Skocz do zawartości

Forester i regulacja zaworów LPG


qart79

Rekomendowane odpowiedzi

- lepiej robić to w ASO czy może u kogoś kto zna sie na LPG ?

 

Znajomość instalcji LPG (bądż jej brak) nie jest żadną rekomendacją (bądź jej brakiem) poprawnej regulacji luzu zaworów. ASO na pewno temat ogarnia w sposób profesjonalny. Oczywiście istnieją rozsądne alternatywy (czytaj : korzystne cenowe) w postaci nieautoryzowanych serwisów...jednakże, ze względu na osobę gospodarza tegoż Forum oraz zapisy Regulamin na nim panujące nikt pro publico bono takiej informacji nie udzieli :wink:

 

W wolnym ssaczku regulacja zaworów dla zasilania LPG co 50k km.

Przy okazji regulacji wymieniłbym również świece.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qart79

 

Zapytaj Dyrekcję, ale myślę, że ten model był importowany z głowicami przystosowanymi do zasilania lpg.

W krajach takich jak Włochy, Niemcy, Holandia, WIelka Brytania gdzie instalacja znajduje się w ofercie importerów, kontrola i ewentualna regulacja luzów zaworowych jest przewidziana podobnie jak przy zasilaniu benzyną, czyli przy przebiegu 100 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Pojawił się umnie ten sam dylemat mianowicie mam do kupienia Forestera 04 rok z LPG lub bez. Dziś w firmie, która zakłada LPG poinformowano mnie ,że silniki Foresterów nie nadają się na Instalacje LPG i max przeżywaja 50 tyś km po zaistalowaniu gazu.

Proszę o opinie na ten temat.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w firmie, która zakłada LPG poinformowano mnie ,że silniki Foresterów nie nadają się na Instalacje LPG i max przeżywaja 50 tyś km po zaistalowaniu gazu

Eee jakieś szumy informacyjne. sam przejechałem 50 tys. km i nic. Poczytaj wątek o LPG chyba setka osób ma forestery na gazie a skarżą sie nieliczni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ogólnym jest wątek gazowy. Zapraszam do lektury.... czytania od cholery...

 

-- 8 maja 2011, o 19:19 --

 

Na forum ogólnym jest wątek gazowy. Zapraszam do lektury.... czytania od cholery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma instalację LPG założoną przy 50 tyś km. Obecnie na liczniku ma 126 tyś. km i żadnych problemów z silnikiem. Carfit sprawdzał zawory przy 105 tyś. km i akurat w moim nic nie trzeba było regulować bo wyszło praktycznie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...