Skocz do zawartości

kiedy nowa gen. Legacy/Outback?


GordonGekko

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi mi (z mojej niezwykle złożonej analizy :wink: ), że na wiosnę 2009 powinien debiutować nowy Legacy/Outback? Może szanowna Dyrekcja uchyli rąbka tajemnicy?

 

I sprawa do drobnej poprawki

http://www.subaru.pl/dealerzy.html#zachodniopomorskie

ten wyraz powinno pisać się tak

http://so.pwn.pl/lista.php?co=zachodniopomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zmysłu analitycznego .....

 

A dziękuję:)

nawet jeżeli wnioski są błędne :wink:

 

Mamy jeszcze sporo czasu :cool:

 

Pozdrowienia

 

Pytanie jest trudne i zdaję sobie sprawę dlaczego jest na nie trudno szczerze odpowiedzieć :) Choć proszę zauważyć, że producenci niemieccy prowadzą dosyć otwartą politykę informacyjną w zakresie nowych modeli i wręcz informują czasem i z 2 letnim wyprzedzeniem o nowych modelach. Rozumiem, że kultura korporacyjna japońskich producentów jest inna (cholernie trudno o jakieś spy shots japońskich aut...) i jakoś nie dziwię się, że Szanowna Dyrekcja udzieliła odpowiedzi w podobnym klimacie. Myślę, że naprawdę niewielka liczba klientów odsunie zakup auta z powodu wejścia nowego modelu, wystarczy 'dopalić' wyposażeniem schodzący model i z powodzeniem można wręcz wywindować na szczyty sprzedaży (np. 5 gen. golfa).

Dał mi trochę do myślenia następujący rysunek (pokazuje modele i lata wprowadzania ich na rynek) i jakoś tak pasuje mi z tego, że dłużej jak 6 lat żadna generacja Legacy nie była na rynku... No ale w dobie ogólnoświatowego kryzysu (już nie tylko finansowego) i FHI ma prawo dłużej amortyzować projekt B4 - czego jednak sobie i klientom nie życzę :wink:

Zeittafel2007.jpg

To oczywiście takie amatorskie rozważania zawierające dużą dozę życzeniowości - obecny OBK jest trochę mały w środku i może diesel dostanie mocniejszego brata :oops:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gordon, zanim będzie nowe Legacy zafundują nam jeszcze jeden facelift obecnego. Mimo to chodzą słuch że nowe będzie MY10 czyli wychodzi na Pazdziernik 2009 roku czy jakoś tak.

 

..stawiam że w 2009-2010 będzie nowy model, "poważny" facelifting Legacy był w 2006 (MY07) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordon, zanim będzie nowe Legacy zafundują nam jeszcze jeden facelift obecnego. Mimo to chodzą słuch że nowe będzie MY10 czyli wychodzi na Pazdziernik 2009 roku czy jakoś tak.

 

..stawiam że w 2009-2010 będzie nowy model, "poważny" facelifting Legacy był w 2006 (MY07) :mrgreen:

 

W 2006 to był MY06 i też miał mały faceliffting :) czyli inaczej wyprofilowaną maskę i grill. Plus emisja euro 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nawet jeżeli wnioski są błędne :wink:

 

Mamy jeszcze sporo czasu :cool:

ile? bo jezeli wiecej niz rok to malzonka wybierze cos innego niz legacy :) ale jezeli bedzie to 14 miesiecy, to moze uda mi sie ja przekonac, zeby poczekala :D

najlepiej jakby nowy model pojawil sie na wiosne bo okolo maja chcielibysmy zrobic zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się założę z kimś o to kiedy będzie nowy legaś.

Stawka - bak paliwa do forka.

Ja postawię na to, że przed końcem 2009 będzie nowe legacy. Może to będzie już MY'10. Ale da się je zamówić w 2009. :lol:

 

są chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawię na to, że przed końcem 2009 będzie nowe legacy.

Tylko nie za duzo stawiaj....troszke tylko postaw... :mrgreen:

AK

 

 

Hmm to zależy ile się chce wygrać :-P (lub przegrać)

Coraz więcej wróbelków ćwierka, że to będzie w przyszłym roku

Subaru Legacy / Subaru Outback

Nová generácia sedanu a kombi strednej triedy by sa mala predstaviť v roku 2009. Kombi bude od nasledujúceho roka doplnené aj o crossover verziu Outback.

Cały artykuł w linku

http://news.auto.cz/spy/marko-budocnost-subaru.html

subarugt7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wygląda niezwykle obiecująco :mrgreen:

Oficjalny komunikat

Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), the maker of Subaru automobiles, today announced that it will give a world premiere to the LEGACY CONCEPT at the 2009 North American International Auto Show (NAIAS) in Detroit, which will open its doors to the public from January 17 through 25, 2009 (press days on January 11 through 13). Celebrating 20 years of the Legacy sedan, the LEGACY CONCEPT is a concept model to showcase the direction of future Legacy sedan design. The exterior highlights the sportiness and dynamism befitting a car powered by 3.6-liter, low center of gravity Horizontally-Opposed engine. A distinctive front face and flared wheel arches speak to the presence of the car and the reliability promised by the symmetrical All-Wheel Drive system. The interior embodies high definition with a feeling of comfort. Subaru Legacy series was first introduced into the world in 1989 and next year it will celebrate its 20th anniversary of the start of production. Produced in Gunma, Japan and Lafayette, Indiana USA, Global production has exceeded 3.6 million units* and production in North America accounts for 43%. The model has been highly acclaimed as a core product of Subaru world-wide due to its excellent driving performance, strong safety record and the dependability provided by Subaru’s renowned Symmetrical AWD system with Horizontally-Opposed engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ładnie.

...i 3,6l - tez bardzo ładnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A mi się podoba. Te wszystkie najbardziej dyskusyjne i wątpliwej urody elementy i tak wylecą z seryjnej produkcji. To co zostanie powinno być naprawdę niezłe.
Tak samo myślałem w przypadku Exigi.... I zostało wszystko co było przeciętne a wszystko co fajne to wyleciało :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...