?
Mój wyzionął ducha i wymielilo panewy

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka


Z uk ciągnąć całą furę. Idzie sprawną do 2000 funtów dopaść lekko obitą np.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzyżanocze napisał:

Cześć. Orientujecie się czy ktoś ściąga np. z Japonii lub innych krajów silniki H6 245kuca z małym przebiegiem?
Mój wyzionął ducha i wymielilo panewy

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Widziałem dzisiaj chyba twoje auto na górce, szkoda bardzo bo auto zacne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...