Skocz do zawartości

Dobry zestaw do Forka?


lightflame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co myślicie o taki zestawieniu do Forysia:

 

Opony Lato Michelin Primacy HP lub Bridgestone

Touranza ER 300 215/60 r 16

 

a na zimę i jesienne błotko - czasem lubie zjechać z asfaltu:

 

Bridgestone Dueler A/T 694 205/70 r 15

 

mam zwłaszcza pytania do użytkowników tych trzech rodzajów opon, jak Dueler sprawuje się w zimę nie ma tragedii? oraz jak daję sobie radę na suchym, trzymanie w zakrętach itp profil 70 więc dosyć wysoki...

 

pozdro lf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Na część z Twoich pytań odpowiedzi znajdziesz w poniższych wątkach:

 

Jakie opony do szuwarka?

 

Wymiary, offset, oznaczenia, co do czego pasuje itp. http://www.carbibles.com/tyre_bible.html

Letnie: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=109569

Zimowe: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=107486

 

Pozdrawiam,

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na zimę i jesienne błotko - czasem lubie zjechać z asfaltu:

 

Bridgestone Dueler A/T 694 205/70 r 15

 

używam ich cały rok jako wielosezonówki, i nie powiem złego słowa bo jeszcze mnie nie zawiodły. Na każdej powierzchni zachowują się dobrze. Następny komplet będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimli2 a jak sie sprawują szczególnie zimą ale moze bardziej nie snieg tylko raczej zachowanie przy niskiej temperaturze oraz na mokrym, a także jak wypada w zakrętach przy przedkosciach powyzej 100 km/h, czy czujesz wychyły? małą stabilność itp? bo mam właśnie taką koncepcje żeby używać ich zamiast zimówek w okresie jesienno zimowym, na mazowszu sniegu jak na lekarstwo a zdarza mi sie raz w tygodniu zjechać z asfaltu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa olsztyn radostowo - kręta wąska lesna droga, wszyscy jadą 80 km/h a ja cisne stówka i nie czuje żeby to była za szybko :cool: wychyłów brak, stabilność OK. moje auto w błotno-śnieznych trasach nieasfaltowych, mokra trawa na łąkach daje spokojnie rade. używam swojego auta do polowań i chłopaki są czasem w szoku gdzie wjeżdzam swoim subarakiem na tych oponkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie gmili2 uspokajasz chłopie toć ja równiez myśliwy i w tym celu Forysia zakupiłem :) miałem dosyć polowania tylko jak jest sucho, a terenówka raczej mało praktyczna w moich warunkach. Co prawda mój forek to wersja Sturbo i automat więc brak reduktora... ale podobno też daje radę :) na lato kupuje raczej Bridgestone ER 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touranza ER 300 215/60 r 16

 

Myślę, że 215/60/16 to dramat. Na takim, seryjnym, rozmiarze zaliczyłem niekontrolowanego boka przy 190. Obecnie jeżdzę na 215/45/17 - stary Forek wchodzi i wychodzi z zakrętów, jak Impresssa. No fakt, u mnie coś jeszcze jest w zawieszeniu nadłubane :wink:

Reasumując - do standardowej, co do wymiaru, opony nie wrócę, szkoda życia :mrgreen:

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...