Skocz do zawartości

impreza 2.0 z Niemiec


karczochrulez

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

coraz więcej subaru na mieście to pomyślałem - trzeba w necie zobaczyć jak się sprawy mają. Tak trafiłem na forum. Ponieważ mój wierny essi nieubłaganie zmierza w stronę recyclingu rozglądam się za jego następcą. I tu pytanie czy impreza 2.0 125kM tak mniej więcej rocznik 2000 to dobry pomysł? Na co szczególnie zwrócić uwagę? (btw b. proszę o powstrzymanie się od wpisów typu - nowe sti jest lepsze :) )

pzdr K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kolega Harvester jakiś opóźniony jest????

 

wręcz przeciwnie, wie co to za życie z wolnossącym Subarakiem i właśnie się zabiera za STi :mrgreen:

 

co do zakupów samochodu polecam:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=445771#445771

 

kiedy będzie Ci mocy brakowało i zanim wpadniesz na pomysł napisania posta z zapytaniem co zrobić aby auto było szybsze:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... light=swap

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... light=jest

 

witam na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pytanie czy impreza 2.0 125kM tak mniej więcej rocznik 2000 to dobry pomysł?

Bardzo dobry pomysł. :cool:

Jeżdzę taką na codzień już kilka miesięcy. Jest to przyjemny dupowozik, którym bardzo fajnie się jeździ. Osiągów brak, prowadzenie za to całkiem przyzwoite. Na śliskim i w zime jest możliwość dobrej zabawy. :smile: STi lepsze. :mrgreen: Zwłaszcza rocznik 2002. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest świetny, tylko za żadne skarby nie wsiadaj za kierownice turbodziadka ani GT czy WRX.

Ja mam imprezę z 09.1999 i jestem mocno zadowolony. tylko teraz wydech, zawieszenie, hamulce...hehehehe i pytanie, a może lepiej jakiegoś WRXa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie żadne tam turbo-śmurbo automaty i inne wygłupy. To dobre w nowym aucie. Jak się kupuje wylatane to prosto ma być. I tak wystarczająco mnie przeraża te tysiącpińcet dyferencjałów (z przodu z tyłu pośrodku i na dachu :)

 

a jak nie przestaniecie z tym sti, to pojadę i wrócę oplem astra, albo reno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) kupuj 2.0 MY99-00.

ja mam MY97 i nie narzekam. przez 4 lata spaliło się 2 razy sprzęgło i zdechł immobilaizer. Oczywiście części eksploatacyjne zużywają się tak jak w każdym innym samochodzie. Mały/duży remont zrobiłem przy 130paru tys. km (rozrząd, zawieszenie i kupę innych pierdół) i teraz śmiga jak nowy :) Znajdziesz dobrego magika to będzie nawet pierdział jak STi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: karczoch

jeśli się nic nie zmieniło (dawno nie byłem) to sadyba jest chyba gdzieś w warszawie :wink: . Umów się z chłopakami to Cię przewiozą-żebyś później nie ryczał, że pieniądze w błoto.

edit.

faktycznie może lepiej reno

albo jakiś loganik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karczochrulez, no co mam pisać więcej... jeżdze autem, chwilami dość, powiedzmy, mało delikatnie i wszystko w najlepszym porządku. :twisted: Rozrządu nie zrobiłem jeszcze, bo po co (na liczniku 120 tys. km), spalanie w granicach 10 l przy średniej jeździe, jak się daje w palnik to trochę więcej. Choć w sumie raz przejechałem autostradą ponad 100 km z gazem w podłodze (190 kmh około) i nie spalił więcej niż dziesięć. Więc nie pali jak smok. Tarcze i klocki mam do wymiany, bo pokrzywione są już tragicznie i nie hamują. Ale to nie jakiś wielki koszt (to nie STi :mrgreen: ) Ręczny działa wyśmienicie (za sprawą bębnów). :mrgreen: Miałem do niedawna porównianie na codzień z GTkiem (jeździłem tym i tym) i na szał, który jest w turbo nie ma co tutaj liczyć. Niedługo być może będe mógł porównywać RXa z czymś szybszym. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie przestaniecie z tym sti, to pojadę i wrócę oplem astra, albo reno

no to może lepiej tak zrób :D albo kup STi :D

żeby nie było pasków na tyłek za offtopiczenie.

moja impreza jest obita z każdej strony, ale ma najechane <90k km i to jest dla mnie ważne. od lutego nic się nie zepsuło wyłączając przegniły wydech i łączniki stabilizatora które po prostu miały dość. teraz jakieś jazdy z bębnami i podobno łozysko dyfra coś szumi, ale nie oszukujmy się, to autko ma już prawie 10lat. Jeździ sie fajnie, dla mnie trochę fotel jest za mały (mam 192cm). jak jest ślisko to robi sie fajnie- inaczej niż w ośce.

piszesz

mniej więcej rocznik 2000
czyli 2001 też? nie wiem czy te samochody nie są cięższe i mają tyle samo mocy, a zresztą czegoś z początku produkcji danej serii bym unikał. Pracowałem w automotivie przez chwilę, i jestem ciekaw czy dwa golfy V z tego samego rocznika mają chociaż połowę takich samych części- piszę o wnętrzu-plastikach :D bo niestety co chwile wprowadzali jakieś "usrawnienia" czy cięcia kosztów...nie wiem jak w subaru :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu zakupiłem sobie wolnegossaka z 2001r. Kupiłem bugeye-a,bo mi się bardzo z pyska spodobał :mrgreen:

Na początek zmieniłem olej ,płyny świece i rozrzad.Przejechałem 22 tys km i .....nic się nie chce zepsuć... święty spokój .

Mam go juz ponad rok a codziennie jak otwieram garaż to gymba wciąż się śmieje :grin:

Mimo niewielkiej mocy GL-a czy GX-a polecam Ci zakup Subraka....bo jak to ktos powiedział na forum "...szkoda życia na nudne samochody" :lol:

 

pozdr

Robeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bug eye z pół tony cięższy jest :twisted:

jak kogoś stać na większe spalanie i gorsze osiągi może to nie kłopot. Przewagą bagaja jest nowy look- może się komuś stara buda nie podobać, no i wnętrze chyba trochę nowocześniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bug eye z pół tony cięższy jest

Przy tej mocy nie robi to wielkiej różnicy. Auto i tak nie jedzie. :mrgreen: A co do trwałości wolnossących Imprez to trzeba by zapytać pablonasa. On zawsze mówił: "Pancerne te moje auto, jakbym się nie starał i tak nic nie chce się połamać".

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zamienniki klocków, tłumików, sprzęgieł itp są?

są, są tylko czasem nie warto wkładać zamienników tanich, tylko te droższe ;)

ostatnio w ASO zleciłem sprawdzenie kto robi sprzęgła do pudełka z naklejką subaru- exedy, więc jest zamiennik...a tłumiki? nie spotkałem sie z zamiennikiem układu wydechowego do 2,0. Są do 1,6 1,8 ale nie widziałem żeby ktoś sprzedawał do 2,0. zostaje manufaktura, zresztą subaru ma być słychać (Arti ma świetnie zrobiony wydech- jeśli chodzi o wrażenia audio :), a serii nie słychać wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...