Skocz do zawartości

Czujnik nasłonecznienia w Legacy/OBK?


slw

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki czarny pipek w prawym przednim rogu deski rozdzielczej Legacy/OBK to jest czujnik nasłonecznienia?

Jeśli tak to jest chyba w nieszczęśliwym miejscu bo zazwyczaj będzie zasłonięty przez naklejkę z nr rejestracyjnym i praca automatycznej klimy będzie zakłócona. Jeśli jest inaczej to wyprowadźcie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pipek", to czujnik współpracujacy z klimatyzacją. Jego zastawienie (np. naklejką) spowoduje nieprawidłowe działanie klimatyzacji (info. uzyskane w serwisie Kraków). W serwisie poprosisz, nakleją właściwie. Ja odbierałem auto IV 07, ale szyby nie babrałem żadnymi naklejkami. Jeżdżę bez, a klimatyzacja działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki czarny pipek w prawym przednim rogu deski rozdzielczej Legacy/OBK to jest czujnik nasłonecznienia?

Jeśli tak to jest chyba w nieszczęśliwym miejscu bo zazwyczaj będzie zasłonięty przez naklejkę z nr rejestracyjnym i praca automatycznej klimy będzie zakłócona. Jeśli jest inaczej to wyprowadźcie mnie z błędu.

Myslę, że temu "klimatronikowi" zaklejenie tego czujnika niewiele pomoże, jego nastawy i tak są fatalne, bo czas reakcji jest strasznie długi .. :oops: , ja pokrętła od temperatury używam jako regulacji cieplej-zimno, bo to co się wyświetla na wyświetlaczu ma sie nijak do temp wnętrza i to nawet po dłuższej jeździe na trasie.

Wracając do tematu, to lepiej go nei zasłaniać nalepką, ja ją nalepiłem odpowiednio wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że temu "klimatronikowi" zaklejenie tego czujnika niewiele pomoże, jego nastawy i tak są fatalne, bo czas reakcji jest strasznie długi .. , ja pokrętła od temperatury używam jako regulacji cieplej-zimno, bo to co się wyświetla na wyświetlaczu ma sie nijak do temp wnętrza i to nawet po dłuższej jeździe na trasie.

Wracając do tematu, to lepiej go nei zasłaniać nalepką, ja ją nalepiłem odpowiednio wyzej.

Masz rację. Niestety klimatronik w Subaru nie jest idealny. :roll: Stwierdzam to na podstawie doświadczeń w dwóch OBK..MY01 i MY05. W VW i Audi klimatronik naprawdę działał sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Niestety klimatronik w Subaru nie jest idealny. Stwierdzam to na podstawie doświadczeń w dwóch OBK..MY01 i MY05. W VW i Audi klimatronik naprawdę działał sensownie.

 

Faktycznie w Audi klimatronik działa nieźle a w Subaru myślałem, że coś jest pospute w klimatroniku bo jakoś tak lipnie działa a to tak ma być. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety klimatronik w Subaru nie jest idealny.

 

To bardzo delikatnie powiedziane. Jak nastawię 20st. to mi zimno, jak 22 to za gorąco :roll: . Nie czuję różnicy poniędzy 20 i 21 :roll: . Kręcę sobie pokręcywadełkiem w zależności od tego czy mi zimno czy gorąco :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety klimatronik w Subaru nie jest idealny.

 

To bardzo delikatnie powiedziane. Jak nastawię 20st. to mi zimno, jak 22 to za gorąco :roll: . Nie czuję różnicy poniędzy 20 i 21 :roll: . Kręcę sobie pokręcywadełkiem w zależności od tego czy mi zimno czy gorąco :mrgreen: .

Dlatego zawsze mam ustawione na min :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...