Skocz do zawartości

Hill Holder w nowym Foresterze


chudy_b

Rekomendowane odpowiedzi

Jak większość z Was pewnie wie w poprzednim Forku hill holder działał tak długo jak długo trzymało się wciśnięte sprzęgło. W nowym jest inaczej. Trzyma TYLKO JEDNĄ SEKUNDĘ od puszczenia hamulca. Piszę to, bo sam miałem się już umawiać do ASO, ale wertując kilkusetstronicową instrukcję przypadkiem znalazłem taką informację. Dla kogoś kto się przesiadł ze starego Forestera do nowego będzie to zaskoczeniem. Jakby się nad tym zastanowić to nawet słuszne rozwiązanie, bo nie zachęca do trzymania wysprzęglonego auta na biegu podczas postoju np. w korku, a z drugiej strony - sekunda w zupełności wystarcza do bezstresowego ruszenia pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: ... no nie wiem czy to fajne rozwiązanie?

A jak jednak musisz na chwilke opóźnić ten start pod górkę i ci H-H "puści" w niepożądanym momencie? Moim zdaniem kicha - albo mam na tym zjawiskiem kontrolę (poprzez trzymanie wcisnietego pedału sprzęgła) albo nie mam, bo np. nie ma w aucie H-H i po staremu używam ręcznego. Ciekawe czy trudo jest się przyzwyczaić do takiej "opcji" ? chudy_b, napisz za jakiś czas jak to sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz się Pan o pasek z tymi Chińczykami.

Oj tam :mrgreen:

Wracając do HH. W nowym Forku wychodzi na to, że jest elektroniczny?

 

Też się nad tym zastanawiałem. Wychodzi na to, że tak, tym bardziej, że wiele różnych funkcji w aucie zostało wyposażonych w jakąś tam elektroniczną inteligencję. Hill Holder, a w zasadzie Hill Start Assist w praktyce działa tak, że chwilkę trzyma (myślę, że ciut dłużej niż sekundę - raczej dwie), potem miękko puszcza, ale chyba nie całkowicie - auto zaczyna się staczać do tyłu. jednak miałem wrażenie, że jednak jest ciągle przyhamowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HH zetknąłem sie pierwszy raz dopiero w Foresterze.Dla mnie jako laika urządzenie bardzo fajne i pomocne.Co do czasu jego działania to mam wrażenie ,że jest to 2-3 sekundy.Często przy ruszaniu wyczuwam,że jeszcze HH trzyma .Generalnie myślę,że jest dobrze pomyślane i pomocne. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...