Skocz do zawartości

Lusterko elektrochromatyczne do Forestera


emilw

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was probowal cos takiego sprowadzac i montowac do Forestera (albo innego Subaru)? Chodzi mi konkretnie o model ze sterowaniem bramami (Homelink) - przykladowy numer czesci dla modelu 2009: H501SXA201 (przykladowy opis: http://www.subarupartsforyou.com/cp_par ... rtid=15275). Do Moda -> to nie jest reklama! ;-)

 

Pytania:

1. Czy cos takiego mozna kupic w Polsce? Ile to to kosztuje? Z USA mozna to sciagnac za 224 USD (z kosztami transportu)

2. Czy to sie skomplikowanie montuje?

3. Czy ten caly Homelink zadziala na "naszych" bramach? ;-)

4. I generalnie - czy dobrze dziala (funkcja glowna)

 

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hogi Dzieki za linka - niemniej tamten temat dosc szybko sie urwal no i nie ma informacji co do Homelinka ;-(

Czy w przypadku montazu na wlasna reke (np. w jakims warsztacie, jesli serwis Subaru nie chce / nie moze tego zrobic) narazam sie na utrate gwarancji (majstrowanie przy elektryce)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie takie lusterko kupiłem w Stanach, co prawda do OBK. Niestety nijak nie dało się zamontować. Ta część która jest przymocowana do szyby i do której się montuje samo lusterko jest inna w USSpec i EuroSpec. ASO było przekonane że da radę a jednak nie dało. I nie ze względu na elektrykę.

Co do Forestera to nie wiem. Może będzie pasowało bo i Eu i US Spec są robione w Japonii w przeciwieństwie do OBK.

A, i jak ktoś chce naprawde tanio kupić takie lusterko to mam. Nówka, nieuzywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do Forestera to nie wiem. Może będzie pasowało bo i Eu i US Spec są robione w Japonii w przeciwieństwie do OBK.

 

A czy ktos wie? Byloby glupio tak sie naciac na koszty. No chyba, ze jest jakis sposob kupienia tego w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja mam homelink zamontowany w osłonie przeciwsłonecznej (Tribeca 2008 - ściągana z USA), niestety nie udało mi się zgrać tego ustrojstwa z moją bramą (jakiś stary, kilkunastoleni Hormann), ani z instalacją alarmową w domu. Za kilka dni będą mi montować alarm na budowie i na pewno pokażę im to, bo chętnie bym przynajmniej w nowym domu miał to działające, tak to pilot się gdzieś wala po różnych schowkach w samochodzie :) Dam znać czy się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udało mi się zgrać tego ustrojstwa z moją bramą (jakiś stary, kilkunastoleni Hormann), ani z instalacją alarmową w domu.

Czyli nie udalo CI sie przejsc poprawnie procesu "uczenia" od starego pilota (zgodnie z instrukcja programowania)?

 

Dam znać czy się udało :)

Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos wie? Byloby glupio tak sie naciac na koszty. No chyba, ze jest jakis sposob kupienia tego w PL?

W Polsce jest dostępne jako akcesorium (w przeciwieństwie do OBK). Koszt to ok jedyny tysiak. W znienawidzonych US koszt to ok 150 $. Tak przynajmniej było jakieś 2 lata temu.

Zapytaj w serwisie czy dadzą radę przymocować. Chociaz mi to nie pomogło bo twierdzili że dadzą ale nie dali :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udało mi się zgrać tego ustrojstwa z moją bramą (jakiś stary, kilkunastoleni Hormann), ani z instalacją alarmową w domu.

Czyli nie udalo CI sie przejsc poprawnie procesu "uczenia" od starego pilota (zgodnie z instrukcja programowania)?

 

Niestety nie... Gdzies tu na forum już poruszałem ten temat i ktoś mi wtedy napisał, że nie każdy napęd europejski będzie współpracował z amerykańskim homelinkiem... Gość z Hormanna "nieoficjalnie", ale potwierdził tą wersję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udało mi się zgrać tego ustrojstwa z moją bramą (jakiś stary, kilkunastoleni Hormann), ani z instalacją alarmową w domu.

Czyli nie udalo CI sie przejsc poprawnie procesu "uczenia" od starego pilota (zgodnie z instrukcja programowania)?

 

Dam znać czy się udało :)

Super

 

HomeLink działa tylko z pilotami działającymi na stały (niezmienny) kod radiowy. W Europie wszystkie znane mi urządzenia sterowane radiowo mają zmienny dynamiczny kod więc próba uczenia HomeLink nie przyniesie skutku, w najlepszym przypadku sterownik zadziała raz. Każdy z producentów bram, napędów stosuje własny hermetyczny sposób kodowania więc można sterować pilotem tylko urządzeniami jednego producenta lub innymi za pomocą dedykowanych sterowników.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedz (straszny dzień dziś mam), ale jeśli chodzi Ci o to, że "obcego" pilota się nie da nauczyć częstotliwości potrzebnej do otwarcia bramy to jesteś w błędzie, bo mój pilot od alarmu jest w stanie otworzyć bramę... Nie wiem czy moja wypowiedz jest jasna, ale mam już dzisiaj dość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedz (straszny dzień dziś mam), ale jeśli chodzi Ci o to, że "obcego" pilota się nie da nauczyć częstotliwości potrzebnej do otwarcia bramy to jesteś w błędzie, bo mój pilot od alarmu jest w stanie otworzyć bramę... Nie wiem czy moja wypowiedz jest jasna, ale mam już dzisiaj dość...

Chyba źle zrozumiałeś. Homelink obsługuje proste urządzenia bez dynamicznego kodu. Wiedzę opieram na informacjach z internetu i osobiście tego nie sprawdzałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedz (straszny dzień dziś mam), ale jeśli chodzi Ci o to, że "obcego" pilota się nie da nauczyć częstotliwości potrzebnej do otwarcia bramy to jesteś w błędzie, bo mój pilot od alarmu jest w stanie otworzyć bramę... Nie wiem czy moja wypowiedz jest jasna, ale mam już dzisiaj dość...

 

Twój pilot do alarmu pewnie steruje przez przekaźnik centrali alarmu lub dodatkowy moduł. Sterowanie fizycznie odbywa się drogą radiową do centrali alarmu lub sterownika a następnie przez hardwire ( czyli kabelkiem ) na zestyk sterownika bramy. W taki sposób można sterować każdym urządzeniem które ma styki pomocnicze do sterowania, warunek to posiadanie dodatkowego modułu w systemie zgodnym z pilotem. Obrazowo mówiąc mam w domu bramę segmentową Normstahl którą steruję pilotem do bramy uchylnej na wjeździe. Ponieważ systemy 2 producentów choć mają taką samą częstotliwość nie są kompatybilne, zostałem zmuszony do dokupienia dodatkowego sterownika który przez kabelek steruje pracą bramy segmentowej. W takim przypadku ograniczeniem jest ilość guzików na pilocie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rozumiem (dziś jestem świeżynką :lol: ), ale jest jedno małe ale... Ja na 100% nie mam opłączonej bramy z systemem alarmu żadnym kabelkiem... Sprawdzałem przed chwilą i nic nie ma... A na pewno nie puścili nic pod tynkiem bo nie było nic kute...

 

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 10:06 pm ]

No i w piątek zapadł wyrok... Nie da się tego zrobić wg speców z firmy w której mam instalację alarmową... Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...