Skocz do zawartości

Problem z ustaleniem pojemności silnika i mocy mojego Forka


premier

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem z Panami od akcyzy. Na silniku ani w papierach nie ma oznaczenia pojemności skokowej silnika ani jego mocy. W związku z czym "biedni" panowie z izby celnej nie potrafią ustalić jaki mam silnik i przez to obliczyć akcyzy od mojego samochodu. W ich tabelach figuruje tylko Forek 2.0 a ja mam przecie 2.5. Wysyłają mnie z tym do diagnosty ale diagnosta wie tyle co oni. Pomyślałem że może udać "głupa" i stwierdzić że rzeczywiście jest to 2.0. Wpadłem na to trochę późno i nie wiem czy da się to zrobić.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Pomóżcie, please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wyjaśniło, stary pojechał do innego diagnostyi ten znalazł Forka 2003 z takim silnikiem więc to już coś. Na rzeczoznawce jakoś nie mam ochoty, kosztów mi wystarczy.

Z tym Carfaxem to rzeczywiście dobry pomysł, na szczęście mam zapisaną stronkę z raportem. Dokument to nie jest ale podkładka jakaś na pewno.

Teraz jeszcze jedno, reflektory :/ Co zrobić żeby ich nie zmieniać. X sports ma takie ładne czarne w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze jedno, reflektory :/ Co zrobić żeby ich nie zmieniać. X sports ma takie ładne czarne w środku.

 

Premier no ja Cie prosze - bedizesz mial problem z przegladem zeby zostal forek zarejestrowany to po pierwsze, po drugie - nie jestes krolem swiata zeby innych oslepiac symetrycznymi reflektorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obowiazujacymi w USA przepisami rejestracyjnymi - auta z tamtego rynku posiadaja swiatla symetryczne. Czasami jest mozliwosc przeprogramowac (przestawic) swiatla xenonowe bez ich wymiany. Najczesciej jednak nalezy swiatla przerobic lub zmienic. BTW w Warszawie jest bardzo dobry fachowiec majacy wieloletnie doswiadczenie w profesjonalnej przerobce swiatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekla, po pierwsze, mówisz o tym majstrze z Targowej? Po drugie, nikogo nie mam zamiaru oślepiać. Światła muszę przerobić i tak i tak. Po trzecie jeździłem ponad 2 miesiące po Stanach i jakoś ich światła mnie nie oślepiały.

Apropo światełek, Jeden kolega z forum wspomniał mi o "wklejkach" do reflektorów ale zamilkł i dalej nie mam jasności o co chodzi. Co za wklejki? Przerobienie odbłyśnika a może przesłony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...