Skocz do zawartości

Legacy 2,5 automat - jaki olej i ile go wlać?


GiGi

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

prosze o pomoc, kupiłem wczoraj Legasia 2,5 automat. Pan powiedział, że ostatnio wymieniał olej w... NORAUTO! coś mi nie dawało spokoju i sprawdziłem bagnet. Olej jest strasznie gęsty, niewiadomo nawet jaki, po za tym jest go poniżej minimum (sprawdzałem na włączonym silniku)

Proszę o informację nawet na PW, jaki olej mam kupić i ile go wchodzi do skrzyni?

a do dyfra tylnego?

dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

mam takie same subaru jak ty i w mojej skrzyni olej żadki i ma kolor czerwony.jeżeli chodzi jaki ma by to na pewno musi to być olej o oznaczeniu ATF może byc to mobil lub jakiś innej firmy oprócz tego musisz wymienić jeszcze filtr najlepiej jakby to zrobił mechanik ponieważ w automacie wymiana oleju odbywa się trochę inaczej niż w zwykłej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexron IIE lub Dexron III,

 

uwaga na ww. niektore skrzynie subaru bardzo nie lubia tych olei 9np: moja w forester 2.5 n/a 2008) !!! trzeba to dokladnie sparwdzic w serwisowce...

 

Castrol transmax J

 

taki oelj zalecany jest do mojej skrzyni - znalazlem go tylko w ASO 72PLN/L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W takim razie i ja się podłącze do tematu. Od dzis jestem posiadaczem Legacy 99 2.5 AT i na starcie chcę wymienić:

1. Olej skrzynia + silnik - jakie i ile?

2. Płyny: wspomagania, chłodzenia, hamulcowy - jakie?

3. Filtry - oleju, powietrza, kabinowy

4. Świece i kable - jakie?

Zawieszenie b.dobre więc nie muszę nić wymieniać, nie wiem czy i ew.kiedy był zrobiony rozrząd, skąd mam wiedzieć czy powinienem?

Co jeszcze zanim zacznę jeździć na co dzień przydałoby się zrobić?

Może to i kiepski pomysł, ale będzie LPG, ale chyba nie pojadę do Wa-wy do Jako bo za daleko, ale może jakieś sugestie którą instalację wybrać? Jutro jadę popytać do mechanikow, którzy zakładali i serwisowali sekwencję w poprzednim aucie, co polecają. Jak się czegoś dowiem to podzielę się wiedzą.

Jakieś inne porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

 

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 11:13 pm ]

Dexron IIE lub Dexron III, do wymiany potrzeba ok. 4,5 l, okoliczny serwis poleca Castrol transmax J. Filtra sie nie wymienia, tak twierdzi Subaru w oficjalnej serwisowce.
Chyba wchodzi więcej ? Jeśli wymienia się dynamicznie , ale nie wszystkie serwisy są do tego przygotowane .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej skrzynki weszło chyba ok. 8l, nie pamiętam już dokładnie ale pisałem na forum kiedyś o tym.

Bo 1,5 litra zostaje w konwerterze . Filtr do tej skrzyni jest zewnętrzny / podobny do silnikowego/ warto wymienić . :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ppmarian założyłem u sparco lpg z dodatkową lubryfikacją i śmiga tyle że jeszczxe nie mam nawet 1500km przjechane na nim i żadnej regulacji nie zrobiłem, ekipa pojętna i sprawna, człowiek z biura bardzo rzeczowy i dał mi kilka ciekawych informacji chyba zdobytych od innych subarowiczów ogólnie mogę polecić

teraz dylematy w kwestii doboru oleju, czytam i czytam wszystko i jakoś wnosków wyciągnąć nie mogę, więc chyba będzie castrol 5w30 taki mi w serwisie by zalali jak pytałem, do skrzyni dexron 3, a napędy 75w90 też castrol tylko nie wiem ile ma być już mi głowa pęka od rozważań wielke dzięki za namiary na SPARKO

Ps na czym jeżdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...