Skocz do zawartości

szum przy skrecaniu


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

odrazu mówie dotyczy nowego nabytku SUZUKI IGNIS ... jak nie możę być tu to prosze przenieść skorygować czy cuś....

Sprawa ma sie nastepująco autko jest po szczale delikatnym w prawy przód silnik półosie itp były nieruszone przebieg 29tys km, co mnie niepokoi przy skrecie nawet delikatnym w prawa strone dochodzi odglos jakby auto jechalo po pasach oszczegawczysz na autostradzie (szum stukot kto po czymś takim jechał wie) i delikatne drżenie kierownicy, na wprost i skret w lewo cisza, auto jedzie stabilnie.

 

Odziwo pojawia sie przy predkości +30km/h i nawet minimalnym ruchu kierownica w prawa strone .....łożyska sprawdzone, brak luzu brak szumów, możliwe ze dostała jakiś cudem w czasie dzwonka szczała w skrzynię (widze na niej wyciek oleju )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm na wprost nie szczela, przy dodawaniu gazu tez..... przegób by odrazu reagowal nawet na minimalny skret jadac na wprost, rozwalalem juz przegóby i to nie taki dzwiek, to bardziesz szum bardzo mocny niż szczelanie

...na skreconych kolach mocno i przy ruszaniu nic nie tlucze sie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Subaru Justy 2003 rok/ta sama konstrukcja co Ignis/.Ze względu na prostotę zawieszenia półosie i łożyska są bardzo wrażliwe na wszelkie uderzenia.Wystarczy szybciej wjechac na wysoki krawężnik i łożysko do wymiany.Z objawów sądzę że to zewnętrzny przegub .Też juz wymieniałem.Objawy były identyczne terkotało tylko na skręconym kole i na ciągu.Z góry była cisza.Nic nie wymiślisz trzeba wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być całkiem inna sprawa - miałem ignisa i co jakiś czas trzeba było przesmarować łożyska i to ostro - pojawiał się jakby terkot przy skręcaniu i to nawet przy stojącym aucie - jutro mogę dać znać które łożyska mi mechanik smarował bo sam tego nie robiłem (wiem, że nie trzeba było demontować za specjalnie nic)

 

tylko że u mnie trzeszczało niezależnie od kierunku skręcania :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...