Skocz do zawartości

Wymiana układu wydechowego w imprezie GX


jey24

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna zmienic siedzenia dolozyc spoiler i naklejki na boki ale niestety pod maska ciagle bedzie to te 115 kucykow, a nie 218 jak w GT. Po moich doswiadczeniach z Gl-em radze ( w zaleznosci od portwela) poczekac i zakupic WRx-a czy Gt-ka.

ale moja subarka ma prawie 160 koni a nie 115 a poza tym to auto ma służyc do codziennej jazdy do pracy itp. zanim kupiłem sobie tą subarke w planach miałem WRX`a ale koszty utrzymania troche mnie przerastają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to mysle ze mozna sie nia pobawic troche i pomodyfikowac, autko prawie nowe i masz zamiar posmigac troche wiec chyba jest w tym sens, ale to zalezy juz od ciebie, pamietaj tylko jesli zmienisz wydech na przelotowy w wolnossacym to auto moze byc wolniejsze, dokladnie odwrotnie niz w turbo, wiec jak juz to wymienilbym tylko tylni box.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zmienic siedzenia dolozyc spoiler i naklejki na boki ale niestety pod maska ciagle bedzie to te 115 kucykow, a nie 218 jak w GT. Po moich doswiadczeniach z Gl-em radze ( w zaleznosci od portwela) poczekac i zakupic WRx-a czy Gt-ka.

ale moja subarka ma prawie 160 koni a nie 115 a poza tym to auto ma służyc do codziennej jazdy do pracy itp. zanim kupiłem sobie tą subarke w planach miałem WRX`a ale koszty utrzymania troche mnie przerastają

 

Co z tego, że prawie 160KM jak waży odpowiednio więcej? ;) Mój waży 1130kg netto, 1210kg brutto z ok. ćwiartką baku i bez mięsa w środku - założę się, że Twój bez niczego jest cięższy :P.

 

Generalnie zależy co chcesz uwalczyć z wydechem. Wejdź pod spód z suwmiarką, zobacz ile rozmiarowo mają rury, dołóż 5mm średnicy i puszkę końcową wg uznania, i będziesz miał fajny pojazd :). Tylko pamiętaj, że jest to tradeoff z gatunku decybele za konie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał do GXa założyć nierównoodległościowy kolektor wydechowy i nie ruszać nic wiecej (w jakiś sposób zostawić katalizatory i reszte), to jest na to jakiś sposób?

 

Słyszałem o kolektorach Borla, ale podobno lepiej od razu kupić 2, w razie jak 1. pęknie. No i chyba trzeba wymienić wszystko dalej, a i może się to skończyć CELem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał do GXa założyć nierównoodległościowy kolektor wydechowy i nie ruszać nic wiecej (w jakiś sposób zostawić katalizatory i reszte), to jest na to jakiś sposób?

 

Słyszałem o kolektorach Borla, ale podobno lepiej od razu kupić 2, w razie jak 1. pęknie. No i chyba trzeba wymienić wszystko dalej, a i może się to skończyć CELem.

Chwycić się za spawarkę i dorobić brakujące rury :). Tylko że wtedy można sobie zrobić niezłą masakrę, bo tak jak mówisz może się skończyć CELem albo np. dwoma końmi mocy na kołach. GX ma chyba trochę ciaśniejsze wyjścia do kolektora niż WRX, co nie? Mimo, że jestem świrem, to bym się bał czegoś takiego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na SJS widziełem imprezę 2,0R z modyfikowanym wydechem i było zdecydowanie lepiej niż na oryginalnym wydechu - więc w N/A też można coś poprawić - pytanie tylko jaki ma to wpływ na moc i trwałość silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na SJS widziełem imprezę 2,0R z modyfikowanym wydechem i było zdecydowanie lepiej niż na oryginalnym wydechu - więc w N/A też można coś poprawić - pytanie tylko jaki ma to wpływ na moc i trwałość silnika?

Silnikowi na chomiki i krasnoludki w moim pojeździe krzywdy nie robi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...