Skocz do zawartości

Diesel czy benzyna? Może gaz?


remlus

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed koniecznością wyboru auta. Wiem że subaru, zaczarował mnie nowy forester i takiego kupię. Problem w tym że nie wiem na jaki silnik się zdecydować. Do tej pory toczyłem się passatem tdi i jak czytam o spalaniu na poziomie 15L/100 KM to troche mnie mrozi bo mój pasek w mieście ciągnie przy dynamicznej jeździe (pewnie się uśmiechniecie :) ) max 7.6 litra, przy 150 mniej więcej tyle samo. Mimo to już się zdecydowałem, wiem że subaru do tanich w eksploatacji nie należy, ale jakoś nie lubię wydawać pieniążków jak nie muszę, tym bardziej że ceny paliw raczej nie będą spadały a rosły. Co jest wg Was lepsze, niekoniecznie w foresterze; słabsza benzynka, benzyna z turbo, może gaz do nich, czy też może diesel. Nie chcę też mieć auta mułowatego, ale też nie ścigam się z każdą furką. Wiem że są tematy o spalaniu, ale nie ma takiego bezpośredniego porównania, Myślę że subaru będzie coraz popularniejsze, więc taki temat pewnie przyda się wszystkim którzy stoją przed podobnym do mnie wyborem. Z góry dxiękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Subaru Legacy w dieslu, a wcześniej także Passata (a co!) polecam Ci szczerze i niewzruszenie dieselka, bo spalanie jest jak w bajce, a moc silnika w Legacu zupełnie wystarcza. Myślę, że w Forku dużo gorzej nie będzie, czyli będziesz zadowolony.

U mnie póki co spalanie na poziomie 7 litrów, a wcale nie oszczędzam jakoś silnika, a przy okazji go jeszcze "docieram".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie ma Forestera z silnikiem diesla, od tego chyba nalezaloby zaczac dyskusje (...)

Ale takowy będzie prawdopodobnie w październiku tego roku (chociaż słyszałem już o listopadzie).

 

 

(...) a jesli chcesz w ogole Subaru na rope to musisz nastawic sie na kupno auta nowego badz prawie nowego

A na to odpowiem tak, o:

Stoję przed koniecznością wyboru auta. Wiem że subaru, zaczarował mnie nowy forester i takiego kupię.(...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, anathema pchnąłeś mnie wyraźnie w stronę dizelka :). Kupuję nowe! auto. Wiem że nie ma jeszcze forestera diesla, dlatego napisałem że niekoniecznie forester. Z czasem pewnie użytkowników takiego zacznie przybywać. Jeżeli piszecie o gazie i wersjach benzynowych to może napiszcie też dlaczego taki a nie inny wybór i jeszcze raz, nie musi to tyczyć się forestera. Gaz w bokserze to dla gazownika zdaje się spore wyzwanie a więc i koszty. Czy to się opłaca? Co do wyprzedanych diesli to klienci rezerwują auta których jeszcze nie ma. W Szczecinie jest podobna sytuacja. Forestery diesle które dealer ma dostać są już sprzedane i na kolejne trzeba się po prostu zapisać. Co do diesli subaru to dealer powiedział mi że ich zaletą jest fakt że błyskawicznie się rozgrzewają (po 4 min jazdy jak twierdzi), ma to oczywiście wpływ na spalanie. Koszty jednak nie sa dla mnie (mimo tego co napisałem) najważniejsze. Subaru to równiez przyjemność z jazdy. Czy warto w ogóle i w tym sensie szukać jakichś oszczędności typu diesel czy gaz. Da się to jakoś połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty jednak nie sa dla mnie (...) najważniejsze. Subaru to równiez przyjemność z jazdy. Czy warto w ogóle i w tym sensie szukać jakichś oszczędności typu diesel czy gaz. Da się to jakoś połączyć?

Chyba nie da się ... Wszelkie próby skończą się kompromisem. Bardziej lub mniej udanym ale jednak kompromisem! Jeżeli chcesz mieć przyjemność z jazdy samochodem z mocnym, silnikiem, to musisz temu silnikowi dostarczyć energii :wink: - inaczej się nie da :razz:

 

Zastanów się ile jeździsz, policz ile Cię będzie to kosztowało, gdybyś miał turbodoładowany 2,5 XT, dolicz do tego 30% (bo może się okazać, że będziesz wręcz chciał jeździć częściej :twisted: ) i jeżeli ta suma Cię nie będzie przerażała, bo napisałeś "Koszty jednak nie sa dla mnie (...) najważniejsze", to zdecydowanie kup 2,5XT i krem do zmarszczek, bo od ciągłego "banana" na twarzy, ciągle będą Ci się robiły :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...