Skocz do zawartości

Porysowane boczne szyby


potas

Rekomendowane odpowiedzi

Yo

 

macie zapewne do czynienia z pewnym estetycznym problemem porysowanych bocznych szyb. Przynajmniej w modelach do 2000r. U mnie tylko lewa szyba jest nieznacznie porysowana, ale wolałbym zapobiec smugowatym rysom od góry do dołu szyby.Czy ma ktoś może z was jakiś pomysł jak temu zapobiec?

 

Co ja zrobiłem w tym celu. Otóż wyciągnąłem bloczki trzymające szyby. Bloczki te są pokryte materiałem pokrytym bardzo gęstym włoskiem. Niestety z biegiem czasu zbija się on w brudną, twardą miazgę, w której tkwią ziarenka piasku - przyczyna mojego zmartwienia. Oczyściłem je na sucho i znów były miękkie. Nie wiem na jak długo. Nie wiem też jak powinien być wyregulowany docisk tychże bloczków do szyby.

 

Ma ktoś z was z tym problem, czy olewacie kwestię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam regularne torowisko biegnace przez obie boczne szyby :)

Po prostu je ignoruje :)

Chociaz faktycznie jakby kiedys w przyszlosci dalekiej wraz z nowymi szybami udalo sie rozwiazac ten problem, to bym sie nie zmartwil :)

Ale juz slyszalem wczesniej, ze ten model tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wymieniliśmy wszystkie prowadnice o których Potas na nowe i tyle :roll: co nie zmienia faktu że szyba jest porysowana ale w przyszłości sie i ją wymieni :wink:

 

ps. nie było to tanie niestety :( dla zainteresowanych podaje nr częśći

stablizator szyby 62304FA001 potrzeba 8szt.

uchwyt 61256FE020 potrzeba 8szt.

cena kosmos :???: więc nie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wymieniliśmy wszystkie prowadnice o których Potas na nowe i tyle :roll: co nie zmienia faktu że szyba jest porysowana ale w przyszłości sie i ją wymieni :wink:

 

ps. nie było to tanie niestety :( dla zainteresowanych podaje nr częśći

stablizator szyby 62304FA001 potrzeba 8szt.

uchwyt 61256FE020 potrzeba 8szt.

cena kosmos :???: więc nie pisze

 

Nie zaluj nam - napisz ;)

Zniesiemy to dzielnie ;)

Lepiej wiedziec...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena kosmos więc nie pisze

 

napisz napisz bo juz prawie sie z to bralem ale zostawilem te przyjemnosc nowemu wlascicielowi wiec lzej mi sie na sercu zrobi ile zaoszczedzilem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee a czy te rysy komus przeszkadzaja?

 

jak lecisz bokiem, patrzac na drogę przez boczne szyby to troche mogą przeszkadzać :twisted:

 

 

No fakt, nie jest to malo, moze warto ew. zainwestowac

 

 

pewnie tak, ale skoro potas sobie poradzieł z rolkami i po czyszczeniu działaja poprawnie to nie wiem czy warto wywalić 800zł na nowe rolki, które za jakiś czas również nałapia syfu i beda rysowały szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee a czy te rysy komus przeszkadzaja?

 

jak lecisz bokiem, patrzac na drogę przez boczne szyby to troche mogą przeszkadzać :twisted:

 

 

Ee tam, sa dwie - patrzysz przez srodek i wiesz lepiej jak celowac w droge ;)

 

No fakt, nie jest to malo, moze warto ew. zainwestowac

 

 

pewnie tak, ale skoro potas sobie poradzieł z rolkami i po czyszczeniu działaja poprawnie to nie wiem czy warto wywalić 800zł na nowe rolki, które za jakiś czas również nałapia syfu i beda rysowały szyby

 

No bo to i tak rozwiazanie tylko dla tych co pieszcza i chuchaja ;)

Mysle, ze jak sie glownie upala, to takie pierdoly jak rysy na bocznych szybach to najmniejszy problem ;)

Ale na pewno czyszczenie warto wyprobowac na poczatek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiałem sie takich komentarzy :oops:

 

nasze nie miały już włosia i nie było czego czyścić :cry: z drugiej strony jak ktoś tu już dużo wcześniej zauważył "nie ważne co zrobisz i tak będą cie oceniali" generalnie nie jest to tematem tej dyskusj ale tutaj jak ktoś nie ma gt/wrx/sti ich nie dłubie interesuje go coś więcej niż poprawianie osiągów a jeszcze do tego.... zresztą nie ważne świata nie zmienie a do tego zaraz i tak ktoś stwierdzi że sie obraziłem i jak mi sie nie podoba to po co pisze i czytam ?? no fakt po raz kolejny nie wiem po co ??

 

pozdrawiam

miś

 

ps. a może trzeba było odpowiedzieć tak??

 

ok 50pln/szt :cry:
To coś do Subaru kosztuje poniżej 100zł? :shock:

 

 

:twisted:

 

a mówili, że sie nie da :mrgreen::mrgreen:

 

 

 

wiem jestem troche frikiem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko musi działać jak należy. Pracuję w serwisie :mrgreen: W nosie mam opinię nt. mojego indywidualnego podejścia do wszelkich urządzeń :cool:

Powiem więcej: nie pluję na chodnik, używam brzydkich wyrazów, jestem heteroseksualny, mam kolegów gejów, czasem dłubię w nosie, lubię mieć czyste majty i samochód... Jakieś uwagi? hehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem zobaczyć jak to wygląda u mnie. Szyby boczne nie wyglądają jeszcze tragicznie. Rozebrałem drzwi aby wyczyścić co nie co. Wymontowałem górne elementy drzwi współpracujące z szybą. Jak je zobaczyłem to się wystraszyłem :shock: ile tam było syfu. Myłem te elementy w wiadrze. Po umyciu elementów z przednich drzwi wylałem wodę z wiadra. Na dnie było z 5mm szyfu :shock:

Najwięcej miałem problemów aby zdjąć dolne listwy okna. Są bardzo delikatne i łatwo je pogiąć. Jak ktoś ma ochotę się pobawić to mogę napisać co trzeba zrobić żeby je wyjąć w miarę bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...