Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, OWOC napisał:

Ale, że sprzedający czy Ja?:blink:

Skrzyni nic się nie stało to bardziej o bezpieczeństwo chodzi...

No raczej sprzedający. O ile wiem gaszenie na biegu zalecane nie jest, od tego jest P. Ale mogę być w błędzie i to bez znaczenia jest?

sorry, dopiero zobaczyłem ze on jest na obrotach jednak :)

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, euyot napisał:

Było wyzej, że bezpieczniej w manualu;)

I tak się dziwnie składa, że handlarz ma takiego i to salon polska :D

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-h6-3-0-spec-b-bilstein-6mt-salon-pl-aso-ID6AeeQB.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 

image.png.b3cbcb2ccf4cc66ed70961240696246b.png

 

Przypadek B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do tematu, ktoś mi powie w jakich pieniądzach mogę szukać LGT IV generacji?

W głębi siebie walczę między lanosem n/a, blobem wrx a takim właśnie Legacy.

 

Jest szansa dopaść taką LGT u nas w kraju w ogóle? Nie chodzi mi stricte o Speca 3.0 tylko 2.5 Turbo.

I ile takie coś mogłoby pochłonąć razem z przekładką?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do tematu, ktoś mi powie w jakich pieniądzach mogę szukać LGT IV generacji?
W głębi siebie walczę między lanosem n/a, blobem wrx a takim właśnie Legacy.
 
Jest szansa dopaść taką LGT u nas w kraju w ogóle? Nie chodzi mi stricte o Speca 3.0 tylko 2.5 Turbo.
I ile takie coś mogłoby pochłonąć razem z przekładką?
 
 
A po co przekładka jak 2.5 lgt LHD było? Chyba że mówisz o 2.0 twin turbo to RHD

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie myslałem że sprzedawali wersje 3.0 bez skór, pierwszy raz chyba (no może drugi) takie auto widze... Rozumiem jakaś fajna alcantara jak w amerykańcach, ale na zwykłej szmacie to jednak troche słabo.

11 godzin temu, Ericsson napisał:

Wtrącę się do tematu, ktoś mi powie w jakich pieniądzach mogę szukać LGT IV generacji?

W głębi siebie walczę między lanosem n/a, blobem wrx a takim właśnie Legacy.

 

Jest szansa dopaść taką LGT u nas w kraju w ogóle? Nie chodzi mi stricte o Speca 3.0 tylko 2.5 Turbo.

I ile takie coś mogłoby pochłonąć razem z przekładką?

 

 

 

Da się, da się;) Jest tu parę sztuk na forum, ja również mam LGT (spec.b). Na olx masz 3 sztuki LGT wystawione na ten moment, i jak na to auto to jest "wysyp":)

https://www.olx.pl/oferta/subaru-legacy-gt-CID5-IDwEsDn.html#57c43c94a9

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-subaru-legacy-gt-ID6AJlQb.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-2-5-gt-300-km-4x4-skory-lpg-brc-automat-zar-pl-zamiana-ID6zhdzf.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Z moich obserwacji cen - LGT w stanie słabym to około 15 - 25 k, w przyzwoitym około 30 - 40 i to raczej "zwykłe" LGT. Ja GT spec.B ogladałem w PL 2 razy na przestrzeni ostatnich dwóch/trzech lat, oba były w przedziale 40 - 60k PLN, bezwypadkowe z czystym carfaxem i małym przebiegiem. Jako że są z rynku amerykańskiego, to nic nie trzeba przekładać. Były też LGT JDM/RHD - ale jak już ktoś wspomniał z motorem 2.0 turbo (no chyba że brać pod uwagę S402, ktory też miał piec 2.5T).

 

A i w ogóle, to polifty sa dalej duzo droższe niż przedlifty, ale to się tyczy całej czwartej generacji SL.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, OWOC napisał:

 

Najpierw proponuje zobaczyć coś z bliższa ;)

https://allegro.pl/ogloszenie/subaru-legacy-3-0-248-km-4x4-kombi-7451578516

image.thumb.png.04b7bc7c08878c147ff84a93637aaac7.png


Dzięki @OWOC, jestem świadomy tej oferty i nawet chce go obejrzeć, ale tak naprawdę to szukam Spec.B. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mnie. ;) Tak naprawdę zainteresowałem się głównie tym egzemplarzem:
 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-h6-3-0-spec-b-bilstein-szwajcar-aso-ID6AegvN.html#c86ff36029

ale nie chciałem wklejać linku w obawie przed konkurencją w zakupie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _Peter_ napisał:

Masz mnie. ;) Tak naprawdę zainteresowałem się głównie tym egzemplarzem:
 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-h6-3-0-spec-b-bilstein-szwajcar-aso-ID6AegvN.html#c86ff36029

ale nie chciałem wklejać linku w obawie przed konkurencją w zakupie. ;)

Automat z łopatkami młodzio do miasta :) ja mam dosyć mieszania wajchą :(

Jak swojego kupowałem to napisałem do serwisu w Szwajcarii aby mi potwierdzili książkę i o dziwo odpisali i wszystko się zgadzało. Polecam spróbować ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xt6 napisał:

Automat z łopatkami młodzio do miasta :) ja mam dosyć mieszania wajchą :(

Jak swojego kupowałem to napisałem do serwisu w Szwajcarii aby mi potwierdzili książkę i o dziwo odpisali i wszystko się zgadzało. Polecam spróbować ;)

 


Od zawsze nastawiałem sie na 6MT, ale znaleźć takiego w nadwoziu kombi graniczy z cudem. :(

 

Obawiam się, czy ten automat jednak za bardzo nie "dławi" tego silnika - po tym wszystkim co wyczytałem mam wrażenie, że nie poczuję różnicy z obecnym 2.0 DOHC 165 KM z 5-cio biegową skrzynią manualną. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, _Peter_ napisał:

po tym wszystkim co wyczytałem mam wrażenie, że nie poczuję różnicy z obecnym 2.0 DOHC 165 KM z 5-cio biegową skrzynią manualną. ;)

Zanim w manualu ruszysz, to H6 będzie już daleko z przodu, jadąc na jedynce ponad 70 :) A tak serio, to nie jest to zła skrzynia, nie jest szybka we wbijaniu biegów do góry jak dsg, ale bez przesady :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Filip Cz napisał:

Przy rozważaniach czy spec B czy 3.0R warto mieć świadomość, że automat w tych dwóch jednak się różni. Mają inne przełożenie główne przez co inną charakterystykę.

 

Przełożenie przełożeniem bardziej chodzi o soft skrzynki ;)

1 godzinę temu, _Peter_ napisał:

Masz mnie. ;) Tak naprawdę zainteresowałem się głównie tym egzemplarzem:
 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-h6-3-0-spec-b-bilstein-szwajcar-aso-ID6AegvN.html#c86ff36029

ale nie chciałem wklejać linku w obawie przed konkurencją w zakupie. ;)

 

Aha:D

 

Uwierz mi teraz nie ma się czego bardzo obawiać... Jasne istnieje pewna doza niepewności, że ktoś zwinie z przed nosa samochód, ale wydaje mi się, że nie w wypadku Speca w automacie...

Trzeba być ogromnym fanem, żeby kupić za tyle kasiory takie auto :wub:

 

Obawiać to należało się kilka tygodni temu kiedy ten egzemplarz pierwszy raz pojawił się na łamach otomoto

image.thumb.png.a8b8c851b60adc8777ca7d082abda66f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, OWOC napisał:

 

Przełożenie przełożeniem bardziej chodzi o soft skrzynki ;)

 

Aha:D

 

Uwierz mi teraz nie ma się czego bardzo obawiać... Jasne istnieje pewna doza niepewności, że ktoś zwinie z przed nosa samochód, ale wydaje mi się, że nie w wypadku Speca w automacie...

Trzeba być ogromnym fanem, żeby kupić za tyle kasiory takie auto :wub:

 

Obawiać to należało się kilka tygodni temu kiedy ten egzemplarz pierwszy raz pojawił się na łamach otomoto

image.thumb.png.a8b8c851b60adc8777ca7d082abda66f.png


Dzięki, mój entuzjazm szybko opadł... Jeżeli po takiej cenie ktoś go sprzedawał, to za ile był kupiony w Szwajcarii... To raczej nie wróży dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Od zawsze nastawiałem sie na 6MT, ale znaleźć takiego w nadwoziu kombi graniczy z cudem.
 
Obawiam się, czy ten automat jednak za bardzo nie "dławi" tego silnika - po tym wszystkim co wyczytałem mam wrażenie, że nie poczuję różnicy z obecnym 2.0 DOHC 165 KM z 5-cio biegową skrzynią manualną.
Przyjedź się i będziesz wiedział. Mnie przejażdżka H6 AT rozczarowała mając punkt odniesienia w postaci 2.0R MT w Imprezie GD. Ale cięższe nadwozie i większa bryła zmieniająca odczucia prędkości też nie jest bez znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _Peter_ napisał:


Dzięki, mój entuzjazm szybko opadł... Jeżeli po takiej cenie ktoś go sprzedawał, to za ile był kupiony w Szwajcarii... To raczej nie wróży dobrze.

 

Dlaczego od razu wyciągasz wnioski, że coś było nie tak skoro musiał być kupiony w CH za sporo mniej.

Kochani, samochody te są super mają ponad czasowy design, itp, ale swoje lata już mają, a co za tym idzie kaprysy mniejsze lub większe o których trzeba pamiętać i być na nie przygotowanym. Lepiej tak podejść do tematu, a niżeli potem płakać jak zacznie się coś sypać.

Ja taki samochód miałem i uważam pomimo mojej całej sympatii do tego wozu, że te auta jak na nasze warunki są przewartościowane. Być może się teraz komuś narażę, ale mówię jak jest.

Stosunek ceny zakupu do kosztów utrzymania w tym napraw/poprawy niedoskonałości konstrukcyjnych są dla mnie :blink:

I nawet gdyby, życie mi zrobiło taki numer i miał bym budżet na taki samochód to myślę, że suma summarum bym bym nie kupił :(

 

W najnowszym info-eksper wycena (orientacyjna) dla modelu spec.B jest następująca:

Spec kombi MY07 6m/t - 25900 PLN

Spec kombi MY07 5a/t - 26250 PLN

 

Spec kombi MY08 6m/t - 29800 PLN

Spec kombi MY08 5a/t - 30150 PLN

 

Spec kombi MY09 6m/t - 34200 PLN

Spec kombi MY09 5a/t -  34650 PLN

 

 

P.S. A wiecie czemu bym nie kupił? :P Bo mam 195cm i jestem trochę szeroki w barach i czuje się w tym aucie nieswojo :cry:

A kiedy pierwszy raz zobaczyłem, wsiadłem do Spec. i się nim zafascynowałem to było 2004 roku wtedy był idealny:)

Łot tajemnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, OWOC napisał:

 

Dlaczego od razu wyciągasz wnioski, że coś było nie tak skoro musiał być kupiony w CH za sporo mniej.

Kochani, samochody te są super mają ponad czasowy design, itp, ale swoje lata już mają, a co za tym idzie kaprysy mniejsze lub większe o których trzeba pamiętać i być na nie przygotowanym. Lepiej tak podejść do tematu, a niżeli potem płakać jak zacznie się coś sypać.

Ja taki samochód miałem i uważam pomimo mojej całej sympatii do tego wozu, że te auta jak na nasze warunki są przewartościowane. Być może się teraz komuś narażę, ale mówię jak jest.

Stosunek ceny zakupu do kosztów utrzymania w tym napraw/poprawy niedoskonałości konstrukcyjnych są dla mnie :blink:

I nawet gdyby, życie mi zrobiło taki numer i miał bym budżet na taki samochód to myślę, że suma summarum bym bym nie kupił :(

 

W najnowszym info-eksper wycena (orientacyjna) dla modelu spec.B jest następująca:

Spec kombi MY07 6m/t - 25900 PLN

Spec kombi MY07 5a/t - 26250 PLN

 

Spec kombi MY08 6m/t - 29800 PLN

Spec kombi MY08 5a/t - 30150 PLN

 

Spec kombi MY09 6m/t - 34200 PLN

Spec kombi MY09 5a/t -  34650 PLN

 

 

P.S. A wiecie czemu bym nie kupił? :P Bo mam 195cm i jestem trochę szeroki w barach i czuje się w tym aucie nieswojo :cry:

A kiedy pierwszy raz zobaczyłem, wsiadłem do Spec. i się nim zafascynowałem to było 2004 roku wtedy był idealny:)

Łot tajemnica ;)

No i podsumowałes to znakomicie. To bardzo fajne wozy, w 2004 roku były mega fajne. A dziś, klasyk to nie jest, koszty zakupu bardzo duże a utrzymania tez. Chyba dla fanów marki za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od realnej wartości tych aut - skoro na rynku niemieckim ceny w dalszym ciągu również są wysokie, jak np. tu:

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Subaru-3.0R-Aut.-F1-Navi-Leder-Xenon-Klima/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:23500_10_,frn:2006,frx:2010,pwn:147/pg:vipcar/260725586.html

to po prostu dziwi mnie, skąd nagle tak atrakcyjne ceny na rynku szwajcarskim egzemplarzy w teorii godnych uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Peter_ napisał:

Abstrahując od realnej wartości tych aut - skoro na rynku niemieckim ceny w dalszym ciągu również są wysokie, jak np. tu:

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Subaru-3.0R-Aut.-F1-Navi-Leder-Xenon-Klima/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:23500_10_,frn:2006,frx:2010,pwn:147/pg:vipcar/260725586.html

to po prostu dziwi mnie, skąd nagle tak atrakcyjne ceny na rynku szwajcarskim egzemplarzy w teorii godnych uwagi.

 

CH to jednak bardzo specyficzny rynek - tam auta z drobnymi usterkami  są sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach, stąd często lądują u nas. U nich po prostu nie opłaca się naprawiać. User tuscan kiedyś to dokładniej chyba opisywał w tym wątku.

 

I fakt, u nas te auta bardzo trzymają cenę, ale z drugiej strony na zachodzie cały czas pojawiają się bardzo ładne egzemplarze i o ile mają znośny przebieg i wyglądają dobrze, to są też odpowiednio wysoko wyceniane. Ogólnie mam wrażenie, że ceny podane przez kolegę OWOC, to są jakieś średnie ceny rynkowe, a wiadomo też, że większość egzemplarzy na rynku jest właśnie w tych niższych cenach i to są niestety już pojazdy mocno wyeksploatowane. Ich zwykle po prostu nie warto kupować, szczególnie przy kosztownych kaprysach tego modelu.

 

Trochę mi to przypominać zaczyna sytuację rynkową z e39 - można kupić 540i za 15tyś, i można kupić na 60k i więcej, ale średnia cena rynkowa jest pewnie bliższa 20 paru (duża podaż tych tańszych robi swoje). Tak czy inaczej, nawet mając kasę, zdecydowanie łatwiej kupić beemkę, niż subaru, bo przynajmniej jest w czym wybierać.

 

I tak nawiasem, mi ostatnio chodzi po głowie sprzedaż mojego speca GT, ale autentycznie - nie widzę na rynku nic, co by oferowało mi podobne osiągi, dobry napęd i sportowy charakter (ale bez przesady). EDIT - i jednocześnie nie było z grupy VW.

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, frisco napisał:

 

 autentycznie - nie widzę na rynku nic, co by oferowało mi podobne osiągi, dobry napęd i sportowy charakter (ale bez przesady). EDIT - i jednocześnie nie było z grupy VW.

 

 

I to jest odpowiedź na pytanie dlaczego te auta (w dobrym stanie) trzymają cenę . Bo za te pieniądze to brak ciekawej alternatywy (diselki skreślam).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...