Skocz do zawartości

Usunięcie szyberdachu


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

adam.str, najlepiej mieć blachę z subaru z tego rocznika, składy metalu różnych marek są zawsze trochę inne i mogą przyspieszać korozję. Drugą niewiadoma jest wspawanie brakującego kawałka, na bank ci się dach powygina od naprężeń po spawaniu....mało kto ogarnia temat na tyle żeby potem go wyprostować....słowem nie będzie wyglądać dobrze....Zmiana tapicerki to już pikuś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym przeszkadza Ci szyber ? Hmmm ... można załatać , kitu nałożyć i podsufitkę wymienić ale dlaczego :roll: .

jakiś druciarz belgijski (poprzedni właściciel) wstawił nieoryginalny szyber. Nie widzę nigdzie kanalików do odprowadzania wody, leje mi sie na łeb, wciśnięty chyba na wcisk bo 2 pęknięcia lakieru odchodzą od niego, po kilku próbach reanimacji zepsuł się całkowicie, a dziura w podsufitce wycięta chyba nożyczkami. Jeżeli sprawa nie warta zachodu to będę próbował jakoś wszystko ogarnąć, ale najchętniej bym sie pozbył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś druciarz belgijski (poprzedni właściciel) wstawił nieoryginalny szyber. Nie widzę nigdzie kanalików do odprowadzania wody, leje mi sie na łeb, wciśnięty chyba na wcisk bo 2 pęknięcia lakieru odchodzą od niego, po kilku próbach reanimacji zepsuł się całkowicie, a dziura w podsufitce wycięta chyba nożyczkami. Jeżeli sprawa nie warta zachodu to będę próbował jakoś wszystko ogarnąć, ale najchętniej bym sie pozbył.
:shock: Coś na zasadzie robienie cabrio piłą mechaniczną... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano po bułki w bluzie z kapturem musiałem jechać :mrgreen:

jak wywaliłem silniczek, to nie mam teraz do czego przykręcić tej chamskiej gumy co jako-tako przysłaniała dziurę.

Jakbym chciał teraz wstawić oryginalny to nie wiem czy dziura jest w odpowiednim miejscu i o odpowiednich rozmiarach. Pewnie nie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano po bułki w bluzie z kapturem musiałem jechać :mrgreen:

jak wywaliłem silniczek, to nie mam teraz do czego przykręcić tej chamskiej gumy co jako-tako przysłaniała dziurę.

Jakbym chciał teraz wstawić oryginalny to nie wiem czy dziura jest w odpowiednim miejscu i o odpowiednich rozmiarach. Pewnie nie :evil:

 

kup sobie caly dach i podsufitke, jakie masz auto ? do starych imprez to jest tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie - ale na zachodzie swego czasu taka praktyka istniała - pod hiperem - ty idziesz na zakupy, a za powiedzmy godzinę masz szyberdach :)

 

Nadal istnieje - nie wiem wprawdzie, czy okoliczny "fachowcy" robia szyberdachy tutaj w ten sposob, ale na pewno wstawiaja szyby, o myciu na telefon to juz nawet nie bede wspominal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie przecieka tylko popelnilem duzy blad kupujac auto bo bardzo lubie szyber dachy ale ze jestem dosc wysoki 196 to w subaru okazalo sie ze jak sie wyprostuje to czasem ocieram wlosami o szyber dach. :evil::mrgreen: no ale juz musze tak zyc.

 

jak jezdzilem wrxem w kjsach to musialem jezdzic z otwartym szybedrachem bo inaczej nie miesicl mi sie kask :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI wstawienie szyby,a wstawienie szyberdachu na parkingu to dwie inne rzeczy calkiem nieporownywalne.Szybe wcinasz,wklejasz nowa i po bolu,kwestia czasu potrzebnego do zaschniecia kleju.Wstawienie szyberdachu na parkingu pod marketem ,(wymierzyc otwor w dachu,wyciac dziure w dachu,zdjac tapicerke i potem to wszystko zmomtowac tak aby dzialalo nawet tylko przez chwile do prezentacji klientowi)to dopiero wyczyn-pelen szacun dla wachowcow :mrgreen: .Ja bym sie bal np:w nowym AUDI A6 podjac wyzwania. :???: Wielki plus za odwage napewno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI wstawienie szyby,a wstawienie szyberdachu na parkingu to dwie inne rzeczy calkiem nieporownywalne.

 

Szczerze? Dla mnie to nawet na wstawianie szyby parking przed supermarketem, czy gdzie tam akurat dojedzie ekipa, bo to moze byc rownie dobrze parking przed Twoja praca - nie jest dobrym miejscem do takich prac :)

Zwlaszcza, ze potrafia przyjechac, zrobic i nawet cie nie poinformowac, ze cos zaczynaja robic przy Twoim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem,ADAM STR mam kolege w radomiu ktory pewnie moglby Ci pomoc,wstawil do LADY el.szyber od Hondy Civic "83 i dzialal potem zaczol cieknac to go uszczelnil,ale wtedy juz przestal dzialac ale tez niecieknie.Dodal tez super twardy zawias do niej (czyt.LADY) z wspanialego furgonu zwanego NYSA.Teraz jest DR.Dentysta,moge sie zapytac czy nie chwili czasu jak tylko bedziesz chcial :?: Nadal lubi pomajsterkowac przy samochodach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyberdach a raczej dziurę po nim można spokojnie i bezproblemowo załatać i zrobi to każdy blacharz który godzien jest się tak nazywać. Dawcy nie potrzebujesz.

 

Wymiana dachu żeby załatać dziurę po szyberdachu ma mniej więcej tak samo wielki ładunek sensu jak kupowanie sieci Geant bo w domu zabrakło mydła. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...