Skocz do zawartości

Ciśnienie oleju


McL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakie jest minimalne bezpieczne cisnienie oleju w STI na wolnych obrotach (silnik 2.5 litra, rocznik 2005, US)? Podczas jazdy cisnienie jest sporo powyzej 3 (nie pamietam ile dokladnie, ale z tego co kojarze spokojnie osiaga 6), rowniez na zimnym silniku cisnienie 3-4 na wolnych obrotach, jednak gdy temp. oleju osiagnie 90st to na wolnych obrotach potrafi spasc do 1.5-1.6 i czasem silnik gasnie przy powolnych manewrach parkingowych. Zostal zalany olejem castrol 0w30 jakies 2kkm temu i raczej bylo tak od poczatku. Grozi to czyms? Poczekac do 7.7kkm, czy jak najszybciej zmienic na cos lepszego (np. motula 15w50)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mialem silnik zalany takim olejem jak Ty to mnie "nakrzyczeli" w ASO i powiedzieli ze to sie nie nadaje do tych silników.

 

U mnie na zimnym silniku cisnienie 6-7 atm a na wolnych po rozgrzaniu 2-2,5 atm, podczas jazdy 6-6,5. Czasem spadlo ponizej 2 - ale to podczas jazdy po autostradzie praktycznie pelnym gazem i pokazywalo 1,5 - 1,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w WRX 2.0 wskaźnik pokazuje na wolnych obrotach na zimnym 6.2 - 6.6 kPa, a jak się rozgrzeje spada do 2.0 i czasem 1.8. W czasie jazdy oscyluje około 3 - 4. Olej Castrol 5W30. Niżej niż 1.8 chyba nigdy nie spadło - warn mam ustawiony na 1.5. Co do oleju to faktycznie 0W30 się nie bardzo nadaje.

 

Poprawka:

Oczywiście powinno być x 100 kPa czyli 620 - 660 na zimnym i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie podłączyłem moje zegary Defi :D U mnie sprawa wygląda tak na wolnych obrotach:

- zimny 6-7barów

- rozgrzany po 25km jazdy ogniem 3,5bara, niżej nie spada.

Po podniesieniu obrotów do 1500 ciśnienie już jest 6 barów. Olej to Motul 300v comp. Zastanawiam się czy czasem czujnik jest ok :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...