Skocz do zawartości

Legacy czy Outback


slw

Rekomendowane odpowiedzi

I wracając do topicu :roll: Bierz OBK a będziesz rad z niego :!: Dowiezie Cię wszędzie, nie porysujesz zderzaków w mieście, na zakrętach nie wychyla się za nadto :wink: Zawieszenie jest raczej sprężyste niż miękkie i bujające, a jak zmienisz opony na jakieś godziwe to samochód w zakrętach prowadzi się raz lepiej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja generalnie dziwię się pytaniu.

Mioim zdaniem powinno brzmieć:

Nie stać mnie na OBK i czy bardzo będę załował,że kupiłem tańszą wersję :?:

No to dziw się dalej. To nie jest kwestia tego czy mnie stać na OBK czy nie. Pytanie powinno brzmieć czy jest sens wydawać 10 tys. PLN więcej za coś co nie jest mi niezbędne w warunkach w jakich będę się poruszał tym autem na codzień. Między innymi dlatego chcę poznać opinie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slw, Wydając 10 tyś złotych zaoszczędzisz na wymianie zderzaków w Legacy jak będziesz w krawężniki wjeżdżał

 

Sprawdzone.

 

Gdzie sprawdzałeś? Ja jeżdże Legacy (niestety sporo po mieście) i jeszcze nie miałem problemów z krawężnikami, natomiast bardzo często wykorzystuje stabilność prowadzenia w zakrętach :-)

 

slw, jak widzisz zdania są mocno podzielone - prostej odpowiedzi nie uzyskasz, ale teraz przynajmniej wiesz czego możesz się spodziewać od obu modeli.

 

IMHO zaufaj swojej (subiektywnej) ocenie. Legacy i Outback mają z grubsza te same wady/zalety konstrukcyjne, choćby wspominane hamulce, więc wybór jest kwestią indywidualną.

 

Pozdrawiam,

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem pierwszy post

do końca

 

jakbym miał wybierać legacy kombi czy outback to zdecydowanie outback (bardziej proporcjonalny :wink: ) - wbrew pozorom fajnie mieć możliwość zjechania z głównej nawet jak ta boczna nie jest odśnieżona

ja mam tylko 15 cm prześwitu ale za to sedan jest ładniejszy :razz: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowiłem się: zdecydowanie polecam Legacy! Im mniej będzie Obk na drodze, tym bardziej mój będzie zwracał na siebie uwagę :)

 

Slesz są też Obk w wersji sedan :) - widziałem w paru warszawskich komisach. Jednak trochę dziwnie wygląda sedan z tymi nakladkami na nadkola i drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wersje US i nie diesel.

A mnie reczny wcale nie przeszkadza i mam 185 pozycja ze kierownica jest 100% ok. To moje zdanie a na codzien jezdze w firmie passatem A, B-klasa, mondeo itd i celowo kupilem Outbaka bo tym badziewiem nie moglbym jeszcze prywatnie jezdzic depresji bym dostal :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK wcale się gorzej w zakrętach nie zachowuje... może nieznacznie większy wychył niż Legacy ma. Jak się chce mieć auto co po zakrętach bez wychyłów chodzi to bez obrazy ale lepiej kupić BMW... ale tu nie wychyły chodzi tylko o przyczepność w warunkach kiedy jej brakuje, a ta jest taka sama w Legacy i OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK wcale się gorzej w zakrętach nie zachowuje... może nieznacznie większy wychył niż Legacy ma. Jak się chce mieć auto co po zakrętach bez wychyłów chodzi to bez obrazy ale lepiej kupić BMW... ale tu nie wychyły chodzi tylko o przyczepność w warunkach kiedy jej brakuje, a ta jest taka sama w Legacy i OBK.

 

Nie mam niestety dużego porównania Legacy z OBK, ale porównując z BMW (zapewne podobne jak Twoje w podpisie) to jednak Legacy dużo lepiej zachowuje się w zakrętach. Wychylanie, przewidywalność, trzymanie (im gorsze warunki tym bardziej) - ewidentnie na korzyść Legacy.

Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji. Chcę w tym tygodniu zamówić autko. Na pewno będzie to Subaru Diesel. A jaki model? Większość jazda po mieście po Krakowie. Co jakiś czas trasa i autostrada po Polsce - tak raz w miesiącu, może dwa. W ciepłym sezonie wyjazdy na działkę w weekend - ok 1km dojazd przez drogę polną, a 39 po asfalcie. Na pokładzie żona i syn - 1 rok skończył. Mi pasuje Legacy bo fajnie wygląda i po zakrętach można poszaleć. Teraz mam Avensisa więc będzie lepiej a byłem z niego zadowolony. Żona myśli o wyższym aucie bo dziecko łatwiej wyciągnąć i wsadzić. Auto ma być na 5 lat.

Miałem zamówić już Legacy Kombi a ona że może Outback - pooglądałem i brzydszy grill, koła tak dużo mają miejsca wokół siebie i te plastiki - wiem - spokój na parkingu pod marketem - hmmm - to mówię może Forester. I teraz nie wiem co mam brać.

HELP !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommy-brzydszy grill? No co Ty, toz moja zona z powodu grilla owego OBK wolala zdecydowanie :grin: ... No i jezdzi sie OBK swobodniej, czy to asfalt, kocie lby czy szutrowa droga... No a poza tym, majac male dziecko, to jadac z nim raczej nie bedziesz przeciez sprawdzal przy jakiej predkosci wlaczy sie ESP w zakrecie, bo wiadomo,ze znacznie wczesniej wlaczy Ci sie w glowie rozsadek :wink: . A OBK tez potrafi pojechac szybko, a nie ma u nas az tak wielu miejsc gdzie na 5 biegu mozna jechac majac 4 tys obrotow, a na liczniku jest wtedy 2 razy wiecej km/h niz byc wg przepisow moze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji. Chcę w tym tygodniu zamówić autko. Na pewno będzie to Subaru Diesel. A jaki model? Większość jazda po mieście po Krakowie. Co jakiś czas trasa i autostrada po Polsce - tak raz w miesiącu, może dwa. W ciepłym sezonie wyjazdy na działkę w weekend - ok 1km dojazd przez drogę polną, a 39 po asfalcie. Na pokładzie żona i syn - 1 rok skończył. Mi pasuje Legacy bo fajnie wygląda i po zakrętach można poszaleć. Teraz mam Avensisa więc będzie lepiej a byłem z niego zadowolony. Żona myśli o wyższym aucie bo dziecko łatwiej wyciągnąć i wsadzić. Auto ma być na 5 lat.

Miałem zamówić już Legacy Kombi a ona że może Outback - pooglądałem i brzydszy grill, koła tak dużo mają miejsca wokół siebie i te plastiki - wiem - spokój na parkingu pod marketem - hmmm - to mówię może Forester. I teraz nie wiem co mam brać.

HELP !!!

 

 

Powiem tak....

Jak przyjaciel mo kupił 3 lata temu forestera, powiedziałem mu że kupię go jak budę mu zmienią, rzecz gustu poprostu. Zmienili!!! Pojechałem do salonu, jazda próbna.I powiem tak ... mimo wielkich wysiłków sprzedającego ,nie czułem tego auta, za mało trzymało na zakrętach i w siedzeniach i nie zachęcał do szybszej jazdy , mało tego po 150 KM oczekujesz więcej, a to normalne poprostu auto. Wychodziłęm zawiedziony z salonu, ale uwagę zwrócił mą legacy....wsiadłem walnęłem głową o futrynę i.... chcę się przejechać. Pom przjechaniu jakiś 300 m stwierdziłem że odczucie jest jakbym jeździł nim 2 lata bo zaje... go czuję. Z powodu za niskiej futryny dzwiowej wybrałem outback....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo polubiłem mojego Gacka ale po tym jak w piątek,

znienacka na drogę wyskoczyła mi zamaskowana dziura

i przekonwertowała moje oba prawe, pięknie okrągłe 17 calowe kółka

w jajka wielkanocne....

...zastanawiam się nad OBK

pozdrawiam z Wrocławia :neutral:

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...