Skocz do zawartości

Forester 2006 2.5 XT manual czy automat


barthub

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

może ktoś jest w stanie udzielić informacji odnośnie skrzyni tiptronic?

 

Już chciałem napisać, że tiptronic to nazwa handlowa, zastrzeżona dla twórcy systemu i firm, którym udzielił licencji, a tymczasem okazało się, że z tiptronikiem jest już jak z adidasami i elektroluksem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników "automatów" o kilka szczegółów obsługi tzn. czy no. można w czasie jazdy z górki "wrzucać" na "N" bez obawy o uszkodzenie skrzyni; a także co powoduje przycisk "Sportshift" - tzw. "bajer" czy realna zmiana charakterystyki skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy no. można w czasie jazdy z górki "wrzucać" na "N"
ale po co?

 

Mam dokładnie to samo pytanie - ale po co? :?: :?: :?:

 

W automacie "zapinasz" ten bieg na którym chcesz jechać i nie robisz zmian w trakcie jazdy.

Generalnie w 99% przypadków używasz przełożenia "D", jak..... :twisted:

W innych przypadkach używasz przełożeń numerycznych ale to raczej w terenie lub do ostrzejszej jazdy albo w innych wyjątkowo szczególnych przypadkach (holowanie itp.).

 

Kiedyś zapytałem serwis ASO, czy wrzucać "N" jak na przykład stanąłem właśnie w dużym korku i wiem, że przez 3-4 minuty nie ruszę się nawet o centymetr. Powiedzieli mi, żeby nie robić takich ruchów, tylko normalnie trzymać samochód na hamulcu. Generalnie przy automacie strategia jest taka, że im mniej kombinowania skrzynią tym lepiej. :wink:

 

[ Dodano: Nie Lis 02, 2008 9:10 pm ]

a także co powoduje przycisk "Sportshift" - tzw. "bajer" czy realna zmiana charakterystyki skrzyni??

 

Co powoduje przyciski "Sportshift", tego nie wiem, bo nie mam takiego przycisku. :cool:

Mam przycisk "Power". Z tego co pamiętam jego użycie powoduje, że skrzynia nie redukuje biegu wcześniej niż tuż przed czerwonym polem obrotów.

 

Ps. barthub - wpadnij na Cynę. Będziesz miał okazję zobaczyć automat w Forku (chyba będą 2 samochody z automatem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przycisk "Power". Z tego co pamiętam jego użycie powoduje, że skrzynia nie redukuje biegu wcześniej niż tuż przed czerwonym polem obrotów.

Chyba zmienia na wyższy dopiero po osiągnięciu czerwonego pola

 

Chyba tak. Ale wtedy jest już tak szybko, że nie patrzę na obroty. :twisted: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników "automatów" o kilka szczegółów obsługi tzn. czy no. można w czasie jazdy z górki "wrzucać" na "N" bez obawy o uszkodzenie skrzyni; a także co powoduje przycisk "Sportshift" - tzw. "bajer" czy realna zmiana charakterystyki skrzyni??

 

barthub, Sportshift to nie przycisk, a raczej nazwa jaką Subaru określa manualny tryb w automatycznej skrzyni. Tzw. możliwość zmieniania przełożeń za pomocą +, -. Sam decydujesz czy chcesz jechać na trójce, dwójce czy jeszcze innym biegu, oczywiście jeśli obroty są bezpieczne dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barthub - wpadnij na Cynę. Będziesz miał okazję zobaczyć automat w Forku (chyba będą 2 samochody z automatem).

 

rpw - dzięki za zaproszenie ale w tym terminie nie dam rady :cry:

 

Mam nadzieję, że następną ("Cyna") zaliczę już swoim "leśnikiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpw - dzięki za zaproszenie ale w tym terminie nie dam rady :cry:

 

Mam nadzieję, że następną ("Cyna") zaliczę już swoim "leśnikiem"

 

No to trudno. Zapisz sobie w kalendarzu przyszły rok. :wink:

 

Ps. Zobacz ogłoszenie Carfita odnośnie sprzedaży Forestera. Niestety to manual :twisted: ale z opisu wygląda bardzo interesująco. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...