Jump to content

obr na zinym silniku

ppmarian
 Share

Recommended Posts

panie i panowie zauwazylem pewna charakterystyczna ceche aut japonskich z silnikami benzynowymi. w wiekszosci aut jest tak ze przy rozruchu porannym i temp ponizej 10st C obroty jalowe sa na wyskokim poziomie (1200-1500). utrzymuja sie tak nie wiecej niz 30-60s i spadaja do poziomu 1000obr i wraz ze wzrostem temo do normalnych jalowych (650-850)

w zadnym innym sprawnym aucie europejskim nie spotkalem sie z obrotami biegu jalowego wyzszymi niz 1000-1200obr na zimnym silniku

Faktycznie, Niemcy mają niższe obroty zaraz po odpaleniu. Kiedyś w toyocie zostawiłem nie domknięte drzwi i światełko w środku świeciło całą noc, po powrocie i odpaleniu zaczął się ładować akumulator i obroty podskoczyły w okolice 2000 :shock: na jakieś 30-40s, potem spadły do 1500, a co dalej to nie wiem, pojechałem :razz:

wracajac do tematu

wyzsze obr na zimnym w autach japonskich spowodowane podobno sa tym ze ecu dodaje tylko obr ale nie zmienia proporcji mieszanki (paliwo-powietrze)

w autach eropejskich zmieniana jest proporcia paliwo-powietrze co w konsekwencji wplywa na troche wyzsze obr

w wiekszosci aut jest tak ze przy rozruchu porannym i temp ponizej 10st C obroty jalowe sa na wyskokim poziomie (1200-1500).

W moim OBK nawet jak jest 45 stopni to tak się dzieje, jak jest zimny silnik.

1200-1500 na zimnym, a spada poniżej 1000 albo po czasie tak jak piszesz albo od razu po wciśnięciu sprzęgła i włączeniu biegu.
W automacie spadają, jak się wybije bieg z pozycji P

W mnie tak samo. Chyba kopnięcie gazu też zbija od razu obroty, ale nie dam sobie w tej chwili za to uciąć głowy.

Zbija, ale nie do końca.

Tak z ciekawości - włąściwie co to ma za znaczenie?

chyba żadnego. to tak z ciekawości poczytać można. Ale te obroty zawsze sobie można podkręcić jakby komu były za małe. Na zimnym silniku autko wówczas lepiej się zbiera z czerwonego. :grin: