Jump to content

Dobry zestaw do Forka?

lightflame
 Share

Recommended Posts

Witam,

Co myślicie o taki zestawieniu do Forysia:

Opony Lato Michelin Primacy HP lub Bridgestone

Touranza ER 300 215/60 r 16

a na zimę i jesienne błotko - czasem lubie zjechać z asfaltu:

Bridgestone Dueler A/T 694 205/70 r 15

mam zwłaszcza pytania do użytkowników tych trzech rodzajów opon, jak Dueler sprawuje się w zimę nie ma tragedii? oraz jak daję sobie radę na suchym, trzymanie w zakrętach itp profil 70 więc dosyć wysoki...

pozdro lf

a na zimę i jesienne błotko - czasem lubie zjechać z asfaltu:

Bridgestone Dueler A/T 694 205/70 r 15

używam ich cały rok jako wielosezonówki, i nie powiem złego słowa bo jeszcze mnie nie zawiodły. Na każdej powierzchni zachowują się dobrze. Następny komplet będzie taki sam.

gimli2 a jak sie sprawują szczególnie zimą ale moze bardziej nie snieg tylko raczej zachowanie przy niskiej temperaturze oraz na mokrym, a także jak wypada w zakrętach przy przedkosciach powyzej 100 km/h, czy czujesz wychyły? małą stabilność itp? bo mam właśnie taką koncepcje żeby używać ich zamiast zimówek w okresie jesienno zimowym, na mazowszu sniegu jak na lekarstwo a zdarza mi sie raz w tygodniu zjechać z asfaltu

trasa olsztyn radostowo - kręta wąska lesna droga, wszyscy jadą 80 km/h a ja cisne stówka i nie czuje żeby to była za szybko :cool: wychyłów brak, stabilność OK. moje auto w błotno-śnieznych trasach nieasfaltowych, mokra trawa na łąkach daje spokojnie rade. używam swojego auta do polowań i chłopaki są czasem w szoku gdzie wjeżdzam swoim subarakiem na tych oponkach.

to mnie gmili2 uspokajasz chłopie toć ja równiez myśliwy i w tym celu Forysia zakupiłem :) miałem dosyć polowania tylko jak jest sucho, a terenówka raczej mało praktyczna w moich warunkach. Co prawda mój forek to wersja Sturbo i automat więc brak reduktora... ale podobno też daje radę :) na lato kupuje raczej Bridgestone ER 300

Touranza ER 300 215/60 r 16

Myślę, że 215/60/16 to dramat. Na takim, seryjnym, rozmiarze zaliczyłem niekontrolowanego boka przy 190. Obecnie jeżdzę na 215/45/17 - stary Forek wchodzi i wychodzi z zakrętów, jak Impresssa. No fakt, u mnie coś jeszcze jest w zawieszeniu nadłubane :wink:

Reasumując - do standardowej, co do wymiaru, opony nie wrócę, szkoda życia :mrgreen:

Grzegorz