Skocz do zawartości

Obk - hamulce


mariuga

Rekomendowane odpowiedzi

Moje fabryczne maja 50tkm i nic sie nie dzieje.
oryginały Subaru po kilku trasach Kraków-Warszawa (przez Kielce ) nadają sie tylko na złom

Hmm...okulista :?: ...SJS :?: ..cos musisz zrobic bo sie finansowo wykończysz :shock: :roll:

AK

ps.a w przyczepie wytrzymują..... :mrgreen::mrgreen:

Dziwne,bo w innych samochodach ("nieSubaru" )tego problemu nie mam .... :roll:

 

 

haubi65 Mam nacinane, które moim zdaniem są o wiele lepsze od reklamowanych tutaj przez Andrzeja Kopera oryginałów :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Informacji na temat hamulców w modelu OBK na forum jest sporooo! W gąszczu tych wszystkich informacji co do marki klocków mam mały problem z ich wyborem.Przeczesałem posty i piszecie że Ferodo są całkiem niezłe, ale poszukuje klocków które będą najlepiej działały z używanymi tarczami które mam u siebie.Tarcze są orginalne.Co byście polecili?A zakładając wariant z wymianem wraz z tarczami aby poprawić działanie spowalniaczy to co kupić i gdzie w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji na temat hamulców w modelu OBK na forum jest sporooo! W gąszczu tych wszystkich informacji co do marki klocków mam mały problem z ich wyborem.Przeczesałem posty i piszecie że Ferodo są całkiem niezłe, ale poszukuje klocków które będą najlepiej działały z używanymi tarczami które mam u siebie.Tarcze są orginalne.Co byście polecili?A zakładając wariant z wymianem wraz z tarczami aby poprawić działanie spowalniaczy to co kupić i gdzie w rozsądnej cenie?

 

mi polecono klocki od Forestera turbo i calkiem ladnie to hamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji na temat hamulców w modelu OBK na forum jest sporooo! W gąszczu tych wszystkich informacji co do marki klocków mam mały problem z ich wyborem.Przeczesałem posty i piszecie że Ferodo są całkiem niezłe, ale poszukuje klocków które będą najlepiej działały z używanymi tarczami które mam u siebie.Tarcze są orginalne.Co byście polecili?A zakładając wariant z wymianem wraz z tarczami aby poprawić działanie spowalniaczy to co kupić i gdzie w rozsądnej cenie?

 

mi polecono klocki od Forestera turbo i calkiem ladnie to hamuje

 

zestaw od Forestera 2.0T jest wstawiany w miejsce seryjnej padliny. działają podobnie ale przynajmniej się nie krzywią. ja zrobiłem już 110k km na jednym komplecie.

Obawiam się, że bez "konkretnego" up-gradu nie uzyskasz "konkretnych" efektów.

Przy zakupie bardzo dobrych klocków będzie trochę lepiej ale tylko trochę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacji na temat hamulców w modelu OBK na forum jest sporooo! W gąszczu tych wszystkich informacji co do marki klocków mam mały problem z ich wyborem.Przeczesałem posty i piszecie że Ferodo są całkiem niezłe, ale poszukuje klocków które będą najlepiej działały z używanymi tarczami które mam u siebie.Tarcze są orginalne.Co byście polecili?A zakładając wariant z wymianem wraz z tarczami aby poprawić działanie spowalniaczy to co kupić i gdzie w rozsądnej cenie?

 

mi polecono klocki od Forestera turbo i calkiem ladnie to hamuje

 

zestaw od Forestera 2.0T jest wstawiany w miejsce seryjnej padliny. działają podobnie ale przynajmniej się nie krzywią. ja zrobiłem już 110k km na jednym komplecie.

Obawiam się, że bez "konkretnego" up-gradu nie uzyskasz "konkretnych" efektów.

Przy zakupie bardzo dobrych klocków będzie trochę lepiej ale tylko trochę.

 

pzdr.

 

Tzn. że jak mam felgi 16" to moge wstawic od forka 2.0t do OBK ?? z USA czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat .

Dostałem dziś zaciski i tarcze od wrx po 6000 przebiegu za mniej niż pasztet :!: Nie wiem czy da się to zaszczepić do mojego OBK ? Moje 277 mm nie dają rady . Skoro słabo przyspiesza to może chociaż dobrze będzie hamował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat .

Dostałem dziś zaciski i tarcze od wrx po 6000 przebiegu za mniej niż pasztet :!: Nie wiem czy da się to zaszczepić do mojego OBK ? Moje 277 mm nie dają rady . Skoro słabo przyspiesza to może chociaż dobrze będzie hamował ?

co za WRX? "europejczyk"?

zaszczepic da sie bezproblemowo (trzeba bedzie troszke odchylic oslone tarczy hamulcowej), ale jezeli zaciski sa 4-tloczkowe, to chyba trzeba bedzie wymienic i felgi, bo oryginalne raczej beda obcieraly o te zaciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Nie napisałem bo byłem zmęczony . Tak , to europejczyk dwutłoczkowy . Dostałem za cenę - ile uznam za stosowne . Mam zapłacić kiedy będę chciał . Tarcze są przyrdzewiałe , bo zalało piwnicę . Jestem pewien , że mają mały przebieg - wyglądają jak nowe . W wrx założył od STI zanim auto się dotarło . To od Andrzeja Lenczowskiego - kolegi - jeśli ktoś kojarzy go z SJS .

 

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 8:08 am ]

A jeśli da się zaszczepić , to jakie felgi się zmieszczą , bo letnie mam alu 16 . Zimowe opony są do wymiany ale na felgi 15 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A jeśli da się zaszczepić , to jakie felgi się zmieszczą , bo letnie mam alu 16 . Zimowe opony są do wymiany ale na felgi 15 .
mówimy o spec EU. w US są inne hamulce więc nie wiem.

tarcze i zaciski pasują pod seryjne felgi (...)

tarcze i zaciski od "euro" WRX'a zmieszcza sie pod seryjne 16'ki i 15'ki od OBK'a :?: :shock:

 

I don't think so :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A jeśli da się zaszczepić , to jakie felgi się zmieszczą , bo letnie mam alu 16 . Zimowe opony są do wymiany ale na felgi 15 .
mówimy o spec EU. w US są inne hamulce więc nie wiem.

tarcze i zaciski pasują pod seryjne felgi (...)

tarcze i zaciski od "euro" WRX'a zmieszcza sie pod seryjne 16'ki i 15'ki od OBK'a :?: :shock:

 

I don't think so :mrgreen:

 

miałem na myśli hamulce od Forestera 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A jeśli da się zaszczepić , to jakie felgi się zmieszczą , bo letnie mam alu 16 . Zimowe opony są do wymiany ale na felgi 15 .
mówimy o spec EU. w US są inne hamulce więc nie wiem.

tarcze i zaciski pasują pod seryjne felgi (...)

tarcze i zaciski od "euro" WRX'a zmieszcza sie pod seryjne 16'ki i 15'ki od OBK'a :?: :shock:

 

I don't think so :mrgreen:

 

Nie zmieszczą się, ja próbowałam pod seryjną felgę i niestety byłyby potrzebne dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napisem subaru . Nie wiem jak się zmniejsza zdjęcia . Coś wymyślę .

czyli to te 4-tloczkowe i bez zmiany oryginalnych felg nie da rady...

 

wiec polecam te fele :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=125896 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyślij mi na PW swój adres , to Ci wyślę zdjęcia .

 

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 12:13 pm ]

czyli to te 4-tloczkowe i bez zmiany oryginalnych felg nie da rady...
:idea:

 

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 12:14 pm ]

Nie mieszczą sie na forum , ale emalią pójdą .

 

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 1:14 pm ]

Za cenę jajek fermowych brałem w ciemno . Są czterotłoczkowe z napisem subaru . EDI pracuje nad nimi i felgami . Wrzuci zdjęcia na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę jajek fermowych brałem w ciemno (...)

i dobrze, bo moim zdaniem warto :idea:

 

Są czterotłoczkowe z napisem subaru . EDI pracuje nad nimi i felgami . Wrzuci zdjęcia na forum .

foty:

 

obraz179h.jpg

 

obraz180d.jpg

 

niestety, jak juz pisalem, ta kombinacja nie da rady... trzeba zapodac inne fele (jezeli R-16, to najlepiej te od GT'eka) albo kombinowac cos z dystansami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi polecono klocki od Forestera turbo i calkiem ladnie to hamuje

 

Dzieki za informację , w międzyczasie zakupiłem klocki Ferodo Premier zobaczymy jaki będzie efekt.Nie oczekuje nie wiadomo jakiej poprawy po zmianie klocków, zdaje sobie sprawę że bez zwiększonej średnicy tarcz zabieg nie przyniesie wielkiej poprawy.Bedę zadowolony jak skuteczność hamowania poprawi się do 10%. :wink:

 

[ Dodano: Nie Sie 23, 2009 11:57 am ]

Właśnie zamontowałem wspomniane do org. tarcz klocki Ferodo Premier.Powoli je docieram, bez gwałtownych hamowań.Wczoraj zdziwiła mnie sytuacja ....hamowanie ze 120km/h do 0 ale nie gwałtowne.Stoję na skrzyżowaniu a tu chmura dymu spod kół przednich...przywarte klocki się trochę przyjarały.Tarcze mam w dobrym stanie bez zwiększonego stopnia zużycia, więc ten fakt mnie tym bardziej zdziwił.Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem wspomniane do org. tarcz klocki Ferodo Premier.Powoli je docieram, bez gwałtownych hamowań (...)

jestes pewien, ze tak sie dociera klocki? :smile:

 

klocki "sportowe" (a wlasnie takimi sa przeciez klocki Ferodo Premier :idea::mrgreen: ) docieramy troszke inaczej niz klocki oryginalne (w przypadku tych klockow instrukcji docierania udzieli Sz.P. AK :mrgreen: )

 

zaczynamy hamowac z malej szybkosci (ok. 30 km/h), potem stopniowo zwiekszamy szybkosc z ktorej hamujemy (tak do 120-140 km/h :mrgreen: ), w sumie ok. 10 przyspieszen hamowan

glowna zasada: nie hamowac do kompletnego zatrzymania sie auta, hamujemy do jakichs 10-20 km/h

 

Moderator - daj EDDI-emu pomuka !

niestety pomuka moze przydzielic tylko sam auto watku :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to hamowanie było z ponad 100km/h ale stopniowe, zdaje sobie sprawy co sie dzieje gdy sie hamuje jednostajnie z wiekszej predkosci do 0km/h.

Auto trafiło dzis na podnośnik, kolo lewe znacznie stawialo opór, klocki wyjete ponownie zalozone i jest git.

 

[ Dodano: Pon Sie 24, 2009 9:05 pm ]

zaczynamy hamowac z malej szybkosci (ok. 30 km/h), potem stopniowo zwiekszamy szybkosc z ktorej hamujemy (tak do 120-140 km/h :mrgreen: ), w sumie ok. 10 przyspieszen hamowan

glowna zasada: nie hamowac do kompletnego zatrzymania sie auta, hamujemy do jakichs 10-20 km/h

 

dzieki za instrukcje, czlowiek sie uczy cale zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...zestaw od Forestera 2.0T jest wstawiany w miejsce seryjnej padliny. działają podobnie ale przynajmniej się nie krzywią. ja zrobiłem już 110k km na jednym komplecie.

Obawiam się, że bez "konkretnego" up-gradu nie uzyskasz "konkretnych" efektów.

Przy zakupie bardzo dobrych klocków będzie trochę lepiej ale tylko trochę.

 

pzdr.

 

Czyli należy wziąć klocki oraz tarcze (przód i tył) od Forka 2.0 XT?

 

BTW znalazłem taki zestaw za 1750 ale zanim je wydam chcę wiedzieć czy do mojego OBK US będzie to pasować...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...