Skocz do zawartości

Holowanie subaraka :)


mruziaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
z automatyczna skrzynią

Generalnie odpowiedź brzmi NIE, chociaż co nie którzy producenci podają iż warunkowo można na krótkim odcinku pod warunkiem iż silnik samochodu holowanego jest włączony i ustawiona skrzynia w pozycji N, chodzi tu o smarowanie oraz prędkość nie większa niż! ....

Ale jeśli jest to warunek obejmujący ostrzeżenie ja bym się tego nie podejmował, gdyż koszt naprawy takiej skrzyni jest bardzo wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Chodzi mi o sytuację gdzie poszedł przegub. Wszystkie 4 koła na drodze, mogą się swobodnie toczyć. Ale ze względu na otwarty dyfer z przodu to półośka z zerwanym przegubem będzie się poruszać do tyłu, a drugie koło zgodnie z kierunkiem holowania czyli do przodu. I czy to nie spowoduje zapięcia wiskozy, która po kilku kilometrach stałej pracy się zagotuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz jechał to wszystko się będzie kręciło w jedną stronę. Kiedyś tak kręciłem wałem u Siebie. Koła z tyłu obracały się w tym samym kierunku. Ale jak obracasz kołem to do drugie na tej osi będzie się kręciło w przeciwnym kierunku. Ja myślę że jeśli samochód jedzie sam to jedz nim. Chyba że ktoś ma inną teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...