Jump to content

czujnik spalania stukowego

Juras K
 Share

Recommended Posts

Jak stoisz przodem do auta to znajdziesz czujnik po prawej stronie za kolektorem ssącym takie czarne kólko średnicy 5zł i wys. ok 2cm z otworem pośrodku i pojedynczym kabelkiem.Przez ten otwór przechodzi śruba którą to kólko się przykręca do silnika ,klucz nr 12.Tak jest w moim 2.0 96r wiec u Ciebie chyba będzie podobnie

• Upvote 1

Jurek Krzemień

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... t=gary+fix

Co prawda wątek dotyczy konkretnego problemu z knock sensorem, który być może Ciebie nie dotyczy, niemniej dowiesz się z niego co nieco na interesujący Cię temat.

• Upvote 1

suba. Dzięki koledzy, poczytałem sobie i pooglądałem. Dzięki waszym podpowiedzią mam spokój już z check engine.

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 7:43 pm ]

Po ponad roku znowu zaczyna mi świecić check engine i jest błąd czujnika spalania stukowego :!: Świeci jak silnik się zagrzeje po chwili znowu zgaśnie po paru km znowu się zapali i znowu zgaśnie i tak się bawi :twisted: Podstawa czujnika i czujnik wyczyszczone :!: co jeszcze sprawdzić, zrobić przed zakupem czujnika :?:

• 1 year later...
ras a czy Ty przypadkiem nie opisywałeś "kiedyś" jak przykręciłeś tenże właśnie czujnik gdzieś na skrzynie biegów bo drażniąco się Tobie zapalał? :roll:

Mnie to na długo nie pomogło :!: wymieniłem czujnik i spokój :!:Proponuję zrób tak samo :!:

Jak stoisz przodem do auta to znajdziesz czujnik po prawej stronie za kolektorem ssącym takie czarne kólko średnicy 5zł i wys. ok 2cm z otworem pośrodku i pojedynczym kabelkiem.Przez ten otwór przechodzi śruba którą to kólko się przykręca do silnika ,klucz nr 12.Tak jest w moim 2.0 96r wiec u Ciebie chyba będzie podobnie

ten czujnik ma pojedynczy kabelek - tj. jedna żyła :idea: :?: jeśli tak to zastanowiłbym się czy ma dobrą masę - może dodatkowa masa do coś poprawi :idea: :?: np. blok <-> klema "-" itp..