Skocz do zawartości

Pasek klinowy


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem czeka mnie wizyta w warsztacie po 105kkm, czyli łącznie z rozrządem. W związku z tym chciałem zapytać jak w temacie, czy pasek klinowy wymienić razem z rozrządem? W Instrukcji niema napisane po ilu km wymienić więc niewiem. Macie ktoś jakieś praktyki? Co ewentualnie wymienić dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek wielorowkowy wymienia się przeważnie jak pęknie

 

pamietaj jak pasek pęknie moze narobić wielu szkód, może się owinąć wokół koła pasowego wału korbowego, potem rozwala obudowe rozrządu i dalej Ci nie musze tłumaczyć :roll:

Pasek wymienia sie wtedy kiedy na nim powstają mikropęknięcia , widac to doskonale po wywynięciu paska "na zewnątrz", z reguły wytrzumują ok100tys. km, lub 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek wielorowkowy wymienia się przeważnie jak pęknie

 

pamietaj jak pasek pęknie moze narobić wielu szkód, może się owinąć wokół koła pasowego wału korbowego, potem rozwala obudowe rozrządu i dalej Ci nie musze tłumaczyć :roll:

Pasek wymienia sie wtedy kiedy na nim powstają mikropęknięcia , widac to doskonale po wywynięciu paska "na zewnątrz", z reguły wytrzumują ok100tys. km, lub 5 lat

 

Masz racje :twisted: Trochę się zagalopowałem ;) Zawsze staram się weryfikować części gdy je demontuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...