Jump to content

DNA - czy to wogole dziala?

fazeee
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jak to jest z tym DNA, niby fajna sprawa, ludzie powinni spac spokojniej, z mysla ze ich Subaru nikt nie zawinie z uwagi na program DNA (nawet jak zawinie to ciezko bedzie uplynnic znakowany towar), ...a jednak ostatnio slyszy/czyta sie o coraz czestszych nie milych przypadkach krojenia naszych ukochanych furek. Ja tez mam autko z DNA ale przyznam, ze jak czytam posty o kolejnych Subarkach zawinietych spod domu wlasciciela bez jego zgody to ogarnia mnie coraz wiekszy niepokoj :sad:

Czy ktos z Was ma jakies info o szczesliwie odnalezionym (chocby 1) egzemplarzu dzieki DNA???

Pozdrawiam,

Przemek.

DNA nie działa bo nikt się tym nie interesuje. Co z tego ze części są oznakowane jak nikt tego nie sprawdza. Część z DNA leżąca obok tej bez niczym na pierwszy rzut oka się nie różni. A jak ma DNA to kto sprawdza czy to kradzione czy rozbite? Jest, tania to się bierze. Firma która rejstr aut z DNA prowadzi musiała by sprawdzać na wszystkich szrotach czy przypadkiem jej oznaczeń tam nie ma. Fikcja czysta. Jest jednak jedna zaleta - poprawia samopoczucie właściciela :).

w prasie parę razy przewijał się wątek, że na giełdach samochodowych policja zatrzymała ileś tam części oznaczonych DNA i ich sprzedawców. Ile w tym prawdy (że policja miała sprzęt i chęć) a ile akcja marketingowa lub artykuły sponsorowane - trudno ocenić. Może ktoś pracuje w komendzie głownej i może coś powiedzieć... :)

W każdym razie w Alianz Polska DNA jest traktowane jako zabezpieczenie i jest za nie zniżka...