Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Brałem B6, z tego co wyczytałem gdzieś na jakimś zagranicznym forum, B6 mają trochę inną charakterystykę, ale oryginały Subaru wychodzą koło 7k za komplet, także cena już troszkę przesadzona.

Znalazłem, to na legacygt.com ktoś wrzucił, nie wiem na ile zgodne z prawdą:

http://legacygt.com/forums/showthread.php/2008-spec-b-bilstein-vs-bilstein-hd-damping-data-bilstein-165041.html?t=165041

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, raci napisał:

Brałem B6, z tego co wyczytałem gdzieś na jakimś zagranicznym forum, B6 mają trochę inną charakterystykę, ale oryginały Subaru wychodzą koło 7k za komplet, także cena już troszkę przesadzona.

Z tego co pamiętam Bilsteiny z Spec.B się regeneruje i zajmuje się tym serwis w Warszawie.

http://bilstein.pl/index.php?page=oferta

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko się zgadza, ale chyba tylko przednie albo tylne da się regenerować (mowa o oryginałach), B6 i jedne i drugie można regenerować. Przynajmniej coś takiego gdzieś tu na forum kiedyś czytałem. Minus taki, że trzeba to wymontować, wysłać, zamontować. Jak ktoś ma czas i może sobie pozwolić na kilka dni bez auta to nie jest to zła opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o regenerację, to mogę z czystym sumieniem polecić Nagengast z Gdańska. Oni regenerują chyba wszystkie rodzaje amorów. Bilsteiny zresztą też mają na liście. Wysyłałem do nich samopoziomujące amory z forestera, chyba ze cztery lata temu. Tych amorów nie da się kupić w zamienniku. Cena w aso wówczas to było 1800zł za sztukę. Regeneracja 500zł za sztukę. Rachunek był prosty. Po czterech latach eksploatacji (ok. 70kkm) nic się nie dzieje. Nic nie cieknie, amory trzymają parametry jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Than_Junior napisał:

Yyyyy a czy "delikatne pukanie na nierównościach" próbowałeś usunąć wymieniając łączniki stabilizatorów...? :D

Oczywiście :). To akurat jedna z tańszych opcji, wyglądały ok, ale czytałem, że często wyglądają ok, ale nie są ok. Niestety okazało się, że to nie łączniki. Po wymianie amortyzatorów jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam watpic czy to sa inne amorki, mi sie wyadaje ze to jest to samo co seryjnie. najtaniej znalazlem wlasnie w tym sklepie:

 

https://bilsteinpolska.pl/sklep/amortyzator-bilstein-b6-sport_35-118305-15789.html

https://bilsteinpolska.pl/sklep/amortyzator-bilstein-b6-sport_35-118312-16206.html

 

aczkolwiek u siebie jeszcze nie wymienilem, nagle przestalo stukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2017 o 12:29, kab napisał:

Uszanowanie. Trochę to trwało, ale nareszcie spec ma nowe graty w silniku, a ja wracam do gry:) 

 

Pytanie do kolegi Tinuviela: wymieniłeś już Bilsteiny? Podpowiesz z jakiego źródła i jak cenowo to wyszło?

 

 

Hej.

Ja robiłem przód w Mysiadle. Cen nie pamiętam, ale była to znacznie niższa kwota niż podawana poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szymsocho napisał:
20 godzin temu, exit napisał:

Hej.

Ja robiłem przód w Mysiadle. Cen nie pamiętam, ale była to znacznie niższa kwota niż podawana poniżej

 Ja też swoje robiłem u nich, tylko u mnie była regeneracja. 

Początkowo też miałem regenerować, ale stanęło na nowych.  Sprawdziłem fakturę: amorki z montażem i geometrią to 1800zł brutto. Zmieniłem, bo mnie też wkurzało to stukanie przy prędkościach parkingowych - przebieg 160000km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego 3.0 SPB zapłaciłem 760 zł razem z NNW w HDI( Warta ). Ale mam Full zniżki i jestem kierowcą zawodowym, a słyszałem że stawka zależy też od tego.

Zastanawiam się też nad AC.

Wie ktoś jaki jest koszt? Podejrzewam, że w pakiecie OC+AC jest taniej, ale już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 3,0 H6 - 2540zł w PZU za całość (OC, AC (w. serwisowy), NNW, Auto Szyba, Pomoc w Drodze (Polska i Europa zwiększony limit odległości holowania)). Samo OC 576zł (z ochroną zniżek).

Mam zniżki 60/40% (OC/AC) plus dodatki za wznowienie ubezp., za pakiet AC i OC i incydentalną od agenta.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wystarczają wam klocki z tyłu? Wczoraj miałem wymianę, a jestem prawie pewien, że robiłem to jakieś 30k km temu. Fakt, że zarówno wtedy jak i teraz nie trzeba było wymieniać tarcz. Może stara tarcza i drugi raz nowy klocek to nie jest dobra kombinacja? Klocki i tarcze mam OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba nic nie poradzisz, ja teraz mam założone z tyłu jakieś tańsze klocki Ferodo, przejechałem na nich może z 15kkm i niedługo trzeba będzie wymienić, ale one strasznie miękkie są, a tarcze mam nacinane, także zjadają te klocki bardzo szybko, pewnie OEM posłużyłby coś koło twoich 30kkm. No i wymiana tarcz i klocków chyba nie ma sensu, bo jak tarcza mieści się w limitach zużycia, to po co ją ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...