Skocz do zawartości

Subaru Forester jako auto rodzinne?


Gość lbabula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku: Dzień dobry dla wszystkich forumowiczów :)

 

W najbliższym czasie planuję zakupić Forestera (mi się podoba, żonie się podoba), jednak przed zakupem zam kilka pytań do uzytkowników Leśnika (najlepiej roczniki 2003-2005, bo taki planuje zakupić :)

1) Jak Forester sprawdza się jako auto rodzinne?

2) Jak jest z pojemością bagaznika? Jakie ma wymiary, bo pojemość znam?

3) Czy wchodzi wózek, wanienka i inne niezbędne rzeczy małego berbecia?

3) Czy bez problemu pakuje się rodzina 2+1 i bagaże na wyjazd 1 lub 2 tygodniowy?

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Lechu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak Forester sprawdza się jako auto rodzinne?

2) Jak jest z pojemością bagaznika? Jakie ma wymiary, bo pojemość znam?

 

Z boxem dachowym przejechaliśmy w cztery dorosłe osoby średniego rozmiaru :wink:, ze sprzętem (deski, buty, kombinezony itp.) w Alpy i było komfortowo.

 

Forester NIE jest jednak DUŻYM samochodem. Jak transporter sprawdza się jedynie z kratką oddzielającą przestrzeń bagażową i pasażerską.

 

Mimo tego, jak bym był w Twojej sytuacji, brałbym forka i się nie zastanawiał 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początku: Dzień dobry dla wszystkich forumowiczów :)

 

W najbliższym czasie planuję zakupić Forestera (mi się podoba, żonie się podoba), jednak przed zakupem zam kilka pytań do uzytkowników Leśnika (najlepiej roczniki 2003-2005, bo taki planuje zakupić :)

1) Jak Forester sprawdza się jako auto rodzinne?

2) Jak jest z pojemością bagaznika? Jakie ma wymiary, bo pojemość znam?

3) Czy wchodzi wózek, wanienka i inne niezbędne rzeczy małego berbecia?

3) Czy bez problemu pakuje się rodzina 2+1 i bagaże na wyjazd 1 lub 2 tygodniowy?

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Lechu B.

Ja mam taki układ 2+1 i naprawde forester jest super jako rodzinne auto, bagażnik co prawda jest taki sobie, ale wystarcza na wsadzenie wózka i innych pierdołów dla malucha. Co prawda da dwa tyg nigdy sie nim nie wybierałem, ale znając moją cudowną żonę , jak sie zacznie pakowac , to i do tira się nie zmiesci :twisted: , po za tym nie wiem czemu ale ona się jakoś boi ze mną jeździć :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zwróć uwagę na to co napisał Przemeq :arrow: Leśnik nie jest dużym autem :!:

Pojemność bagażnika do lini okien nie powala i miejsca na nogi z tyłu też nie jest za dużo, współczesne kompakty oferują więcej :roll:

To są wady Leśnika, poza tym to już same zalety :smile:

 

Najlepiej jak sam się "przymierzysz" i wtedy stwierdzisz jak bardzo te wady Ci przeszkadzają, bo mi na ten przykład wcale :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znając moją cudowną żonę , jak sie zacznie pakowac , to i do tira się nie zmiesci

 

Mój mąż też ma taką żonę i dlatego ja mam OBKa :razz: :mrgreen: . Polecam, jest wygodniejszy od Forestera :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy to ta sama płyta podłogowa, co impreza?

 

A impreza jest samochodem MAŁYM 8).

 

po za tym nie wiem czemu ale ona się jakoś boi ze mną jeździć

 

Za wolno jeździsz i boi się, że ktoś wyskoczy z wozu i Ci nakopie za tarasowanie drogi... :roll:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak Forester sprawdza się jako auto rodzinne?

2) Jak jest z pojemością bagaznika? Jakie ma wymiary, bo pojemość znam?

3) Czy wchodzi wózek, wanienka i inne niezbędne rzeczy małego berbecia?

3) Czy bez problemu pakuje się rodzina 2+1 i bagaże na wyjazd 1 lub 2 tygodniowy?

 

1. Sprawdza się.

2. Ustawny jest, do rolety mały, powyżej x2.

3. Wchodzi.

4. Bez problemu wyjazd 3 tygodniowy.

 

Kupiliśmy z żoną Forestera właśnie jako auto rodzinne, mamy jedno dziecko, które bardzo lubi wyglądać przez ogromny szyberdach :smile: niestety kiepsko znosi długą jazdę Foresterem, "wysokie" auta wywołują nudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy jedno dziecko, które bardzo lubi wyglądać przez ogromny szyberdach

 

w OBKu też jest i moja córka też lubi patrzeć przez niego,

 

niestety kiepsko znosi długą jazdę Foresterem, "wysokie" auta wywołują nudności.

 

naprawdę polecam OBKa :wink: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy to ta sama płyta podłogowa, co impreza?

 

A impreza jest samochodem MAŁYM .

 

Przemeq, mam nadzieję, że mnie dobrze zrozumiałeś

Swoim postem chciałem podkreślić, że się z Tobą całkowicie zgadzam co do "małości" Forestera. :idea:

 

 

To tak na marginesie, żeby nie było nieporozumień :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kiepsko znosi długą jazdę Foresterem, "wysokie" auta wywołują nudności.

 

Tu się nie zgodzę. Mam rzygającą teściową. Kiedyś miałem Lagunę. Zarzygała ją podczas pierwszej dłuższej jazdy. W Foresterze nie ma takich efektów. Lepsza widoczność i bardziej bezpośrednie zawieszenie (znaczy trzęsie). To ponoć pomaga na chorobę lokomocyjną.

 

Co do pojemności - Moja rodzina 2+2 zabierała się swobodnie na 2 tyg. wakacje. Właził nawet małego rower. Kratka by się przydała dla świętego spokoju, bo oczywiście bagaże MUSZĄ wystawać poza linię siedzeń.

 

I mam jeszcze jedną dobrą wiadomość - mam takiego Forestera do sprzedania - stoi i nudzi się w garażu spoglądając na młodszego brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzałem się do zakupu Forestera dla rodzinki 2 + 1 ... i po obejrzeniu kilku forków, jazdach testowych itp zdecydowałem się na WRX kombi :) jako autko rodzinne :)

 

A co do samych Foresterów super autko tylko ... większość tych co w ogłoszeniach są i nie kosztują 100tys $ :) to 2,5 N/A ze stanów w automacie. Niby autko posiada te 165PS ale wydawało mi się, że jakoś to nie idzie do przodu. Poza tym nie wiem dlaczego ale jakość wykonania materiałów w środku pozostawia wiele do życzenia. Nie mówię o tych wyższych wersjach (2.5XT) bo tam zapewne jest lepiej ale takich nie oglądałem.

 

Powiem tak, jakbym miał więcej pieniążków i stać by mnie było na lepszą wersje Forestera to na 100% bym takiego kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy_b, no masz... prawie taki jak moj - kolor inny. :smile:

 

Co do rodzinnosci: przy skladzie 2+1 bez problemu laduje sie na kazda podroz - daleka czy bliska. Na komfort jazdy nie narzekam: siedzi sie wyzej, widocznosc dobra - w koncu masz lusterka jak w ciezarowce :wink: .

Zgadzam sie jednak, ze Fores to nie jest duzy samochod i wg mnie OBK ma wiecej miejsca zarowno w bagazniku jak i na nogi na tylnych siedzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest Forek, jest 2+1, były wyjazdy, jest w porządku (: A jeszcze kółko zapasowe wożę w bagażniku. Zawsze można złożyć część tylnej kanapy - dzidziak w foteliku będzie sobie siedział na 1/3 a 2/3 położyć i zwiększyć pojemność bagażnika.

Polecam Forestera z czystym sumieniem.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...