Jump to content

Pucharowa Impreza Turbo

herrkam
 Share

Recommended Posts

http://fr.youtube.com/watch?v=QKmPqRMJn88

A w bagażniku wielgachny filtr cząstek stałych wymieniany co 10 km oesowych? :mrgreen:

Ilość i kolor dymu, jaki tototo zostawia za sobą sugerują, że ten konkretny egzemplarz raczej takowego nie posiada ;)

Widywałem 40-letnie Kamazy, które stawiały mniejszą zasłonę dymną :shock:

Dlatego przytoczyłem przykład podany wcześniej przez jednego z komentatorów na tej francuskiej stronie, że próby już były, a jeśli Subaru nie chce się ośmieszyć w oczach kibiców, to powinno zainwestować w tic-tac'i, czyli porządne filtry sadzy.

Dlatego przytoczyłem przykład podany wcześniej przez jednego z komentatorów na tej francuskiej stronie, że próby już były, a jeśli Subaru nie chce się ośmieszyć w oczach kibiców, to powinno zainwestować w tic-tac'i, czyli porządne filtry sadzy.

Heh, jak po francusku jakoś czytanie ze zrozumieniem mi, delikatnie mówiąc, nie za specjalnie wychodzi niestety :???:

ogorass, może zbyt dużego skrótu myślowego użyłem. Chodziło mi o to, że już byli tacy, co próbowali (TDI przed kilku laty, pamiętam jak nawet chłopcy w telewizyjnym Vmax jadąc na prawym żartowali, że tak pędzi, że zasnąć można z nudów w oczekiwaniu na następny zakręt) i jak widać na klipie "zadymą" z wydechu tego Golfa TDI zespół się nie przejmował.

Bardzo chciałbym, aby puchar boxer diesel Subaru zaliczyło do udanych akcji, ale bez "zadymy" proszę. ;-)

Bardzo fajna inicjatywa, coś nowego. Jeszcze klika lat temu nigdy bym nie podejrzewał, że to akurat Subaru będzie coś takiego wprowadzać ale oceniam to wszystko in plus. Z tego jak jeździ seryjna Impreza Diesel ( o rany jak to brzmi :P ) to może wynikać, że auto nawet się będzie zbierać.

troszkę więcej informacji (z grubsza)

SUBARU BOXER DIESEL CUP

Rajdowa Impreza 08 diesel

klatka +inne niezbędne przyzdobniki

skrzynia seria 6 biegów

moc zwiększona do 170KM +50Nm

inne regulowane amorki

szepry

inne hamulce pzód i tył

hydrauliczny ręczny

bez ABS u

10 kół

45000 euro

testy mają się odbyć lada dzień

pzdr

Piotr

• 4 weeks later...

Testy zawieszenia , dyfrów już się skończyły, tą stroną zajmuje się kierowca belgijski Bruno Thierry.

Zmieniony jest środkowy i tylni dyfer. Zawias przetestowany i ustawiony.

Wcale mnie to nie dziwi.We Francji kupuje się dużo diesli więc nie dziwota,że FHI tam bardzo promuje ten napęd.

Oczywiście chmura dymu dziś w przeczulonym ekologicznie świecie nie przystoi. Zastanawiam się czy nie powinni zalać tego samochodu biodieslem .Owszem jest mniej kaloryczny ale efekt marketingowo/ekologiczny podwójny.

Szkoda,że u nas nic się nie dzieje w tym temacie.

to jest tak że Subaru interesuje się WTCC , stąd doświadczenia z dieslem mogą się przydać

Subaru i Prodrive są związani kontraktem do 2009 roku, po ostatniej japoni, dostali zółtą kartkę więc jest duża niepewność czy IHI przedłuży z nimi umówę

Subaru chce startować też w różnych rally-raid specjalnie przygotowanym Foresterem

czyżby zbliżaj się mały kres Subaru w rajdach? moje spekulacje oczywiście

To nie subaru w rajdach się kończy tylko rajdy się kończą.Rajdy jakie były takie są ale świat poszedł do przodu i zaproponował ludziom lepsze rozrywki. Aż dziw bierze jak zmarnowano tak fajna dyscyplinę sportu. :sad:

Jacky X, zachciało sie panom WRC i innych technologi rodem z NASA to maja teraz..........

a wystarczy spojrzeć choćby na NASCAR koncepcja auta dalej rodem z lat 60 tych, jest widowiskowy i jest chyba drugim co do popularności sportem w Stanach.

I jeszcze do tego fatalne relacje z bajerami typu virtual spectator i inne cmoje boje tylko bez akcji i rządnej treści.Toż to w polowie lat 90 jak jeździły jeszcze A grupy i caly spektakl byl tez jednego aktora ( Makinen ) , przedstawiali ten sport jakoś bardziej widowiskowo... :roll:

http://fr.youtube.com/watch?v=QKmPqRMJn88

A w bagażniku wielgachny filtr cząstek stałych wymieniany co 10 km oesowych? :mrgreen:

Wyczynowe diesle potrafia zostawiac zaslone dymna, ale tez potrafia sie calkiem fajnie odpychac:

http://fr.youtube.com/watch?v=TfFcegeE2bg

http://fr.youtube.com/watch?v=LiF451nb1tc

Jak dla mnie pomysl promocji Imprezy Diesel przez rajdy czy wyscigi jest jak najbardziej pomyslem trafionym. Pmaietacie puchar Golfa TDi w WSMP? Naprawde wiele sie dzialo i widowiskowo bylo.

Mervin, ja przecież nie neguję ani osiągów ani tym bardziej efektywności diesla, jedyne co mnie do tego zniechęca w sporcie, to poczucie elementarnej estetyki (nawet pomijając ekologię):

... Oczywiście chmura dymu dziś w przeczulonym ekologicznie świecie nie przystoi.

Może gdyby ten dym miał inny kolor... coś jasnego jak w benzynowych bolidach... ;-)