Skocz do zawartości

WRX 02' US spec -lampa przeciwmgielna...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak już napisałem w temacie, chciałbym poruszyć kwestię tylnych lamp w WRX'ie 02'. Wiem, że już pisano o lampach do Forka i ktoś chyba przerabiał je na zgodne z EU, ale nie znalazłem żadnych informacji o przeróbce tylnych lamp WRX'a. Czy jest to w ogóle możliwe, a jeśli nie, to czy można bez problemu wmontować do tego modelu lampy EU? Pytam bo za kilka miesięcy czeka mnie przegląd, a chciałbym mieć tą przeróbkę już za sobą :)

 

ps. Jeśli był już wątek dotyczący tego tematu to wybaczcie, ale nie nie byłem w stanie go odnaleźć w archiwum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie glowy za to uciac, ale wydaje mi sie, ze same lampy pod wzgledem budowy sie niczym sie nie roznia. A na 100% nie na tyle, zeby przerobka byla niemozliwa.

Roznica natomiast tkwi w tym, ktore zarowki do czego sa podlaczone. Sam mam US Spec'a...

Z tego co kojarze (prosze mnie poprawic, jesli sie myle), to w wersji EU wewnetrzne dolne pola sa zarezerwowane wlasnie tylko dla swiatel przeciwmgielnych.

W obu wersjach (EU i US) swiatla tylne to pola dolne srodkowe i dolne zewnetrzne, przy czym dolne zewnetrzne rozjasnia sie przy hamowaniu (w obu wersjach).

Srodkowe wewnetrzne w US Spec'u to swiatlo, ktore ma wieksze natezenie i ktore rozswietla sie tylko przy hamowaniu, a normalnie jest wylaczone.

Czyli co trzeba zrobic w US SPec'u? Odlaczyc swiatla wewnetrzne dolne od ukladu hamowania i podlaczyc je pod uklad swiatel przeciwgielnych. Ponoc srednio rozwiniety elektryk samochodowy ogarnie temat bardzo szybko.

Efekt koncowy > pole dolne srodkowe zawsze zapalone (przy wlaczonych swiatlach mijania), pole dolne zewnetrzne pali sie zawsze i rozjasnia przy hamowaniu, pole dolne wewnetrzne pali sie tylko w polaczeniu ze swiatlami przeciwmgielnymi przednimi, ktore z kolei powinny dac sie zapalic tylko przy wlaczonych swiatlach mijania.

Minus tego rozwiazania jest taki, ze gorzej widoczne sa swiatla hamowania. Zamiast jednego rozjasniajacego sie pola i drugiego zapalajacego sie dodatkowo mamy tylko jedno rozjasniajace sie, ale to tylko, jezeli auto nie ma dodatkowego swiatla stopu.

Mam nadzieje, ze nie zamieszalem zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :cool: Szczerze mówiąc mam nadzieje, że to właśnie tak jest :razz: ale najlepiej potwierdzić samemu z kimś, kto ma wersję EU.

Nie wiem tylko, czy nie będzie przypadkiem konieczne pociągnięcie jeszcze jednego przewodu do tych tylnych świateł przeciwmgielnych, czy może da radę wykorzystać któryś z pociągniętych odpowiednio nimi manipulując, ale to już ci powie "średnio rozgarnięty elektryk".

 

Szerokiej drogi.

 

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 1:13 am ]

A tak przy okazji, to jak rozwiązałeś sprawę przednich świateł mijania? Bo rozumiem, że auto z US&A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...