Skocz do zawartości

światła obrysowe pomoc


Husky

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o swiatła obrysowe pomarańczowe w przednich lampach.Tak one są na obżeżach lamp. Nie z boku auta. Facet który mi przepinał przeciwmgielne tylne , powiedział że nie można jeżdzic w Polsce z tymi obrysowymi i wyjął mi żarówki z nich, a wogóle wcześniej chciał je podpiąć pod kierunkowskaz. Nie dałem. Też zauważyłem, że Volvo je posiada. Co myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział że nie można jeżdzic w Polsce z tymi obrysowymi i wyjął mi żarówki z nich

działając w ten sposób naraził cię na mandat, ponieważ według przepisów wszystkie światła w pojeździe powinny być sprawne - a te bez żarówek będą podczas ew. kontroli drogowej uznane jako niesprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że kodeks drogowy określa wyraźnie, jakie światła powinien mieć samochód osobowy. Nie ma tam nic na temat pomarańczowych świateł obrysowych. Można więc sądzić, że nie są one dozwolone.

 

W kodeksie nie ma też mowy o trzecim świetle stop. A jednak nie jest nielegalny.

Moim zdaniem obrysówki jeśli tylk spełeniają kryterium koloru to są jak najbardziej legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jedno z bezpieczniejszych aut sprzedaje niezgodne z przepisami auta???

Pozatym np auta cieżarowe maja swiatła obrysowe i dla nich przeznaczony jest kolor pomaranczowy ....

Pozatym wg przepisów coś co nie jest zabronione jest legalne:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...