Jump to content

Głowice EJ25

zck68
 Share

Recommended Posts

Jestem szczęśliwym(nie ) posiadaczem legacy 98 r. Zimą wydmuchało uszczelke pod głowicą co zostało teoretycznie naprawione.Teoretycznie bo : silnik przy uruchamianiu pracuje jakby coś miało sie urwać i jeżeli nie osiągnie temp. pracy (wskaźnik ok 50 C.)nie daje się jeździć.Zaprowadziłem samochód do mechanika pora już na pasek rozrządu ,przy rozbieraniu silnika do wymiany uszczelek stwierdzono głośną prace łożysk na dwóch kółkach,no i przy okazji doprowadzić silnik do porządku tj zajrzeć pod dekle i poszukać . Mechanik stwierdził początek zniszczenia krzywek spowodowany ponoć zbyt słabą sprężyną pod zaworem tzn ,szklanka nie sunie pokrzywce tylko po otwarciu zaworu nie zdąży się on zamknąć tylko uderza w krzywke znowu otwierając.Poszukuje w związku z tym instrukcji serwisowej dotyczącej siły sprężyny pod zaworem dla moiego silnika lub chociaż porady w tym temacie.Sprężyna jest jedna na zawór i faktycznie cienkim śrubokrętem da się ją odgiąc

zck68, jeżeli masz seryjne wałki rozrządu to nie rozumiem czemu seryjne sprężynki miałyby być za słabe - jak do tej pory nigdy nie słyszałem o takim przypadku. Prędzej bym powiedział że szklanki są już przytarte i się przycinają przy przesuwie podczas pracy. Twardsze sprężynki montuje się tylko do sportowych wałków a nie do serii.

dokładnie tak .Wałki są seria i sprężyny też seria .Do głowic olej dochodzi więc przytarte szklanki i conajmniej dwie na glowicy od czego ? . Zaczęło sie po zdjęciu głowic to co wymienić wszystkie szklanki na obu głowicach ?

Ja bym na początek zdjął wałki i palcami ponaciskał szklanki i zobaczył jak chodzą czy swobodnie i czy któraś nie chodzi ciężej - a jeśli taką znajdziesz podejrzaną to trzeba ją wyciągnąć i obejrzeć czy nie ma śladów przycierania. Oczywiście trzeba to zrobić raz góra dwa bo szklankę bez oleju szkoda katować.