Skocz do zawartości

Ochrona intercoolera


RoniN_

Rekomendowane odpowiedzi

To sie dyskusja zaczela na calego :mrgreen:

w sumie sciagne siateksa i zobacze co i jak bedzie bo w planie mam i tak zmiane IC na model z STI, bardziej wydajny (...)

na IC z GC STi szkoda kasy... lepiej zaloz silikonowy Y pipe do obecnego IC

 

[ Dodano: Sro Paź 22, 2008 8:00 pm ]

(...) Tak jak mówiłem dla mnie ten pomysł z siatką to nieporozumienie (...)

nieporumieniem jest to, ze nasze auta nie maja seryjnego siatexa na TMIC'u...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieporumieniem jest to, ze nasze auta nie maja seryjnego siatexa na TMIC'u...
nigdy mi to nie przeszkadzało, a Tobie? Widocznie Panowie z Subaru stwierdzili, że nie jest to potrzebne i po latach w najnowszych modelach dalej tego nie stosują i dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieporumieniem jest to, ze nasze auta nie maja seryjnego siatexa na TMIC'u...
nigdy mi to nie przeszkadzało, a Tobie? Widocznie Panowie z Subaru stwierdzili, że nie jest to potrzebne i po latach w najnowszych modelach dalej tego nie stosują i dobrze.

jezeli krotko: 8 letnie auto bez siatki na IC ma o wiele wiecej wgniotow niz 18 letnie z siatka...

jedni uzytkownicy Subaru jezdza z seryjnym TMIC i twierdza, ze jest ok, inni - zakladaja siatexy (w tym na nowe auta)

czyli prawda lezy gdzies po srodku :o:lol:

 

 

p.s. co do Panow z Subaru mam wlasne zdanie: czesto lubia oszczedzac tam, gdzie nie trzeba :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda lezy gdzies po srodku
tak jest zawsze więc pewnie i tym razem :wink: Jak mi albo moim kolegom coś wpadnie w IC i go zniszczy to napewno dam znać i założe sobie siatex a do tego czasu będę twierdzić że jest to tak rzadkie że nie należy się tym martwić :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Paź 22, 2008 8:54 pm ]

p.s. co do Panow z Subaru mam wlasne zdanie: czesto lubia oszczedzac tam, gdzie nie trzeba
Nie przesadzaj...nie ma aut idealnych - w każdym gdzieś ktoś dał ciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. co do Panow z Subaru mam wlasne zdanie: czesto lubia oszczedzac tam, gdzie nie trzeba :roll:

 

nic prostszego, sprzedaj to nędzne subaru, na którym w co drugim poście narzekasz, lub porównujesz do toyoty, i bedziesz miał problem z głowy, a my odetchniemy z ulgą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, co do Toyoty to powiem Ci, że kolega miał GT4 Carlos Saintz Edition i tak jak on narzekał to nigdy nie słyszałem. Często się psuła i w końcu ją sprzedał z ulgą - dziś jeździ Subaru :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. co do Panow z Subaru mam wlasne zdanie: czesto lubia oszczedzac tam, gdzie nie trzeba :roll:

 

nic prostszego, sprzedaj to nędzne subaru, na którym w co drugim poście narzekasz, lub porównujesz do toyoty, i bedziesz miał problem z głowy, a my odetchniemy z ulgą :roll:

e tam, bez przesady - Subaru to fajne auta som... szczegolnie jak sie poprawi to, czego nie dorobila fabryka :mrgreen:

sprzedac Subaru? akurat kupilem drugie! :lol:

 

[ Dodano: Sro Paź 22, 2008 9:22 pm ]

eddie_gt4, co do Toyoty to powiem Ci, że kolega miał GT4 Carlos Saintz Edition i tak jak on narzekał to nigdy nie słyszałem. Często się psuła i w końcu ją sprzedał z ulgą - dziś jeździ Subaru :cool:

SAINZ :razz:

jak sie kupi tanie zajezdzone auto typu Turbo AWD (czy to Tojota, czy Subaru, Mitsu, OOOO, etc.), to tak i bywa :lol:

 

[ Dodano: Sro Paź 22, 2008 9:24 pm ]

(...) nie ma aut idealnych - w każdym gdzieś ktoś dał ciała.

pojednawczo: +zylion :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zgadzam się z Krukiem. Po co ten siatex? I to jeszcze w tak ładnym i charakterystycznym miejscu. Ja jak widzę ten piękny IC pod maską z tym wspaniałym napisem to aż mi krew napływa do pewnej części ciała i po co go szpecić jakąś "nakładką". A to, że czasem się coś pognie to trudno, trzeba się pobawić nożykiem, śrubokrętem cały w tym urok :mrgreen: Jak się zniszczy kompletnie to trzeba kupić nowy, w końcu to STi a nie Fiat Panda :razz:

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej poprzedniej imprezie mialem intercooler ze strasznie pogietymi blaszkami, w tej chcialem tego uniknac i stad ta siatka....

 

heh, dzis sciagnolem :mrgreen:

oddam za browara :twisted:

Jak ponad rok temu poprostowalem scyzorykiem wszystkie blaszki (ze 2h zeszlo), to do tej pory widze tylko w jednym miejscu ciut podgiete, a i to duzo mniej niz wczesniej. IMHO wczesniej ktos tam sie opieral sprawdzajac moze poziom oleju w skrzyni, albo cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w my08 wlot jest nakierunkowany wprost na IC (popatrzcie w My08 jest bardziej bezpośrdnio niż w poprzednich) i ja założyłem siatex bo jak odebrałem w wawie to był cacy jak dojechałem do domu IC miał wgniot bo coś wpadło...imho nie ogranicza on niczego oprócz wpadających ciał obcych przez wlot :wink: wolę wymieniać siatex niż prostować IC

 

poza tym siatka rozbija odpowiednio powietrze (przeginana pod kątem 45stopni) i mój tuner z allegro potwierdził realny przyrost 6,75 PS przy >120 km/h podczas 0,9 bar w peaku

 

i co cwaniaczki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit mam od niego jeszcze turbinki przyspieszające przepływ powietrza pod podwoziem i pełniące funkcję odstarszacza sarny płochej ....gość ogarnia mówię ci :shock:

 

 

on topic .....na siatexie też można odmalowac napis STI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit mam od niego jeszcze turbinki przyspieszające przepływ powietrza pod podwoziem i pełniące funkcję odstarszacza sarny płochej ....gość ogarnia mówię ci :shock:

 

 

on topic .....na siatexie też można odmalowac napis STI :wink:

 

dawaj adres :mrgreen: a jak jest taki sprytny , nie ma coś dobrego na kaca ? spytaj go :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit mam od niego jeszcze turbinki przyspieszające przepływ powietrza pod podwoziem i pełniące funkcję odstarszacza sarny płochej ....gość ogarnia mówię ci :shock:

 

 

on topic .....na siatexie też można odmalowac napis STI :wink:

 

dawaj adres :mrgreen: a jak jest taki sprytny , nie ma coś dobrego na kaca ? spytaj go :mrgreen::twisted:

 

Carfit już dawno wymyślili - klin się nazywa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru to fajne auta som... szczegolnie jak sie poprawi to, czego nie dorobila fabryka :mrgreen:

a co masz u siebie poprawione :?: poza siatka na IC :mrgreen:

akurat siatki na IC nie mam... ale wkrotce pewnie bede mial... tak samo jak jakis siatex przed chlodnica :mrgreen:

poza tym, jest jeszcze kilka rzeczy do "dorobienia" (ale o tym w stosownych watkach :razz: )

 

[ Dodano: Czw Paź 23, 2008 8:22 am ]

(...) poza tym siatka rozbija odpowiednio powietrze (przeginana pod kątem 45stopni) i mój tuner z allegro potwierdził realny przyrost 6,75 PS przy >120 km/h podczas 0,9 bar w peaku

 

i co cwaniaczki :cool:

dolaczam sie do pytania - i co wy na to, cwaniaczki? :lol:

kończac z mojej strony temat, nie ma żadnego uzasadnienia montowanie jakiegoś siateksu przed

IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego ilu osobom do tej pory z powodu braku takiej osłony coś wpadło w karmnik i rozwaliło TMIC? Ja osobiście nie znam nikogo takiego więc myślę, że sens montowania czegoś takiego jest raczej słaby.

 

A no właśnie. W moim IC zdarzają się liście, jakieś naprawnę drobne kamyczki. W paru miejscach "żeberka" IC są lekko odgięte. Ale montowanie siatexa uważam za zbytnią ostrożność.

 

Być może w MY'08, który ma inaczej uformowany wlot, to inna sprawa - nie wiem. Ale do "tradycyjnego" kurnika siatex jest według mnie zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner z allegro potwierdził realny przyrost 6,75 PS przy >120 km/h

:shock:

 

 

to tyle co daje naklejka MPower na BMW 316 z 94 r....tez z allegro

 

ja to myslę że taka naklejka MPower to na Subaru powinna dać lekko 13,256489654235 PS skoro daje 6,75 PS na BMW :)

PZDR!

 

 

 

 

 

:mrgreen:

 

BTW siatexa brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...