Skocz do zawartości

Akumulator - jaki kupić


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

auto po powrocie z serwisu po naprawie stało kilka dni (czekałem na dowód rej. po naprawie) i nie odpaliło - padł aku - odpaliłem na kablach - dawca Opel Agila 1.2 :)

Anyway - dwa pytania - czy i jakie aku kupić - jakie ma mieć te swoje parametry - auto to legaś 1997 2.2. Drugie pytanie - czy serwis mógł coś poknocić z elektryką, że aku padł. Do tej pory zero problemów z jazdą 5dni stania i jazda tylko w weekendy. Teraz odpaliłem w serwisie, przyjechałem , postawiłem na kilka dni i nie odpalił :(

Będę wdzięczny za info (o tym jakie aku kupić w miarę prędko - muszę jutro autem jeździć). No i czy w ogóle kupować czy się podładuje? Aku ma min. 3 lata - czy to nie jest właśnie średnia żywotność aku?

 

Dajcie please znać.

PZDR

 

EDIT: Jaki aku polecacie i gdzie tanio w Wawie kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, Wez goscia podlacz do ladowania ( mały prąd na 24 h) , jesli nie jest bezobslugowy to sprawdz poziom elektrolitu , jego niedobor uzupelnij woda destylowana . Jezeli nie bedzie trzymal to masz wydatek na nowy .

 

Wczoraj wymienilem moj , mial juz 6 lat i czulem , ze tej zimy nie pociagnie .

Za nowy Green...costam 54Ah 540A zaplacilem 320 pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, Wez goscia podlacz do ladowania ( mały prąd na 24 h) , jesli nie jest bezobslugowy to sprawdz poziom elektrolitu , jego niedobor uzupelnij woda destylowana . Jezeli nie bedzie trzymal to masz wydatek na nowy .

podjadę na sprawdzenie czy jest tylko rozładowany czy padł totalnie.

 

54Ah 540A

to fabryczne dane, w sensie z fabryki auta z takimi aku wyjeżdżały? Dzisiaj w trzech serwisach podano mi trzy różne wartości dla mojego modelu... Aku firmy MOLL ok 350-370zł. W serwisie ten sam ok 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark L.A. napisał/a:

54Ah 540A

 

to fabryczne dane, w sensie z fabryki auta z takimi aku wyjeżdżały? Dzisiaj w trzech serwisach podano mi trzy różne wartości dla mojego modelu... Aku firmy MOLL ok 350-370zł. W serwisie ten sam ok 500zł.

... ups popelnilem gafe , mialem 54 Ah . W katalogach gdzies w internecie wyczytalem , ze dla mojego modelu z klimatyzacja nalezy zastosowac aku 60 Ah i taki zakupilem .

 

ja zawsze kupuje ciut mocniejszy

... byle nie za duzy bo bedzie niedoladowany i na dluzsza mete zasiarczy sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, nie musisz mieć identiko ten sam akumulator - ja zawsze kupuje ciut mocniejszy :)

no fajnie tylko ja nie wiem jaki mam - zero oznaczeń a dodatkowo jest nieoryginalny z jakiejś Tojki Ave...

Póki co auto odpaliło po postoju nocnym, trochę pojeździłem i ładowanie z 12.1 skoczyło do 13.2. Może będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, od nie dawna jestem właścicielem Subaru Legacy IV z 2005 roku, benzyna 2.0, skrzynia manualna. Zastanawiam się jaki akumulator zakupić do samochodu, obecny jest już w chyba na wykończeniu, chociaż chłop na serwisie twierdzi, że trzeba go tylko doładować. Założony jest 60ah, książka podaje, że to powinno być 48ah, możliwe żeby alternator nie doładowywał? Jeżeli zdecyduję się na zakup to kupiłbym 54ah firmy FIAMM, co sądzicie?

pozdrawiam sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator raz na jakiś czas,trzeba naładować prostownikiem.Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach,to nie ma możliwości naładowania baterii z alternatora.Warto sprawdzić obwód ładowania i stan alternatora,przed zakupem nowej baterii,może mechanik ma rację,że wystarczy tylko porządnie naładować baterię.

W przypadku zakupu baterii,54Ah to rozsądny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od nie dawna jestem właścicielem Subaru Legacy IV z 2005 roku, benzyna 2.0, skrzynia manualna. Zastanawiam się jaki akumulator zakupić do samochodu,

polecam Vartę Blue Dynamic D47 60Ah - sprawdza się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wlasnego doswiadczenia,poza doborem aku pod dany model auta,radze zwrocic uwage na miejsce zakupu i ''swiezosc''aku.Nie zawsze aku w promocyjnych sklepach,nie tylko z aku,oferuja akumulatory wyprodukowane kilka tygodni,czy miesiecy wstecz.Czasem oferuja zlezale aku,o czym sie przekonalem raz w zyciu.Mialem Bannera,ale zlezalego.Stracilem szacunek do tej firmy,niemniej moze nie jest taka zla.Kupuje u mechanika,ktory sciaga wsz. z konkretnej ,znanej mnie rowniez hurtowni,ale handlujacej wieloma czesciami i rowniez akumulatorami.Apropos Varty,przedwczoraj wymienilem w Zonki autku 8 letni aku,wpakowany od nowosci w civicana nowiutka Varte, nie wiem jakie ma symbole,ale jest niebieski i pod uklad kabli w civicu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...