Jump to content
Sign in to follow this  
bartek@klubsubaru.pl

opona 185/60/15 na felgę 6,5x15

Recommended Posts

Hej,

Pytanie jak w temacie: czy ktoś jeździł na kapciu 185/60/15 założonym na feldze 6,5x15? Nie pytam o zasadność takiego rozwiązania, bo już wszyscy naokoło się ze mnie śmieją, że chcę zakładać łyżwy do auta :), jestem tylko ciekawy, czy ktoś z Was ma organoleptyczne doświadczenie z takim rozwiązaniem.

pzdr

bkos

Według książki do Legacy dla 195/60R15 ma być 15x6. Jeden sieciowy kalkulator dla 185/60R15 podaje zakres felg 5 - 6,5, ale to tylko teoria. Nic więcej nie wiem.

Nie pamietam jak szerokie sa rajdowe Micheliny z kolcami na lod (napewno ponizej 165), ale moj kolega mial takie zalozone na 6.5x16 i smigal bokami bez problemu. Opony z felgi nie spadly.

Kiedys (co prawda nie w subaru, ale to bez znaczenia) mialem zalozone 185/60R15 na felge 15x7, wynikalo to z tego, ze mialem tylko takie opony i felgi. Z tego co wyszukalem pod 185 max felga to 6,5cala, ale na 7 tez jezdzilo tylko ranty felg byly na wierzchu i na wulkanizacji narzekali, ze tego czasem napompowac nie mozna.

Ja miałem na felgach 7x15 opony 195/65/15 i ładnie wyglądało, więc u ciebie też powinno być ok :wink: Nikt nie narzekał, że trudno napompować czy coś.

Ja też, ale jeszcze nie sprawdzałem szerokości blaszaków, czy są 6x15. ;-)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...