Skocz do zawartości

Impreza z USA przednie światła!!!


misiek_z82

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, iż właśnie płynie do mnie z USA impreza 2.5 z 2006 r. mam pytanie odnośnie przeróbki przednich świateł.

Czy konieczna jest wymiana całych lamp ze względu na symetryczne ustawienie świateł mijania obowiązujące w USA czy istnieją inne sposoby aby ustawyć te światła niesymetrycznie.

Będę wdziczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam mówie że jak mod wyleczy kaca po łykendzie to polecą paski za taka dyskusje....:PPP

 

Nie jestem pewien co do twojego rocznika w starszym było trzeba całe lampy, przy xenonach pono można sam projektor, lub i nie wiem czy to bujda ponc idzie przestawic lampy us -> eu....nie wiem na ile w tym prawdy i od ktorego roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chciałnym dodać, iż jest to wersja 2,5 i (170 KM) rok 2006 nie posiadająca xenonów tylko zwykłe lampy z żarówkami H7

nadmieniam, iż nie interesują mnie rozwiązania typu dodatkowe 100 zł za przegląd z przymrużeniem także proszę o wypowiedź osoby którte posiadają sprawdzoną wiedzę w poruszonym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pelen przelot w wydechu nie przeszkodzi. wazne, byc nie oslepial.

 

:twisted:

 

znaczy się nie strzelać marchewami w okna innych aut...

 

 

A tak żeby nie było OT...

 

misiek_z82 ja mam bug eye'a z US. I już myślałem, że będzie porażka z przeglądem tylko dlatego, że to US spec... Już widziałem te PLNy sypiące się na modyfikację lamp, albo na kupno nowych. No i było tak, jak napisał MO, czyli Pan sobie posprawdzał, pomierzył wszystko fachowo tym jego przyrządem, po czym stwierdził, że lampy NIE ŚWIECĄ SYMETRYCZNIE (znaczy się granica światła nie biegnie idealnie poziomo). Oczywiście nie doświetlają pobocza tak, jak to jest w lampach aut europejskich, gdzie masz wyraźnie albo skos, albo tzw. Zetkę ale pewne podniesienie granicy światła w prawo od osi jest zauważalne i to jemu wystarczy. Tak, czy inaczej jak się stanie autem przy ścianie, to widać dokładnie, o co mu chodziło. Trochę ciężko to wytłumaczyć...

Nie wiem, czy na 100% tak samo jest w nowszych US Spec'ach, ale jedna rzecz z całą pewnością rozwieje Twoje wątpliwości - wizyta u diagnosty. Mój np. w Gdańsku sprawdził mi tą jedną pierdółkę (światła przednie) nieodpłatnie, po czym byłem u niego jeszcze raz i wychwycił mi jeszcze jedną rzecz, która w US Spec'ach nie jest legalna, a o której niektórzy nie wiedzą - brak tylnych świateł przeciwmgielnych. Pieniądze chciał dopiero, jak przyjechałem na pełny przegląd, z wszystkimi kwestiami "wyprostowanymi" :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No ja muszę sprawdzić swoje .... w specyfikacji było że niby HB3, a piszecie, że mogą być H7 ... więc muszę wyjąć i sprawdzić bo warto nabyć jedną sztukę na zapas.

 

A poza tym zaraz pojadę do stacji i niech sprawdzą całego ... pod względem dostosowania :razz: wole nie być potem zaskoczony przez niebieskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja 2007 kupilem niby nowe, ale juz w kraju z drugiej reki. O ile pamietam, sprzedawca nie mowil, ze zmianial lampy, ale mowil ze sa OK. I byly OK, zarowno podczas sprawdzenia w ASO jak i podczas przegladu w Nastapol.

 

Co zas do braku tylnego przeciwmglowego, przyczepili sie na przegladzie, ale... powiedzialem ze nie wiem jak wlaczyc i przeszlismy dalej ;) Niedawno byl watek o tych swiatlach. Rozwiazanie jest takie, ze stopy sa podwojne i oryginalna lampe mozna tak przerobic, ze jedna z 2 zarowek stop sluzy za przeciwmglowa.

 

Co zas do symetrycznych/asymetrycznych, to moim zdanie swiatla symetryczne (US) nie oslepiaja - to jakis mit. One po prostu nie doswietlaja DODATKOWO pobocza.

 

Jesli jakies swiatla oslepiaja, to trzeba je lepiej (nizej) ustawic. Z tego co sie orientuje, to poprzedni model Skoda Fabia mial tak ustawione swiatla; nawet kumpel mowil ze inni kierowcy to glupki bo mu stale migaja, ze na dlugich jezdzi - namowilem go na przestawienie regulacji o dwa zabki i problem rozwiazany. Pozniej przygladalem sie innym Fabiom i rzeczywiscie oslepialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...