Skocz do zawartości

czujnik spalania stukowego


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

Jak stoisz przodem do auta to znajdziesz czujnik po prawej stronie za kolektorem ssącym takie czarne kólko średnicy 5zł i wys. ok 2cm z otworem pośrodku i pojedynczym kabelkiem.Przez ten otwór przechodzi śruba którą to kólko się przykręca do silnika ,klucz nr 12.Tak jest w moim 2.0 96r wiec u Ciebie chyba będzie podobnie

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek Krzemień

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... t=gary+fix

 

Co prawda wątek dotyczy konkretnego problemu z knock sensorem, który być może Ciebie nie dotyczy, niemniej dowiesz się z niego co nieco na interesujący Cię temat.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suba. Dzięki koledzy, poczytałem sobie i pooglądałem. Dzięki waszym podpowiedzią mam spokój już z check engine.

 

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 7:43 pm ]

Po ponad roku znowu zaczyna mi świecić check engine i jest błąd czujnika spalania stukowego :!: Świeci jak silnik się zagrzeje po chwili znowu zgaśnie po paru km znowu się zapali i znowu zgaśnie i tak się bawi :twisted: Podstawa czujnika i czujnik wyczyszczone :!: co jeszcze sprawdzić, zrobić przed zakupem czujnika :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ras a czy Ty przypadkiem nie opisywałeś "kiedyś" jak przykręciłeś tenże właśnie czujnik gdzieś na skrzynie biegów bo drażniąco się Tobie zapalał? :roll:

 

Mnie to na długo nie pomogło :!: wymieniłem czujnik i spokój :!:Proponuję zrób tak samo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz przodem do auta to znajdziesz czujnik po prawej stronie za kolektorem ssącym takie czarne kólko średnicy 5zł i wys. ok 2cm z otworem pośrodku i pojedynczym kabelkiem.Przez ten otwór przechodzi śruba którą to kólko się przykręca do silnika ,klucz nr 12.Tak jest w moim 2.0 96r wiec u Ciebie chyba będzie podobnie

ten czujnik ma pojedynczy kabelek - tj. jedna żyła :idea: :?: jeśli tak to zastanowiłbym się czy ma dobrą masę - może dodatkowa masa do coś poprawi :idea: :?: np. blok <-> klema "-" itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras, u mnie z czujnikami ok...chyba się nie zrozumieliśmy,piszesz że wymieniłeś a teraz zapytujesz się gdzie on jest :?

Popatrz temat jest 2008 roku !!!! wtedy nie wiedziałem :!:

Teraz temat znam :arrow: viewtopic.php?f=21&t=135644&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...