Skocz do zawartości

Legacy czy Outback


slw

Rekomendowane odpowiedzi

Kario, nie trzyma sie rewelacyjnie w zakretach?

Buhauhuhauhaa Jest taki pedal , ten najdalej po prawej, wcisnij go kiedys na zakrecie. Wlasnie wrcilem z ronda ktore machalem 134km/h dwa razy pod rzad. (Na obwodnicy, droga dwupasmowa 70tka).

Mozemy sprawdzic jakiemu autu Legacy ustepuje w pokonywaniu zakretow. Wez sobie w miare normalne BMW, AUDI, Honde dostepne dla umarlakow bo nie bedziemy mierzyc do GT-R a ja pojade moim.

 

Relatywnie miekki jest Forestre na Geolanderach a i tak dupe zloi niejednej BMC:e!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to ppojeździłem sobie przez weekend Legacy diesel. Podzielę się z wami wrażeniami. Auto rzeczywiście prowadzi się nadspodziewanie lekko i łatwo. W zakrętach naprawdę trzeba się dobrze napracować żeby to coś wyprowadzić z równowagi, ale wtedy ingeruje ESP. I tu miłe zaskoczenie bo wspomniane ESP przy delikatnych uślizgach nie reaguje. Przyspieszenie jak na diesla bardzo dobre. Ładnie ciągnie do max. prędkości. Hamulce mogły by być trochę lepsze, ale nie jest tak źle jak myślałem po przeczytaniu paru postów na tym forum. Zawieszenie bardzo fajnie zestrojone, określiłbym je jako sprężyste. Nawet jak trzęsie na nierównościach to tak jakoś miło. Spalanie jak dla mnie zadowalające, średnia z 500 km 7,2l 60% trasa, 40% miasto i nie była to raczej spokojna jazda. Bardzo dobrze wyciszony. Pozycja za kierownicą idealna. Audio do d... . Brak schowków. To tyle na gorąco. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slw napisał/a:

No to ppojeździłem sobie przez weekend Legacy diesel. Podzielę się z wami wrażeniami. ..... Pozycja za kierownicą idealna. .... Pozdrawiam.

 

 

ile masz wzrostu?

 

czuję, że mamy te same odczucia... też wolałbym siedzieć niżej...

 

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do ideału siedzenia brakuje lepszego trzymania bocznego i co mi bardziej przeszkadza - dłuższego siedziska (1.87 ).

Z dwóch proponowanych biorę:

1/ Legacy - jeśli lubię poszaleć na "zwykłej" drodze

2/ Outback - jeśli lubię poszaleć po "wiejskich" duktach.

Ja wybrałem na nasze (zwykłe wiejskie drogi :lol: ) Legacy i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedziałem chwile w Outbacku i miałem takie wrażenie, że jest jakby ciasnawy,

 

chyba ogólnie wszystkie modele subaru nie grzesza nadmierną szerokością, stąd w srodku dosyc wasko jest... w dodatku w aktualnym legacy denerwuje mnie osobiscie wajha recznego, wstawiona tak ze sie wbija w kolano zamiast na srodku... (mam ponad 180 i nogi na tyle długie, ze to odczuwam). to nie tylko przypadek subaru, ale zastanawiam sie gdzie sie ludzie od ergonomii podziewaja na etapie projektowania wnętrza :roll: co oczywiscie nie zmiania calokształtu swietnej oceny :wink: ale osobiscie poczekałbym na wejscie nowych modeli, chyba za pare miesiecy powinny juz oficjalnie sie pokazac, pewnie zgodnie z ogolnymi tendencjami bedzie wiecej miejsca w srodku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tylko przypadek subaru, ale zastanawiam sie gdzie sie ludzie od ergonomii podziewaja na etapie projektowania wnętrza

 

Tutaj polecam nowe modele Lexusa... jeśli masz ponad 180cm (wzrostu) to będziesz czuł dach na każdym wyboju...

 

w dodatku w aktualnym legacy denerwuje mnie osobiscie wajha recznego, wstawiona tak ze sie wbija w kolano zamiast na srodku...

 

Tutaj z kolegą się nie zgodzę (mamy podobny wzrost). Ja uwielbiam fakt, że ręczny jest tam gdzie go oczekuje (używam go tylko w "określonych" sytuacjach)... IMHO znacznie fajniejsze rozwiązanie niż "u niemców" (na środku, albo co gorsza w przycisku - Passat).

 

Pozdrawiam,

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedziałem chwile w Outbacku i miałem takie wrażenie, że jest jakby ciasnawy,
(191cm)

 

wcale się nie dziwię, OBK jest po prostu "przytulny" :wink: , na pewno nie ma szału jeśli chodzi o obszerność wnętrza, ale ja mam 174 i dla mnie jest w sam raz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 194 wzrostu i jakoś się mieszcze... w OBK, ręcznt faktycznie sądze mógłby się trochę w lewo przesunąc... ale... mam średniodługie nogi... :):lol:

 

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 10:19 pm ]

ups w prawo oczywiście...

 

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 10:21 pm ]

ale napewno lepiej sie wsiada niż do legacy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z kolegą się nie zgodzę (mamy podobny wzrost). Ja uwielbiam fakt, że ręczny jest tam gdzie go oczekuje (używam go tylko w "określonych" sytuacjach)... IMHO znacznie fajniejsze rozwiązanie niż "u niemców" (na środku, albo co gorsza w przycisku - Passat).

 

jak widac, kwestia gustu... jak dla mnie, nie musze czuc ze reczny jest dostepny przez wbijanie w niego non-stop prawej nogi - jak jest na srodku czyli dalej o jakies 5-10 cm, tez da rade chwycic... no ale ja mam moze nogi dluzsze w porownaniu do korpusu czy co... :wink: a co do przycisku, nie znam patentu z praktyki to i nie mam zdania...

 

a sprawa wajchy od ręcznego umieszczenej na skraju lewej strony kanału to chyba jakaś nowa moda, volvo s40 ma identycznie

 

no, nie taka nowa, np. S60 od zawsze tak ma i m.in. dlatego nigdy nie lubiłem tego auta :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napewno lepiej sie wsiada niż do legacy ...
Potwierdzam ;]

 

jak widac, kwestia gustu... jak dla mnie, nie musze czuc ze reczny jest dostepny przez wbijanie w niego non-stop prawej nogi - jak jest na srodku czyli dalej o jakies 5-10 cm, tez da rade chwycic... no ale ja mam moze nogi dluzsze w porownaniu do korpusu czy co... :wink: a co do przycisku, nie znam patentu z praktyki to i nie mam zdania...

W Q7 jest ręczny który włącza się....... nogą...... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pierwszy raz wsiadałem do legacy, które dziś uznam za wyjątkowo niskie, przydzwoniłem głową w górę futryny :)) i jakoś się zniechęciłem... 5 cm wyżej w obk czyni wielką różnicę...

 

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 11:11 pm ]

miałem volvo s40 i jazda ok była tyle że jak w wawie dojeżdzałem sobie do krzyżówki :) to czułem dobytek zostawiony po załadowanych54 tonami tirach, porzez delikatne smyranie asfaltu po części tylnej mego ciała. Podobnie niestety było w legacy, mimo że uważam je za świetny samochód jest trochę za niski, dlatego wybrałem obk. Zimy doczekać się nie mogę...

Sąsiad kupił sobie nowe xc 90 więć chyba będzie spotkanie na szczycie japan sweden na zaśnieżonym parkingu... soon.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą dźwignią to niezaprzeczalny fuckt :evil: Dźwignia już jest cała obdarta a i włosy w tym miejscu na udzie już nie występują. W Japonii średnia wzrostu dojrzałych mężczyzn to jakieś 168 cm więc im to nie przeszkadza :mrgreen: Nie pomyśleli jednak mózgi, że w u nas dorodne okazy będą zasiadać za kółkiem :wink:

 

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 7:45 am ]

Sąsiad kupił sobie nowe xc 90 więć chyba będzie spotkanie na szczycie japan sweden na zaśnieżonym parkingu... soon.. :)

XC90 ? Skopiesz go na śniegu tak, że mu mina zrzednie :!: :mrgreen::twisted:

 

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 7:52 am ]

ja mam 174 i dla mnie jest w sam raz :smile:
mhmm :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...