Skocz do zawartości

Jazda "po prostej" + "przekrzywiona" kie


este

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o podpowiedź - co może być przyczyną ?

Zdarzenie: stłuczka.

Mocne uderzenie (pod kątem) w tylne (prawe) drzwi pasażera, koło i zderzak. Po wypadku samochód był "jezdny" więc dojechałem do domu. Podczas jazdy zauważyłem to co w temacie postu. Kierownica była tak skręcona (w prawo), że jej ramię przesłaniało dźwignię kierunkowskazów. Na dodatek cały czas paliła się kontrolka elektr. systemu stabilizacji toru jazdy.

Diagnoza ASO: do wymiany drzwi, część progu i zderzak.

ASO to oddzielny temat i póki co go nie poruszam. Faktem jest, że po prawie miesiącu czekania wracam do nich jutro ponieważ kierownica nadal jest skręcona i kontrolka nadal się świeci.

Czy ktoś z forumowiczów domyśla się co to może być ? Nikt nie jest jasnowidzem więc nie oczekuję dokładnej diagnozy :) raczej sugestie na co zwrócić uwagę ASO bo mogą nie wiedzieć ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO usłyszałem, że wszystko było sprawdzane i jest dobrze :)

Na moją uwagę dot. skręcenia kierownicy usłyszałem, że nikt z jeżdżących tego nie zauważył i pytanie: "Bardzo?" Nie wiem jaka to skala - bardzo, nie bardzo, mniej bardzo, bardzo bardzo ? i z którym 'bardzo' można spokojnie i bezpiecznie jeździć.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jednego pana z ASO do samochodu (Ty kieruj),jedź na prostą drogę,wyprostuj kierownicę i jedź prosto trzymając ją nieruchomo w pozycji takiej,jaką uważasz za prostą.Gdy auto zamiast jechać prosto jak po sznurku zacznie zjeżdżać na pobocze to pan z ASO powinien zrozumieć o co Ci chodzi.

 

PS.Jedź do dobrego serwisu gdzie ustawiają geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek cały czas paliła się kontrolka elektr. systemu stabilizacji toru jazdy.

 

Robiąc geometrie trzeba podpiąć się pod komputer i ustawić kierownice tak żeby na komputerze było 0, ale to ASO chyba wie:)

 

Może coś stawia opór na tym walniętym lub innym kole(klocki, łożyska itp.) jeśli geometria jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek cały czas paliła się kontrolka elektr. systemu stabilizacji toru jazdy.

Z tego co wiem, w Subaru ( i nie tylko)czujnik śledzi położenie kierownicy i VDC głupieje. W OBK MY00 VDC włączało się podczas jazdy na wprost na suchym asfalcie. Auto miało źle ustwioną kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i stał się cud .... no, może nie taki całkowity ...

następnego dnia, w cztery godziny, zrobiono to czego nie udało się zrobić w prawie miesiąc. Ustawiono zbieżność, ustawiono kierownicę, dopolerowano odkurz (bo jakoś od razu nie wyszło).

Kontrolka się nie zapala - zresetowano coś tam (nie pamiętam). Niestety plastykowej listwy progowej jak nie było tak nie ma. I nie wiadomo ile będę na nią czekał. Główny Importer milczy.

Natomiast u mojego kolegi (taki sam forek) zgoła inaczej - poszło mu jakieś łożysko. Zostawił auto w serwisie (innym). Oczekiwanie na sprowadzenie części - tydzień. Telefon z serwisu na drugi dzień - jest część, można odbierać. Pewnie DHL'em przysłali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stał się cud .... no, może nie taki całkowity ...

następnego dnia, w cztery godziny, zrobiono to czego nie udało się zrobić w prawie miesiąc. Ustawiono zbieżność, ustawiono kierownicę, dopolerowano odkurz (bo jakoś od razu nie wyszło).

Kontrolka się nie zapala - zresetowano coś tam (nie pamiętam). Niestety plastykowej listwy progowej jak nie było tak nie ma. I nie wiadomo ile będę na nią czekał. Główny Importer milczy.

Natomiast u mojego kolegi (taki sam forek) zgoła inaczej - poszło mu jakieś łożysko. Zostawił auto w serwisie (innym). Oczekiwanie na sprowadzenie części - tydzień. Telefon z serwisu na drugi dzień - jest część, można odbierać. Pewnie DHL'em przysłali ;)

 

Nie cud, tylko zrobili adaptację parametrów :lol: zgodnie z czujnikiem połozenia skrętu w kierownicy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...