Skocz do zawartości

światła w wersji skandynawskiej


luki266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odkryłem przez przypadek :), że nie da się u mnie w Outbacku wyłączyć świateł z przodu - podobnie jak ma się to w samochodach w Finlandii, Norwegii, etc. Dziwne, ponieważ auto jest sprowadzone z USA... czyżby w Stanach także był obowiązek jazdy na światłach 24h???

Pytanie, czy wedle Polskich przepisów podczas jazdy w dzień można używać takiego rozwiązania? Świecą się wtedy tylko światła mijania z przodu, tył pozostaje wyłączony.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie Subaru od 2006r są wyposażane w DRL czyli Daytime Running Lights-niskonapięciowe i wyżej skierowane, dla poprawy "zauważalności" auta w ciągu dnia, od mijania. Niestety w przeciwieństwie do przepisów w wielu innych krajach, polskie wymagają żeby równolegle z dziennymi paliły się tylnie światła pozycyjne, tego nie ma w autach zza oceanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki266, W moim Passacie US 2004 też nie da się wyłączyć świateł z przodu. Mało tego nawet europejscy producenci już zaczynają robić coś na wzór. Gdy w Audi ustawi się, pokrętło świateł w pozycji Auto, za dnia włączone są tylko wyżej wspomniane Daytime Running Lights.

 

Niestety w przeciwieństwie do przepisów w wielu innych krajach, polskie wymagają żeby równolegle z dziennymi paliły się tylnie światła pozycyjne, tego nie ma w autach zza oceanu.

 

Gdzie to wyczytałeś :?: Z ciekawości, bo myślałem, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie Subaru od 2006r są wyposażane w DRL czyli Daytime Running Lights-niskonapięciowe i wyżej skierowane,

Skad masz takie info? U mnie w WRX '03 swieca sie swiatla mijania i nie swieca wysoko.

 

Pewnie dlatego, że WRX'03 jak sama nazwa wskazuje nie został wyprodukowany po 2006 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się. Informację o dacie wprowadzenia DRL znalazłem na subaruforester.org min. w dyskusji o różnicach między forkami z Kanady i US. W moim Foresterze włączone dzienne światła wyglądają jak "brewki"nad reflektorami, nie są to zdecydowanie światła mijania, chyba, że tak świecą żarówki świateł mijania po podaniu niższego napięcia? Może ten 2006 to data wprowadzenia takiego specyficznego rozwiązania? Bo faktycznie na kilku stronach znalazłem informację o dziennych światłach w Subaru ze starszych niż 2006 rocznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z naszym wspanialym cialem ustawodawczym - w Polsce mozna uzywac swiatel do jazdy dziennych - pod warunkiem ze razem z przednimi swieca sie takze tylne. Nie widzialem jednak by ktos ten przepis egzekwowal - w wiekszosci aut swiatla dzienne - sa tylko swiecacymi sie przednimi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...