Jump to content

Pasek klinowy

Patryk55XL
 Share

Recommended Posts

Niebawem czeka mnie wizyta w warsztacie po 105kkm, czyli łącznie z rozrządem. W związku z tym chciałem zapytać jak w temacie, czy pasek klinowy wymienić razem z rozrządem? W Instrukcji niema napisane po ilu km wymienić więc niewiem. Macie ktoś jakieś praktyki? Co ewentualnie wymienić dodatkowo?

Pasek wielorowkowy wymienia się przeważnie jak pęknie

pamietaj jak pasek pęknie moze narobić wielu szkód, może się owinąć wokół koła pasowego wału korbowego, potem rozwala obudowe rozrządu i dalej Ci nie musze tłumaczyć :roll:

Pasek wymienia sie wtedy kiedy na nim powstają mikropęknięcia , widac to doskonale po wywynięciu paska "na zewnątrz", z reguły wytrzumują ok100tys. km, lub 5 lat

Pasek wielorowkowy wymienia się przeważnie jak pęknie

pamietaj jak pasek pęknie moze narobić wielu szkód, może się owinąć wokół koła pasowego wału korbowego, potem rozwala obudowe rozrządu i dalej Ci nie musze tłumaczyć :roll:

Pasek wymienia sie wtedy kiedy na nim powstają mikropęknięcia , widac to doskonale po wywynięciu paska "na zewnątrz", z reguły wytrzumują ok100tys. km, lub 5 lat

Masz racje :twisted: Trochę się zagalopowałem ;) Zawsze staram się weryfikować części gdy je demontuje ;)