Jump to content

Hill Holder w nowym Foresterze


chudy_b

Recommended Posts

Jak większość z Was pewnie wie w poprzednim Forku hill holder działał tak długo jak długo trzymało się wciśnięte sprzęgło. W nowym jest inaczej. Trzyma TYLKO JEDNĄ SEKUNDĘ od puszczenia hamulca. Piszę to, bo sam miałem się już umawiać do ASO, ale wertując kilkusetstronicową instrukcję przypadkiem znalazłem taką informację. Dla kogoś kto się przesiadł ze starego Forestera do nowego będzie to zaskoczeniem. Jakby się nad tym zastanowić to nawet słuszne rozwiązanie, bo nie zachęca do trzymania wysprzęglonego auta na biegu podczas postoju np. w korku, a z drugiej strony - sekunda w zupełności wystarcza do bezstresowego ruszenia pod górkę.

Link to comment
Share on other sites

:shock: :shock: :shock: ... no nie wiem czy to fajne rozwiązanie?

A jak jednak musisz na chwilke opóźnić ten start pod górkę i ci H-H "puści" w niepożądanym momencie? Moim zdaniem kicha - albo mam na tym zjawiskiem kontrolę (poprzez trzymanie wcisnietego pedału sprzęgła) albo nie mam, bo np. nie ma w aucie H-H i po staremu używam ręcznego. Ciekawe czy trudo jest się przyzwyczaić do takiej "opcji" ? chudy_b, napisz za jakiś czas jak to sie sprawuje?

Link to comment
Share on other sites

Prosisz się Pan o pasek z tymi Chińczykami.

Oj tam :mrgreen:

Wracając do HH. W nowym Forku wychodzi na to, że jest elektroniczny?

 

Też się nad tym zastanawiałem. Wychodzi na to, że tak, tym bardziej, że wiele różnych funkcji w aucie zostało wyposażonych w jakąś tam elektroniczną inteligencję. Hill Holder, a w zasadzie Hill Start Assist w praktyce działa tak, że chwilkę trzyma (myślę, że ciut dłużej niż sekundę - raczej dwie), potem miękko puszcza, ale chyba nie całkowicie - auto zaczyna się staczać do tyłu. jednak miałem wrażenie, że jednak jest ciągle przyhamowywane.

Link to comment
Share on other sites

Z HH zetknąłem sie pierwszy raz dopiero w Foresterze.Dla mnie jako laika urządzenie bardzo fajne i pomocne.Co do czasu jego działania to mam wrażenie ,że jest to 2-3 sekundy.Często przy ruszaniu wyczuwam,że jeszcze HH trzyma .Generalnie myślę,że jest dobrze pomyślane i pomocne. :smile:

Link to comment
Share on other sites

z dzisiejszego artykułu w "Wysokich Obrotach" nt. Forestera z silnikiem diesla.

 

test wypada tak sobie... jak dla mnie, z roznych wad to jednak najbardziej szkoda reduktora, sam moment w dieslu to jednak nie to samo :sad:

Link to comment
Share on other sites

Jedno jest pewne, ja po przesiadce do Legacy mam juz nabile ponad 100 metrow jazdy do tylu na stopach :-D.

Nie gdy ktos stoi za mna ale jak jestem sam jakos automatycznie depcze i mysle ze stoja a Legacy sie majta tam i zpowrotem :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...