Jump to content

blachy w Imprezie GL 99

Dehnel
 Share

Recommended Posts

Czołgiem,

znalazłem na alledrogo błotnik lewy przód pasujacy do Imprezy GL 1993-1996, inne są opisane jako 1993-1999. Czy taki pasujący do 1996 podejdzie do mojego autka z 1999? czy do 1996 był ten pełny grill, czy jeszcze jakieś inne zmiany z przodu?

Chce przed cyną autko odpicować :twisted: i już mam dość jazdy z wgniecionym i podrapanym bokiem.

Czekam na jakieś info experci :)

Wydaje mi się, że błotnik powinien podpasować. Podczas liftingów zmieniali tylko przód, lampka obrysowa pozostawała bez zmian (tylko w nowszych wstawili przezroczysty plastik zamiast ryflu).

Tak, do 1996 był pełny grill, 1997 już ma kratkę ale trochę inną niż 1999 (zobacz w mojej galerii).

pzdr

Chce przed cyną autko odpicować :twisted: i już mam dość jazdy z wgniecionym i podrapanym bokiem.

Czekam na jakieś info experci :)

Ja jako expert :mrgreen: stwierdzam, że zdecydowanie złą kolejność przyjąłeś. Blachy naprawia się PO Cynie a nie PRZED :wink: :twisted:

Dostanę pomuka? :mrgreen:

Dostanę pomuka? :mrgreen:

tja lece już wciskać pomuka :D

a tak serio to mnie szczur75 przestrzegł, żeby nie olewać rudej na Imprezie :D bo się niekontrolowanie będzie rozmnażała i koszmarnie już wygląda zardzewiały boczek.

MY94-96

- tylny zderzak z listwą

- grill w poziome paski

- maska bardziej płaska i inne wloty

- lampy bardziej zaokrąglone

- lusterka kwadratowe

- przedni zderzak z bananowymi kierunkami (2 dziury pod każdym kierunkiem)

MY97-98

- tylny zderzak bez listwy

- grill z kratą

- nowa maska z nowymi wlotami

- lampy ścięte na końcach

- lusterka bardziej owalne

MY99-00

- grill bardziej wystający z kratą o większych oczkach

- lampy i halogeny z gładkiego szkła

- nowy przedni zderzak (inne kierunki, po jednej dziurze pod kierunkami)

Chyba tyle jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Nie wiem tylko jak było ze spojlerem. Od kiedy montowana była GTkowa lotka, kiedy naleśnik z podpórką a kiedy naleśnik bez podpórki.

EDIT :)

napisałem o GT, a jeśli chodzi o GL to chyba wszystko tak samo, tylko maska bez wlotów, a przedni zderzak w MY94-96 był brzydki a w 97-99 ładniejszy :)

napisałem o GT, a jeśli chodzi o GL to chyba wszystko tak samo, tylko maska bez wlotów, a przedni zderzak w MY94-96 był brzydki a w 97-99 ładniejszy :)

czyli, podsumowując. Blachy a zasadniczo interesujący mnie błotnik jest bez zmian od początku istnienia Imprezy do wejścia Bugeye'a, tak mam to rozumieć? czyli błotnik od GT czy dowolnego rocznika GL będzie pasował...