Skocz do zawartości

Chrupania (trzaski) zawieszenia przedniego - Outback


toks

Rekomendowane odpowiedzi

w OBK do 2007 tylne zawieszenie jest relatywnie sztywne i to powoduje głuche odgłosy przy zjeżdżaniu z poprzecznych przeszkód typu krawężnik czy spowalniacz. Na początku myślałem, że to amor odbija po zjechaniu z krawężnika ale to nie to. Po kilku próbach dojścia o co chodzi odpuściłem. kolejne TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy podczas jazdy po deszczu macie też te wasze chrupania? :?:

 

Deszcz jako środek smarny niewiele pomaga - u mnie chrupanie zależy raczej od temperatury - mniej więcej 0-10 st.C . Przy dużych mrozach zazwyczaj nie ma - jakiś specjalistycznie dobrany przez inżynierów FHI rodzaj gumy stabilizatora :mrgreen:

 

Na razie się przyzwyczaiłem - nie udało mi się trafić przy przeglądach na ściśle określone specyficzne warunki pogodowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tribece zmieniono średnicę gum z 14mm na 13,5mm i ma ponoć być lepiej (niedługo sprawdzę bo mam prawie nowe poprzednie wersje ale czasami też chrupnie..) - dodatkowo dostały też kołnierz aby brud się nie dostawał - coś słyszałem, że również do OBK są nowe wersje tych gum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podczas jazdy po deszczu macie też te wasze chrupania? :?:

 

Deszcz jako środek smarny niewiele pomaga - u mnie chrupanie zależy raczej od temperatury - mniej więcej 0-10 st.C . Przy dużych mrozach zazwyczaj nie ma - jakiś specjalistycznie dobrany przez inżynierów FHI rodzaj gumy stabilizatora :mrgreen:

 

Na razie się przyzwyczaiłem - nie udało mi się trafić przy przeglądach na ściśle określone specyficzne warunki pogodowe :)

 

wiele odgłosów wydawanych przez zawieszenie włąśnie po deszczu cichnie....spotkałem sie z tym wielokrotnie, byc może że i mróz ma podobne właściwości... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim OBK po wymianie gum, łączników z tyłu i tulejek stab z przodu pojawiły się odgłosy skrzypienia (nie jest to chrupanie ale bardziej sprzypienie jak w starym fotelu)

słyszę to i z przodu i z tyłu, po umyciu samochodu ustało na dzień, potem znowu to samo. raz bardziej słychać, raz mniej

czy ktoś doświadczył podobnych odgłosów ? skłaniam się ku tej samej przyczynie której dotyczy wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxxam, gumy stabilizatora w nowej wersji powiny mieć taki wewnętrzny kołnierz - wtedy może nie będą hałasować i dłużej wytrzymają.. :idea: Foto komiczne ale wyłącznie dla zobrazowania tematu.. lepszego nie znalazłem :grin:

http://www.altran.com.ua/Subaru/files/p ... -full.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...