Skocz do zawartości

Hamulce "Legacy H6 upgrade" do WRX 02' na tył


dzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma cos takiego u siebie? Prosze o jakies opinie uzytkownikow.

 

Po krotce chodzi o wymiane tarcz w Imprezie 02' US Spec ze standardowych 266mm na 290mm, czyli na stosowane w Legacy H6. Jako ze oba samochody maja tarcze zwykle (w przeciwienstwie do wentylowanych 290mm z wersji europejskiej) wystarczy ponoc zmienic tarcze i przelozyc zaciski na nieco dluzsze uchwyty. Jest kilka firm, ktore maja w ofercie takie gotowe zestawy. Duzym plusem tego rozwiazania jest dostepnosc klockow i tarcz zamiennych w stacjach SIP, oraz ze wejda pod felgi 16". Minus jest taki, ze trzeba obciac rant oslony tarcz, bo wieksze tarcze wadzilyby naturalnie o ta oslone wewnatrz.

 

Powtarzajac pytanie z podpisu posta, jak myslicie - warto, czy nie warto sobie cos takiego sprawic w cenie okolo 700PLN? Wykorzystuje sie oryginalny zacisk, a w cene wchodza nowe tarcze i te nieco wieksze uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wlozyc do Imprezy silnik 6 cylindrowy i przerobic ja na tylny naped...

 

...i obkleic naklejkami M3 :lol:

 

Ok, ok, juz wyedytowane, co by brac forumowa wiedziala, ze o hamulce chodzi.

 

Czyli jeden glos "za". Ktos przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego obecnie założone. Wydaje mi się, że warto. Pewnie to sugestia, ale ja założyłem ten komplet, plus klocki DS2500, to niemal plecami czułem, jak ten tył hamuje :-)

 

Wszystko pięknie pasuje, tak jak pisałeś wybór klocków jest bardzo duży, zresztą moga zostać te, których używasz do tej pory z dotychczasowym zaciskiem. Z tarczami jest gorzej, praktycznie pozostają jedynie seryjne od H6 (piszę oczywiście od rynku polskim).

 

Generalnie wydaje mi się, że jest to jedna z korzystniejszych modyfikacji cena/efekt.

 

Tak BTW za jakiś tydzień będę ten komplet po przebiegu 10tys. km wymontowywał. Jeżeli chcesz go lekko używany, w lepszej niż wspomniałeś cenie, to odezwij się na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...