Jump to content

OBK MY09 szarpnięcie przy wciśnięciu sprzęgła na jedynce

Recommended Posts

Po wciśnięciu sprzęgła na jedyne przy jakims 1 tys. obrotów jest charakterystyczne szarpnięcie i dzwięk odłaczanego napędu (z przodu i z tyłu) nie zawsze ale się zdarza. Dzieje się tak gdy puszczę gaz i wcisnę sprzęgło (co zdarza się w jeździe w korku). W starym aucie (benzyna) tego nie miałem sie zastanawiam czy tak powinno być. Podobnie jest przy zjeździe do garażu podziemnego jak wciśnęc sprzęgło przy końcu zjazdu (auto jedzie z górki) na 1 przy zjeździe na niższy poziom. Na 2 nie ma już tego problemu. Czy to coś ze sprzęgłem czy ja coś robię źle. Przy normalnej jeździe wszytsko jest ok, czsami tylko słyszę jakby głuche puknięcie przy zmianie z 1 na 2 w tylnej osi.

Pozdrawiam,

Coś w tym jest :!: Ja przy ruszaniu i zmianie z 1 na 2 też mam jakiś taki głuchy stuk. Nie jestem fachowcem i siedząc w środku trudno dokładnie stwierdzić ale prawdopodobnie z układu napędowego później przy innych biegach tego nie zauważam. Podpinam się więc do pytania i czekam na jakąś wyjaśniającą odpowiedź.

Po tym jak przeczytałem też zacząłem zwracać uwagę i mam ten objaw. Nie za każdym razem oczywiście. Myślę (i też ciekaw jestem wytłumaczenia) że jest to związane z działaniem napędu bo u mnie jest to też w momencie kiedy koła hamują (puszczony gaz i wciskam sprzęgło). Jeśli normalnie przyśpieszam i zmieniam biegi z 1 na 2 czy 2 na 3 nie ma żadnego problemu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...