Skocz do zawartości

Czy skrzynia z Legacy 2.0 (93r) pasuje do Legacy 2.2 (91r) ?


Top_Gun

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło mi wymienić skrzynię biegów w moim antyku i mam teraz pytanie do znawców tematu:

Znalazłem skrzynię w dobrym stanie, ale pochodzi od silnika 2.0, a ja mam 2.2. Obie wersje mają reduktor, jakby ktoś pytał.

Będzie pasować, czy muszę szukać skrzynki z 2.2?

 

Szukałem dużo na tym Forum, ale znalazłem wątek tylko o skrzyni z 1.8 FWD, co mnie nie dotyczy... :wink:

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

[ Dodano: Czw Paź 30, 2008 3:14 pm ]

Nikt nic nie wie na ten temat? :sad:

A może ktoś wie chociaż, gdzie mam szukać takich informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kiedys włozyłem do 2.0 skrzynie od 1.8 no i okazało się że wystepuja różne przełożenia między przednim a tylnym mostem i po przejechaniu 8km kierownica dostawała potęznych wibracji a auto zachowywało się jakby miało przebite wszystkie koła,po krótkim postoju znów mogłem przejechać 8km.Opisałem to obrazowo abyś wiedział czego możesz sie spodziewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "musztarda po obiedzie" (chyba, że zmiana skrzyni zajmuje Ci 2 miesiące...), ale może komuś się przyda. Otóż 2,0 ma przełożenie mostu 4,11, a 2,2l - 3,9 (wg. niemieckiej instrukcji obsługi), więc taka zamiana skrzyń tylko z mostem w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Jednak jeszcze nie jest "musztarda po obiedzie" :wink:

Wymiana skrzyni nie jest pilna sprawa, bo chodzi o zuzyte lozyska (chrobotanie na luzie i poszczegolnych biegach, ktore milknie przy wcisnietym sprzegle), a z tym jeszcze da sie pojezdzic. W znajomym warsztacie polecili mi wymiane skrzyni na inna, gdyz wymiana lozyska (lub lozysk- nie wiadomo, poki sie nie rozbierze calej skrzyni) moze sie nie oplacac. Ale ze znalezieniem skrzyni do 2.2 w dobrym stanie i rozsadnej cenie tez nie jest latwo :sad:

 

Przy okazji mam pytanie: czy ktos wymienial juz wspomniane lozysko/lozyska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak cichnie wszystko po wciśnięciu sprzęgła to może byc wina łożyska oporowego a do wymiany tego nie musisz rozbierać skrzyni tylko ją wyciągnąć,oczywiście mogę się mylić więc dobrze jakby wypowiedział się ktos z większym doswiadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elek wyslałem Ci maila przed chwilą,a skrzyni do 1.8 juz niemam,po tym jak ten partacz tzn.mech. rozebrał ją i byle jak złożył dostałem lekkiego szału i przy użyciu ogólnie dostępnych narzędzi/tzn.młota/zamieniłem ją na kupę złomu ale i tak dzięki za chęci.

 

 

ps.Tak sobie myslę o włożeniu 2.2 do siebie,dużo to przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...